دندان

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

دندان درد و راههای درمان دندان درد

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دندان درد و راههای درمان دندان درد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +دندان را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

دندان درد

آکاایران : یکی از بخش های مهم بدن انسان دندان است که برای خوردن ، جویدن و تکه تکه کردن غذا به آن هر انسانی نیاز مبرم دارد ، داشتن دندان های سالم برای هر فرد یک الزام و امری انکارناپذیر است تا بتواند غذای خود را به راحتی بجوید و در کنار آن زیبایی صورت و چهره هر شخص به دندان های سالم ارتباط زیادی دارد.

هر فردی در هر مقطع زمانی حداقل یکبار دندان درد و درد ناشی از آن را چشیده است حالا ما در این پست از سایت سلامت آکاایران میخواهیم علل دندان درد و راههای درمان آن را برای شما عزیزان بازگو کنیم امیدواریم که از این مطلب هم استفاده لازم را ببرید با ما همراه باشید.

دندان عقل,دندان درد,دندان

علت های دندان درد

علت :

دندان درد معمولاً زمانی ایجاد می شود که لایه داخلی دندان (پالپ دندان) دچار التهاب شود. ناحیه پالپ در برگیرنده اعصاب حساس و رگ های خونی است. التهاب ناحیه پالپ دندان می تواند در نتیجه شرایط زیر اتفاق افتد:

  • پوسیدگی دندان: که باعث ایجاد سوراخ (کرم خوردگی) در پوسته سخت دندان می شود.
  • ترک خوردگی دندان: این ترک خوردگی در اغلب مواقع کم است و امکان مشاهده آن با چشم غیر مسلح وجود ندارد.
  • شل شدن یا شکستن پر کردگی دندان (بعد از پر کردن دندان ممکن است این اتفاق بیفتد)
  • عقب رفتن لثه ها: که در این حالت لثه ها عقب کشیده و جمع می شوند و به این ترتیب بافت نرم و بخش های حساس تر دندان همچون ریشه در محیط خارج از لثه قرار می گیرند.
  • آبسه پری اپیکال: یک کیسه تشکیل شده از چرک است که در انتهای دندان در نتیجه عفونت باکتریایی تشکیل می شود.

اگر به طور ناگهانی دچار دندان درد شدید و دسترسی به دندانپزشک نداشتید (مثلا آخر شب است و یا در راه مسافرت هستید)، می توانید با درمان های خانگی این درد را تا حدودی کم کنید تا در اولین فرصت نزد دندانپزشک بروید.  

هیچ وقت درد دندان خود را نادیده نگیرید، زیرا ممکن است در اثر آبسه (چرک کردن دندان) باشد که عدم درمان آن، عواقب خطرناکی در پی دارد. 

نمک :

نمک یک ضدعفونی کننده قوی است؛ پس اگر درد دندان شما به خاطر عفونت ایجاد شده باشد، استفاده از نمک می تواند زودتر از هر راه دیگری شما را آرام کند. آب نمک دور دندان را ضدعفونی می کند و مایع هایی که باعث التهاب می شوند را خارج می کند.

از این روش درمانی می توانید هر زمان که به آن نیاز پیدا کردید، به روش زیر استفاده کنید:

یک قاشق چای خوری نمک را در یک فنجان آب جوش حل کنید تا داروی فوق العاده ای بسازید. این محلول التهاب را کم کرده و بقایای آلودگی را از دهان شما پاک می کند. ۳۰ ثانیه آن را در دهان تان بچرخانید و بعد بیرون بریزید.

اگر هم حوصله درست کردن آب نمک را ندارید، یک سرم نمکی از داروخانه بخرید و تا چند روز از محلولی که در سرم وجود دارد غرغره کنید.

دندان عقل,دندان درد,دندان

درمان دندان درد 

گشنیز :

اولین کاربرد گشنیز استفاده از آن به عنوان دهان شویه است به این ترتیب که یک قاشق چایخوری پودر تخم گشنیز را در یک لیوان آّب جوش ریخته و بمدت 5 دقیقه دم کنید

 سپس آنرا برای شستن دهان ، دندان و گلو غرغره کنید.دومین کاربرد گشنیز به خواص ضد درد این گیاه باز می گردد و می توان از آن به عنوان مسکن دندان درد استفاده نمود.

