مشکلات قلبی

آکاایران: مشکلات قلبی عروقی چه علائم و نشانه هایی دارند؟

آکاایران: مشکلات قلبی عروقی چه علائم و نشانه هایی دارند؟

قلب و عروق بدن انسان در صورتی که سلامت خود را از دست دهند ممکن است انسان را دچار سکته و نهایتا به کام مرگ فرو برند. پس بهتر است همه ما با علائم عملکرد نامناسب قلب آشنا باشیم تا بتوانیم در مواقع ضروری بیماری قلبی را تشخیص دهیم.

به گزارش آکاایران: مشکلات قلبی می توانند پنهان، ناگهانی و بدون هشدارهای ظاهری سراغ شما آیند. اما گاهی نشانه هایی وجود دارند که اکثر افراد قادر به شناسایی آن ها نیستند. دکتر Kerry Hildreth پروفسور دانشگاه قلب کلورادو می گوید: نشانه ها و علائم مشکلات قلبی مخصوصاً برای زنان همیشه از یک قاعده خاص و مشخص پیروی نمی کنند. در این مطلب مجله علم ورزش علائمی را برای تان توضیح می دهد که می تواند یک هشدار در خصوص سلامت قلب باشد.

درد قفسه سینه
فشار شدید در قفسه سینه مانند احساس وجود یک شیئ سنگین بر روی سینه برای تمامی افراد یک زنگ خطر است. در صورت بروز هر گونه فشار در قفسه سینه با اورژانس تماس بگیرید. این درد گاهی به شانه ها، بازو، گردن و فک هم گسترش پیدا می کند. درد قفسه سینه بعد یا حین انجام فعالیت روزانه یا استرس، می تواند یک سیگنال برای مشکلات گردش خون باشد.

تنفس کوتاه

اگر فعالیت سبک باعث از بین رفتن تنفس شما می شود، مثلاً به راحتی قادر به بالا رفتن از یک سری پلکان نیستید، این یک مشکل اساسی است. کافی است توانایی و فعالیت امروزه خود را با یک یا ۲ سال قبل مقایسه کنید.

اگر متوجه تغییرات اساسی در تنفس و توانایی بدن خود شدید، این می تواند علامت شروع یک اتفاق مهم باشد. مشکلات تنفسی که حتی هنگام دراز کشیدن سراغ شما می آیند، جدی بوده و در آینده مشکل ساز خواهند بود. این می تواند نشانه مشکلات دریچه قلب باشد. پس با پزشک مشورت کنید.

ناراحتی شدید معده می تواند یک پرچم قرمز باشد. تحقیقات نشان داده اند که برخی از زنان چند روز قبل از حمله قلبی مشکلات سوءهاضمه داشته اند. متأسفانه این افراد نمی دانند که مشکلات هاضمه ای را با حملات قلب ارتباط دهند بنابراین دنبال راه حل و درمان نمی باشند.

گیجی
بر اساس نتایج دانشگاه کارولینای شمالی، احساس گیجی، سردرگمی یا کسل بودن می توانند نشانه انسداد یا مشکلات مربوط به درچه قلب باشند مخصوصاً اگر این موارد با احساس لرزش (نبض تند) در قلب همراه باشد.

خستگی یا بی خوابی
بر اساس گزارش دانشگاه آرکانزاس، بسیاری از زنان در طول هفته ای که منجر به حملات قلبی شده اند به شدت احساس خستگی کرده اند. همچنین این افراد مشکلات خواب و بی خوابی را گزارش کرده اند.

نکته پایانی

سعی کنید هیچ دردی را نادیده نگیرید و به سادگی از آن نگذرید، درد صدای بدن است و یه نشانه از وجود اختلال در عملکرد بدن یا یک بیماری، سعی کنید قبل از اینکه این درد برای تان مشکل ساز شود سریعاً پیگیر شوید.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

مشکل قلب

گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
تبلیغات