آکاایران: اگر هوس خوردن این ۵ ماده غذایی را دارید، مشکلی در بدنتان وجود دارد!

همه ما این حالت را تجربه کرده ایم که یک لحظه به شدت هوس خوردن یک ماده غذایی خاص را داشته باشیم. با این حال، هوس برخی موادغذایی نشان دهنده مشکلی در بدن است.
هوس خوردن

آکاایران: اگر هوس خوردن این ۵ ماده غذایی را دارید، مشکلی در بدنتان وجود دارد!

برخی افراد تصور می کنند زمانی که هوس خوردن چیزی را می کنید، به معنی کمبود یک ماده مغذی در بدن است. با این حال، مدارک علمی محکمی برای اثبات این ادعا وجود ندارد. همچنین اگر قرار بود مواد غذایی موردنیاز بدن را هوس کنید، سیب یا کلم برگ را هوس می کردید، نه بستنی و سیب زمینی سرخ کرده. با این حال، افراد معمولا مواد غذایی را هوس می کنند که سرشار از چربی، کربوهیدرات و شکر هستند.
این موضوع نشان نمی دهد که هوس کردن مواد غذایی واقعی نیست؛ اما احتمالا زمانی که هوس پیتزا می کنید، به نیازهای احساسی شما ارتباط دارد و به دنبال یک ماده غذایی آرام بخش هستید که مواد شیمیایی ایجادکننده حس خوب را در مغز تولید کند. همچنین برخی تحقیقات نشان داده اند هوس برخی مواد غذایی در دورانی که رژیم لاغری دارید، از آن جهت اتفاق می افتد که محدود شده اید.در ادامه به ۵ ماده غذایی اشاره می کنیم که اگر خوردن آن ها را هوس می کنید، نشان دهنده بیماری است.

آب
تشنگی شدید یکی از علائم اولیه دیابت است؛ اما این تشنگی از نوعی نیست که بعد از ورزش به سراغتان می آید. این تشنگی عمیق است و معمولا به همراه نیاز مکرر به تخلیه ادرار مشاهده می شود.

به گزارش آکاایران: نمک
در واقع به دلیل نیاز به نمک، آن را هوس نمی کنیم. بسیاری از افراد حتی بیشتر از نیاز روزانه خود، نمک مصرف می کنند. هوس شدید نمک به بیماری ادیسون اشاره دارد. در این بیماری، غدد فوق کلیوی به اندازه کافی هورمون تولید نمی کنند. این هورمون ها ضروری هستند؛ زیرا کورتیزول به بدن برای مقابله با استرس کمک می کند و آلدوسترون به تنظیم فشار خون کمک می کند.

یخ
هوس چیزهایی که ارزش غذایی ندارند، مانند یخ، کاغذ، خاک رس و گِل، پدیده ای به نام پیکا است. اگرچه هنوز دانشمندان علت این نوع هوس ها را نمی دانند؛ اما برخی تحقیقات تمایل به خوردن این چیزها را با کمبود آهن ارتباط داده اند.

شکلات
دلایلی زیادی برای هوس شکلات وجود دارد؛ اما یکی از این دلایل کمبود منیزیم است. این ماده معدنی مسئول تمام بافت ها و عملکردهای فیزیکی بدن است.
همچنین اگر هوس شکلات می کنید، ممکن است دچار کمبود ویتامین های بی باشید؛ زیرا شکلات باعث بهبود روحیه و تقویت سریع مغز می شود. ویتامین های بی نقش مهمی در تمام فرآیندهای سلولی بدن ایفا می کنند؛ مانند تولید انرژی. زمانی که شکلات می خورید، شکر و کافئین مصرف می کنید و سطح دوپامین در مغز به شدت بالا می رود و احساس خوبی پیدا می کنید و سطح گلوکز خون افزایش می یابد و فکر می کنید انرژی بیشتری دارید.

مواد غذایی سرخ کردنی
اگر هوس مواد غذایی چرب را می کنید، احتمالا بدنتان دچار کمبود امگا ۳ است و مواد غذایی سرخ کردنی این چربی را به خوبی تأمین می کنند. می توانید جایگزین های سالم تری برای مواد غذایی سرخ کردنی استفاده کنید، مانند ماهی سالمون، آووکادو، مغز میوه ها و روغن زیتون.

در نهایت نتیجه می گیریم اگر به شدت چیزی را هوس می کنید، با پزشک خود در میان بگذارید.

فوت و فن

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
تبلیغات