حدود 10 گرم تخم گشنیز را در چهار لیتر آب ریخته و بگذارید بجوشد تا حجم آن به یک لیتر برسد آن را کمی سرد کنید و در دهان مزمزه کنید

 به این ترتیب درد دندان شما تسکین خواهد یافت.ضمن اینکه جویدن تخم گیشنیز نیز تا حدود زیادی به کاهش دندان درد شما کمک می کند.

ماساژ لثه 

این روش همیشه موثر نیست، ولی کمی به کاهش درد دندان کمک می کند و آن این است که لثه اطراف  دندانی را که درد می کند، خیلی آرام بمالید.

پیاز :

یک تکه کوچک پیاز را روی دندان خود قرار دهید و خیلی آرام آن را گاز بزنید تا اثر کند.

چای کیسه ای :

گذاشتن یک عدد چای کیسه ای خیس روی دندان نیز درد و ورم دندان را کم می کند. تانین موجود در چای این اثر را دارد.

همچنین اگر دندان شما به سرما حساسیت ندارد، می توانید چای کیسه ای را در آب یخ قرار دهید و سپس آن را روی دندانتان بگذارید.

صمغ مر :
شیره درخت مرمکی یا همان صمغ مر می تواند دندان درد شما را آرام کند، پس اگر تا امروز نامش را نشنیده بودید، همین حالا برای تهیه کردنش به عطاری محله تان بروید. این صمغ التهاب دهان تان را کم کرده و به از بین رفتن باکتری ها کمک می کند. اگر یک عطاری کاردرست می شناسید که این صمغ در آن پیدا می شود، پس از تهیه کردن، آن را به این شیوه مصرف کنید:

یک قاشق چای خوری از پودر مر را در دو فنجان آب به مدت 30 دقیقه بجوشانید و اجازه دهید محلول تان خنک شود. بعد هم برای هر بار استفاده، یک قاشق چای خوری از این دارو را در یک فنجان آب بریزید و 5 تا 6 بار در روز غرغره این محلول را ادامه دهید تا به نتیجه مورد نظرتان برسید.

دندان عقل,دندان درد,دندان

علت های دندان درد

سیر : 

1- یکی از موثرترین روش های کاهش دندان درد، استفاده از سیر است.

یک حبه سیر را روی دندان خود قرار دهید و آن را بجوید تا درد دندان را کم کند. سیر همچنین دندان را محکم تر و قوی تر می کند.

در این بخش از سایت آکاایران شما را با دندان، بیماریهای دندان و راه های درمان آن ها آشنا میکنیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 آب اکسیژنه : 
اگر درد دندان شما با بدمزگی دهان و حتی تب همراه بود، بهترین راه برای کم کردن مشکل، استفاده از آب اکسیژنه است. اما مثل تمام روش های طبیعی، این هم یک روش موقتی است و تنها تا روز ویزیت پزشک شما را آرام نگه می دارد و عفونت دندان تان را کمتر می کند. اگر چاره ای جز تسکین خانگی درد ندارید، از این روش کمک بگیرید:

برای کشتن باکتری ها و کم کردن ناراحتی تان، کمی آب اکسیژنه 3 درصد را قرقره کنید.
از این محلول تنها برای شستشو استفاده کنید و پس از چرخاندن آن در دهان تان، محلول را بیرون بریزید. بعد هم چند بار دهان تان را با آب خالی شست وشو دهید.

لیموترش

روش طبیعی دیگر برای خلاصی از دندان درد، استفاده از لیموترش است . لیموترش حاوی ویتامین ث است و می تواند عفونت را کنترل کند. مقداری آب لیموترش را بر روی دندان بریزید تا درد آن ساکت شود.

زنجفیل

این گیاه مانند آسپرین عمل می کند و یک مسکن فعال محسوب می شود.اگر پودر زنجفیل را با آب مخلوط کنید برای تسکین درد دندان بسیار موثر است. پنبه ای را به این خمیر آغشته کنید، آن را فشار دهید تا آب اضافی خارج شود و سپس آن را روی دندان دردناک - و نه لثه - بگذارید. عملکرد آن به این نحو است که زنجفیل، پوست آن قسمت را تحریک کرده و خون را به سمت پوست می کشاند و التهاب را کم می کند.

دندان عقل,دندان درد,دندان

درمان دندان درد

در بارداری

مراقبت های دندان در بین مادران باردار به دو قسمت تقسیم می شود:

مراقبت مناسب از دندان و لثه در طول بارداری اهمیت زیادی دارد. بارداری باعث تغییرات هورمونی ای می شود که احتمال ابتلا به بیماری لثه را افزایش می دهد و این مساله به نوبه خود بر سلامت بچه ای که در راه است، تاثیر گذار است. در ادامه نکاتی در مورد نحوه مراقبت مناسب از دهان و دندان قبل، در حاملگی و پس از باردرای ارائه می شود، که به پیشگیری از دندان درد در دوره بارداری کمک می کند.

چند تذکر

  1. به نقل از آکاایران : بسیاری از بیماران با آنکه نقاط سیاه و سفید پوسیدگی را بر روی دندان های خود می بینند اما اقدامی در جهت درمان نمی کنند. هنگامیکه به آنها گفته می شود که این دندان ها نیاز به پرکردن دارند، معمولا می گویند: "اما این دندان ها دردی ندارند" خوبست بدانیم که درد نداشتن دندان ها دلیل سالم بودن آنها نیست. فقط هنگامی می توانید از سالم بودن دندان هایتان مطمئن شوید که دندانپزشک پس از معاینه سلامت آنها را تایید نماید. به این دلیل لازم است هر شش ماه یکبار برای معاینه دندان هایتان به مراکز دندانپزشکی مراجعه نمایید.
  2. گذاردن آسپرین بر روی دندانی که درد دارد نه تنها باعث تسکین نمی شود بلکه در اغلب موارد سبب آسیب و سوختگی مخاط دهان نیز می گردد.
  3. اگرچه به اعتقاد دسته ای از بیماران اسپری های بی حس کننده قادرند بعضی از انواع دندان درد را برای مدتی کوتاه متوقف سازند. لیکن بدلیل خطرات غیر مستقیمی که برای بیمار فراهم می نمایند، باید از مصرف خودسرانه آنها پرهیز نمود.
  4. بخاطر داشته باشید اکثر دندان هایی که عصب کشی می شوند بعلت آنکه مستعد شکستگی هستند، باید حتی "روکش" شوند. کوتاهی در این امر منجر به خردشدن و فرو ریختن دندان درمان شده و بر باد رفتن تمامی زحمات می گردد.
  5. از آنجا که درمان دندانهایی که دچار درد شده اند کار نسبتا مشکل و پر هزینه ای است، لذا توصیه می شود همواره قبل از درد گرفتن دندانها جهت معاینه و بررسی آنها به دندانپزشک مراجعه نمایند.

 

 


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله دندان درد و راههای درمان دندان درد شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

همه چیز در مورد دندان درد و رهایی از درد آن ؟ , اگر دندان درد بگیریم چه باید بخوریم , کدام نوع سبزی دندان را خراب میکند , چه چیزی برای درد دندان مناسب است؟ , برای درد دندان چه چیزی خوب است , دندان درآوردن کودک از فک بالا , درد گرفتن دندانی که سالم است , تسکين درد دندان با آلوئه وار , علت دندان درد هنگام خوردن آب , دندان درآوردن کودکان و اسهال , راه های کاهش درد دندان جراحی , روشهایی برای کاهش درد دندان , درمان دندان درد به روش ساده , چ گیای برای دندا درد خوباست , راه حل فوری برای دندان درد , دندان درآوردن کودک از بالا , دندانپزشکی بیمارستان میلاد , دندان قروچه کودکان در خواب , چگونگی ایجاد درد در دندان , علت دندان درد 123dentist , دندان مصنوعی ژله ای چیست , علایم دندان درآوردن کودک , علایم دندان دراوردن کودک , دندان قروچه در بزرگسالان , علل دندان درد 123dentist , دندان قروچه کودک در خواب , روشی برای کاهش درد دندان , دندان مصنوعی به انگلیسی , دندان درآوردن کودک و تب , نشانه های پوسیدگی دندان , زمان دندان درآوردن کودک , دندان مار مسعود کیمیایی , گلچهره سجادیه دندان مار , انشاییدر مورد درد دندان , راه های تسکین دندان درد , دندان درد askthedentist , انشا درباره ی دندان درد , انشا درباره ی درد دندان , دندانپزشکی دانشگاه آزاد , براي درد دندان چه كنيم , راه حل موقتی دندان درد , راههای درمان دندان درد , برای درد دندان چه کنیم , انشا در مورد درد دندان , بهترین درمان دندان درد , دندان قروچه به انگلیسی , انشا درباره درد دندان , از بین بردن درد دندان , طریقه تسکین درد دندان , راههای کاهش درد دندان , کاهش درد دندان پر شده , دندانسازی در استرالیا , با دندان درد چه کنیم؟ , انشا درباره دندان درد , انشا درمورد درد دندان , دندانپزشکی بدون کنکور , درمان زخم دندان کشیدن , دندانپزشکی در فیلیپین , دندان مصنوعی لثه نرم , علت درد دندان آب سرد , دندان درآوردن کودکان , مارکهای دندان مصنوعی , کپسول مسکن دندان درد , دندانسازی شبانه روزی , دندان درد 123dentist , پماد تسکین درد دندان , دندان قروچه در اطفال , دندان مصنوعی ژله ای , راه درمان دندان درد , روکش دندان درد دارد , علت درد لثه و دندان , دیالوگهای دندان مار , فیلم کامل دندان مار , دندانسازی در کانادا , دندانپزشکی یا پزشکی , مقابله با دندان درد , درباره ی دندان درد , دندان مصنوعی متحرک , علت درد دندان سالم , دندان درآوردن کودک , دندانسازی در شیراز , علت درد کل دندانها , کاهش درد دندان درد , درد دندان روکش دار , ژله مسکن درد دندون , دندان قروچه بچه ها , دندان مصنوعی ثابت , فیشر درمانی دندان , دندان مصنوعی سیمی , دندان مصنوعی جدید , مارک دندان مصنوعی , مشکلات داندان درد , داروهای دندان درد , دندانپزشکی کودکان , دندانپزشکی زیبایی , دندانپزشکی در هند , دندان قروچه خرگوش , دندان مصنوعی تکی , دندان مار دانلود , مشکلات دندان درد , دندان قروچه کودک , راههای دندان درد , دندان قروچه چیست , درمان دندان درد , درد دندان کشیده , داروی درد دندان , درمان درد دندان , داروی دندان درد , دلایل درد دندان , دندانسازی تجربی , دندون درد درمان , دندانسازی حسینی , دندانسازی محلات , تسکین درد دندان , دلیل دندان دردد , انشا دندان درد , درمان دنداندرد , انشا درد دندان , حرکت درد دندان , دلیل دندان درد , خواص دندان مار , مسکن درد دندان , درد دندان خراب , کاهش درد دندان , دندانسازی مینا , گرم کردن دندان , دوای دندون درد , علاج دندان درد , درد دندان سالم , درد لثه دندان , ىر كردن دندان , رفع پرک دندان , رفع درد دندان , عکس دندان درد , عصب کشی لیزری , علت درد دندان , رفع دندان درد , علت دندان درد , دندان مصونعی , بیماری دندان , دندان مصنوعی , بهبود دندان , دندان مارها , دندان درمان , دندان پزشکی , دندان قروچه , ه درد دندان , درمان دندان , nدندان درد , وام دندان , درد دندان , درد دندون

دندان درد و راههای درمان دندان درد گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات