در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد بیماری هپاتیت ب را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: هپاتیت ب نوعی بیماری ویروسی در انسان هاست که به کبد بیشترین آسیب را می زند. ویروس این بیماری یکی از جدی ترین انواع هپاتیت را سبب می شود. باما همراه شوید تا با این بیماری بیشتر آشنا شوید.

هپاتیت ب,هپاتیت ب چیست؟,هپاتیت ب درمان دارد

هپاتیت ب

آکاایران: «هپاتیت B» یک بیماری کبدی است که باعث تورم کبد و توقف کار طبیعی آن می شود. همه ما نیاز به یک کبد سالم داریم، زیرا کبد به وسیله انجام اعمالی چون مبارزه با عفونت ها، کمک به توقف خونریزی، خارج کردن داروها و سایر سموم از بدن و ذخیره انرژی برای زمان مورد نیاز و... به زنده نگه داشتن ما کمک می کند.
بیماری «هپاتیت B» به وسیله ویروسی به همین نام ایجاد می شود. ویروس نوعی میکروب است که ایجاد بیماری می کند.

نشانه های هپاتیت ب

علایم و نشانه های هپاتیت ب مهمولا 3 ماه بعد از آلوده شدن به ویروس HBV ظاهر می شوند و می توانند طیف گسترده ای از علایم را شامل شود، علایم هپاتیت ب می تواند شامل:

هپاتیت B می تواند باعث شود بیمار احساسی شبیه به ابتلا به آنفلوآنزا پیدا کند، احساس خستگی، تب، بی اشتهایی، درد معده، اسهال شدید و علائمی چون ادرار زرد تیره، مدفوع رنگ روشن و پوست و چشم زرد از علائم بیماری است.

دلایل ابتلا به هپاتیت B

دلیل ابتلا به بیماری هپاتیت ب، ویروس این بیماری بنام HBV یا ویروس هپاتیت ب است. این ویروس از فردی به فرد دیگر از طریق خون، منی و یا سایر مایعات بدن منتقل می شود. زمانیکه ویروس هپاتیت ب وارد کبد می شود، به سلول های کبد حمله کرده و همچنین شروع به تکثیر می کند. این فرآیند های هپاتیت ب در کبد باعث التهاب کبد می شود.دلایل معمول انتقال هپاتیت ب به بدن افراد شامل:

  • تماس جنسی، درصورتیکه شما رابطه جنسی محافظت نشده با فرد مبتلا به این بیماری داشته باشید که خون، بزاق، منی و یا ترشحات واژنی اش وارد بدن شما شود، ممکن است شما مبتلا شوید.
  • استفاده از سوزن مشترک، ویروس هپاتیت ب براحتی از طریق سوزن و سرنگ آلوده به خون فرد مبتلا منتقل می شود.
  • انتقال از مادر به فرزند، زنان باردار مبتلا به این بیماری می توانند ویروس را به بدن فرزند خود منتقل نمایند.
  • فرو رفتن سوزن آلوده در بدن، هپاتیت ب برای افراد بخش بهداشت و همه افرادیکه بطور ناگهانی سوزن در بدنشان فرو می رود، یکی از بزرگترین نگرانی هاست.

درمان

فرد مبتلا به نوع حاد بیماری احتیاج به درمان ندارد و می تواند با استراحت و نوشیدن مایعات ، بیماری را تحت کنترل قرار دهد. درمان فقط برای افراد مبتلا به هپاتیت مزمن تجویز می شود و ممکن است به صورت مصرف داروهایی نظیر اینترفرون، ایمیوودین، آدفوویر دیپی ووکسیل و... با دستور پزشک یا با جراحی باشد، به طوری که در طول زمان ممکن است هپاتیتB باعث توقف عمل کبد شود، اگر این اتفاق بیفتد ممکن است بیمار نیاز به کبد جدیدی داشته باشد.اگر پزشک شما تشخیص دهد که شما به نوع حاد بیماری مبتلا هستید، بیماری خودبخود خوب شده و شما به درمان خاصی نیاز ندارید. بجای درمان بیماری پزشک بر درمان علایم و نشانه های بیماری که حاصل مبارزه سیستم ایمنی بدن با بیماری است، تمرکز می کند.

گردآوری: بخش سلامت آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

هپاتیت b بازده , هپاتیت بی , هیپاتیت ب , هپاتیت b

گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
 هپاتیت در چه افرادی باعث مرگ می شود؟

هپاتیت در چه افرادی باعث مرگ می شود؟

یک فوق تخصص بیماری های عفونی با تشریح راه های انتقال انواع هپاتیت، گفت: واکسیناسیون، اجتناب از رفتارهای پر خطر، عدم استفاده از سرنگ مشترک، روابط جنسی حفاظت شده و استریلیزاسیون در
بیماری هپاتیت

راه درمانی نوین برای بیماری هپاتیت ب

راه درمانی نوین برای بیماری هپاتیت ب در هفتیمن کنگره بین المللی هپاتیت تهران یک طرح تحقیقاتی مبنی بر تاثیرگذاری تی سل تراپی بر بیماری هپاتیت B عنوان شد
هپاتیت چگونه منتقل میشود؟

هپاتیت چگونه منتقل میشود؟

مجموعه: پیشگیری بهتر از درمان هپاتیت چگونه منتقل میشود؟ یکی از راههای انتقال هپاتیت C از طریق تزریق فرآورده های خونی آلوده است   وقتی التهاب در کبد ا
بیماری هپاتیت

تغذیه در بیماری هپاتیت

تغذیه در بیماری هپاتیت   رژیم غذایی برای بیماران هپاتیتی بسیار مهم و حائز اهمیت است می تواند این افراد را از انواع آسیب های این بیماری در امان نگه
تبلیغات