گاستروآنتریت، گاستروآنتریت یا آنفلوآنزای معده چیست؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد گاستروآنتریت، گاستروآنتریت یا آنفلوآنزای معده چیست؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +گاستروآنتریت را کلیک نمایید و یا در دسته بیماری و بهداشت از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد گاستروآنتریت با آنفلوآنزای معده را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: آنفلوآنزای معده اصطلاح شایعی است که برای عفونت ویروسی «گاستروآنتریت» یا همان ورم معده و روده به کار می رود. با ما همراه شوید تا با مطالعه ی این مطلب با بیماری گاستروآنتریت بیشتر آشنا شوید.

گاستروآنتریت,گاستروآنتریت اطفال,گاستروآنتریت ویروسی

آنفلوانزای معده

آکاایران: عفونت ویروسی «گاستروآنتریت» شامل التهاب معده و روده به دلیل فعالیت ویروس ها در دستگاه گوارش است.در هنگام مواجه با بیماری آنفلوآنزای معده، این عضو می تواند التهاب ویروسی خود را محدود سازد و بنابراین معمولا به خودی خود بهبود می یابد.از آنجایی که این بیماری ناشی از ویروس است، آنتی بیوتیک بر این نوع گاستروآنتریت (التهاب معده و روده) اثری ندارد.این بیماری را باید به حال خود گذاشت تا خود به خود بهبود پیدا کند.درمان باید بر جایگزینی آب و املاح از دست رفته از راه اسهال متمرکز باشد تا از کم آبی بدن جلوگیری شود. اگر کم آبی بدن شدید باشد، ممکن است نیاز به تزریق داخل وریدی مایعات (سرم درمانی) و بستری شدن به وجود آید.

اما اگر این بیماری شما را نگران و رنجور کرده است، اولین اقدام موثر این است که رژیم غذایی خود را تغییر دهید تا به درمان مشکل خود کمک کنید. برای این منظور فقط کافی است مایعاتی را که بدنتان در طول بیماری از دست داده، جایگزین کنید. به این ترتیب خواهید دید که در طول یک مدت کوتاه بهبود خواهید یافت .

نشانه ها وعلائم

گاستروانتریت یا بیماری التهاب معدی روده ای معمولاً بر اساس علائم و نشانه های موجود در فرد مبتلا در مطب تشخیص داده می شود. از آنجایی که علت دقیق بیماری تغییری در کنترل این بیماری ایجاد نمی کند، از این رو تعیین آن لزومی ندارد. با این حال، بر روی افرادی که مدفوع خونین دارند، افرادی که ممکن است در معرض مسمومیت غذایی قرار گرفته باشند، و افرادی که اخیراً به کشورهای در حال توسعه مسافرت کرده اند می بایست آزمایش مدفوع انجام شود. آزمایش تشخیصی همچنین ممکن است به منطور نظارت انجام بگیرد. از انجایی که بیماری کاهش قند خون در ۱۰٪ از نوزادان و کودکان روی می دهد، از این رو توصیه می شود به این گروه سرم گلوکوز تزریق شود. در زمان احتمال کم شدن آب بدن الکترولیت ها و عملکرد کلیه می بایست بررسی شود.

گردآوری: بخش سلامت آکاایران

گاستروآنتریت، گاستروآنتریت یا آنفلوآنزای معده چیست؟ گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
تبلیغات