آیا گوشت خوک در بدن انسان تبدیل به انگل میشود ؟ - - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آیا گوشت خوک در بدن انسان تبدیل به انگل میشود ؟ - ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته بیماری و بهداشت از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: همه چیز درباره گوشت خوک

آیا گوشت خوک در بدن انسان تبدیل به انگل میشود ؟ -
,[categoriy]

آکاایران: آیا گوشت خوک در بدن انسان تبدیل به انگل میشود ؟

 

گوشت خوک

خوک بر خلاف ایران که حیوانی بسیار منفوری است و در اروپا طرفداران زیادی دارد البته منظورمان گوشت آن است که در اروپا طرفداران زیادی دارد.

به گزارش آکاایران: اما چرا در دین اسلام گوشت خوک حرام است؟ آیا راست میگویند که گوشت خوک در معده انسان تبدیل به انگل و کرم میشود؟

در ادامه مجله آکا ایران به این سوالات پاسخ داده ایم.

خوک به مانند حیوانات دیگری همچون خرگوش و خوکچه هندی مدفوع خوار است. خوک به علت سیستم گوارش ناقصش بعضی از مواد مغذی در غذایش را نمی تواند جذب کند و ناچار به هضم دوباره ی آن می شود. هرچند خوکهایی که برای خوردن پرورش می یابند این اجازه به آنها داده نمی شود.

خوک حیوانی همه چیزخوار است و در رژیم غذایی آنها تفاوتی میان گوشت و گیاه نیست. تمایل به خوردن گوشت، آنها را از گروه حیوانات اهلی که فقط گیاهان را می خورند (گاو، گوسفند، بز و غیره)، جدا می کند. این حیوان غدد عرقی ندارد.

گوشت خوک دیر هضم است

برخلاف ادعای متن، گوشت خوک در بین گوشت ها، دیر هضم ترین گوشت با زمان هضم ۵ ساعت می باشد. این زمان در مقایسه با گوشت گاو با ۳.۵ ساعت و گوشت بوقلمون با زمان هضم ۱.۵ ساعت، گوشت دیر هضمی به شمار می رود.

گرایش جنسی برای جانوران علیرغم انسانها، تعریف پذیر نیست. رفتارهای همجنس خواهانه در حیوانات در میان تعداد بی شماری از جانوران دیده و ثبت شده اند و از جمله رفتارهای طبیعی معمول در همه گروه های جانوری هستند. در بین جانوران حلال گوشت مانند گوسفند و گاو و حتی مرغ خانگی نیز این رفتار به کرات مشاهده شده است.

علیرغم ادعای متن، گوشت خوک هم سرخ می شود و هم در چند دقیقه کباب پز می گردد. اما نکته مهم درجه حرارت پخت آن است که باید بین ۱۴۵ تا ۱۶۰ درجه ی فارنهایت باشد تا آلودگی های گوشت از بین برود و گوشت اصطلاحا ایمن شود.

کرک و موی خوک هم مانند موی گوسفند با حرارت دادن (اصطلاحا کز دادن) از بین می رود. ضمنا خوکها می توانند سرشان را به طرف بالا بلند کنند اما این کار را به ندرت انجام می دهند. چرا که زاویه ی طبیعی گردنشان به سمت پایین و برای حفر زمین پیش بینی شده است.

پریود شدن خوک

عادت ماهانه در حقیقت دفع تخمک بارور نشده بهمراه لایه ای از دیواره ی رحم (آندومتر) از بدن است که در برخی از پستانداران این تخمک باور نشده بهمراه آندومتر، جذب بدن شده و بدن آن را دفع نمی نماید.

به این حالت، عادت ماهانه ی پنهان یا درون ریز گفته می شود. حیواناتی مانند:سگ، گربه، اسب، فیل، موش، خوک. دوره ی پریودی پنهان یا درون ریز دارند. با توجه به این مساله که اسب حیوانی حلال گوشت می باشد و کراهت گوشتش از الاغ نیز کمتر است، پس پریودی پنهان نیز نمی تواند دلیلی برای حلال یا حرام گوشت بودن حیوان باشد.

گوشت خوک آلوده به چند نوع کرم و باکتری می باشد و به علت پخت ناقص گوشت، سالانه شاید صدهزار نفر را در آمریکا آلوده کند. البته میزان مرگ و میر ناشی از این آلودگی ها کمتر از ۲درصد از افراد آلوده یعنی هرپنج سال یک مرگ در ایالات متحده آمریکاست.

,[categoriy]

نحوه زاییدن خوک

مهمترین علت استفاده ازگوشت خوک در دنیا، صرفه اقتصادی تولید آن است. خوک برخلاف گوسفند که در هر زایمان یک بره به دنیا می آورد، در هر زایمان ۶ تا ۷ خوکچه به دنیا می آورد . همچنین خوک درمقابل بیمارها مقاوم وهمه چیز حتی زباله میخورد. لذا تولید آن از قدیم مقرون بصرفه بوده است.

گوشت خوک در اسلام و یهودیت حرام است

در دین اسلام و یهودیت، گوشت خوک حرام دانسته شده است. و قطعا همین تحریم، باورمندان را از مصرف آن باز می دارد. این ضررهای بهداشتی و اخلاقی فقط می تواند به عنوان فلسفه و حکمت این حکم مطرح شود ـ نه علت انحصاری آن و اصلی ترین علت برای حرمت گوشت خوک حکم تعبدی قرآن و دیگر کتب مذهبی است.

بیان دلایل پزشکیِ هرچند درست، برای این قبیل احکام فقهی ممکن است این شائبه را ایجاد کند که اگر حرمت گوشت خوک به علت وجود آلودگی در گوشت آن است پس اگر به مدد علم این آلودگی برطرف شود، حرمت آن نیز از بین می رود که این البته مغایر با همان اصول دینی و فقهی می باشد.

.

منبع :

آیا گوشت خوک در بدن انسان تبدیل به انگل میشود ؟ - گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات