در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد جراحی پلک چشم را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: بعضی از مشتریان جراحی های زیبایی، بعد از جراحی بینی و تزریق لب، یاد چشم هایشان می افتند و برای زیباتر شدن به جراحان پلاستیک مراجعه می کنند تا پوست پلک هایشان را بکشد. در سنین بالا، پوست پلک خیلی ها حالت افتادگی پیدا می کند و این افراد می توانند مورد مناسبی برای جراحی زیبایی پلک باشند. برای آشنایی با این قبیل جراحی ها با دکتر ابوالفضل رحیمی، متخصص چشم و فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم و صورت، گفتگو کرده ایم. با ما همراه شوید.

جراحی پلک,جراحی پلک چشم,جراحی پلک پایین

جراحی پلک

▪ آقای دکتر! جراحی پلک واقعا چشم را زیباتر می کند؟
ـ شل شدن و از دست رفتن قوام پوست و بافت های نگه دارنده پلک ها، باعث پُف پلک ها و آویزان شدن پوست این ناحیه می شود. علاوه بر این، ظاهری نازیبا درست می کند و گاهی این افراد از سنگینی پلک ها و کاهش میدان بینایی شان شاکی هستند. در این موارد جراحی زیبایی چشم و صورت یا بلفاروپلاستی انجام می شود. می توان بلفاروپلاستی را جراحی پلاستیک و زیبایی پلک نامید.

▪ افراد در چه سنینی می توانند این اعمال را انجام دهند؟
ـ بهترین افراد برای این جراحی، چه مرد و چه زن کسانی هستند که از لحاظ جسمی و روانی سالم هستند و تصور واقع بینانه ای از عمل خود دارند. اگر کسی تصور اشتباهی از این عمل داشته باشد، بعد از عمل به آن تصور اشتباه خود نخواهد رسید.
چند نوع جراحی زیبایی داریم؟خب، گاهی می خواهیم ظاهر فرد را جوان تر کنیم. بیشتر این افراد دارای سن ۳۵ سال به بالا هستند. گاهی می خواهیم شرایط بیمار را تغییر دهیم، مثلا به طور ژنتیکی ساختمان کره چشم طوری است که پف زیادی دارد و در سنین پایین تر هم می توان در این قبیل افراد، این جراحی را انجام داد.

▪ آیا می توان با بلفاروپلاستی، چروک های خنده را هم از اطراف چشم ها زدود؟
ـ نه! متاسفانه گاهی پزشکان ما به این نکته توجه نمی کنند که بلفاروپلاستی قادر به اصلاح چین وچروک هایی که به هنگام خنده نمایان می شوند، نیست. بهترین درمان چین و چروک های خنده، تزریق بوتاکس است و اینها با جراحی اصلاح نمی شوند و با بلفاروپلاستی تنها پف ها و پوست های اضافی اصلاح می شوند.

▪ گاهی بعد از جراحی زیبایی پلک، صورت شخص نامتقارن به نظر می آید. چرا؟
ـ ببینید؛ ما باید ساختمان صورت را به طور کامل بشناسیم، مثلا ابرو باید فاصله مشخصی تا پلک بالا داشته باشد، بنابراین در بعضی موارد نمی توانیم برای اصلاح پف و یا پوست اضافی پلک بالا، این پوست را برداریم. در اعمال زیبایی چشم، بعد از جراحی، فاصله ابرو از لبه پلک به هیچ وجه نباید از یک سانتی متر کمتر شود، در غیر این صورت فرد دچار مشکلاتی خواهد شد.

▪ حالا این اعمال زیبایی چشم، درد هم دارند؟
ـ نه، بلفاروپلاستی معمولا دردناک نیست. این جراحی معمولا به صورت موضعی انجام می شود و لازم نیست به بیمار بیهوشی عمومی دهیم.

▪ درباره مراقبت های بعد از عمل هم توضیح می دهید؟
ـ کمپرس سرد در ۴۸ ساعت نخست بعد از عمل بسیار مهم است. پانسمان های خیلی ظریف با چسب های استریل به جای استفاده از گازها کمک می کند که کمپرس سرد بهتر استفاده شود و در عین حال، چشم های مریض بسته نشود؛ به خصوص در بلفاروپلاستی که روی ۴ پلک انجام می شود (گاهی هر ۴ پلک، گاهی ۲ پلک بالا و گاهی ۲ پلک پایین جراحی می شوند)، بستن کامل چشم بیمار باعث می شود بیمار نتواند چیزی را ببیند و این احساس خوبی نیست.
▪ چه عوارضی دارد؟
ـ از عوارض شایع آن، کبودی است که بسته به پاسخ بافتی افراد، از چند روز تا دو هفته، ممکن است طول بکشد. برگشت پلک به هنگام کشیدگی پوست نیز از عوارضی است که نباید پیش آید و در اصل، این مسوولیت جراح است که روش های مناسب را به کار ببرد. از عوارض نادر این است که در اثر اضافه برداشتن پلک، چشم کامل بسته نشود. ما توصیه می کنیم افرادی که می خواهند این عمل را انجام دهند از حدود ۱۰ روز تا دو هفته قبل از عمل جراحی از داروهای مسکن، آسپیرین، مفنامیک اسید، بروفن و این خانواده دارویی استفاده نکنند. در بعضی موارد خون ریزی هم داریم.

▪ حرف آخر؟
ـ بیماران می توانند از پزشک متخصص خود بخواهند عکس قبل و بعد از عمل بیماران قبلی را ببینند تا نسبت به این اعمال جراحی دیدگاه منطقی تری پیدا کنند. مشکل این است که گاهی اوقات، این جراحی خیلی ساده تصور می شود، لذا توسط افراد غیرمتخصص و حتی گاهی در مطب ها به صورت ناقص انجام می شود که باید گفت این عمل مهمی است و باید در اتاق جراحی مجهز و ترجیحا توسط فوق تخصص همین رشته، یعنی فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم انجام شود.

● ۵ نکته پس از جراحی پلک و کشیدن ابرو
۱) بعد از اینکه به هوش آمدید، روی چشمانتان پدهای آغشته به محلول iced saline خواهید دید. اینها باعث کوچک ماندن تورم ها و کوفتگی های بعد از جراحی می شوند. به علت مالیده شدن پماد چشمی که بعد از عمل به چشم شما مالیده شده است، دیدتان تار خواهد بود. همچنین ممکن است از چشم تان اشک بیاید که این به علت تورم است، این تورم طی هفته اول جراحی می خوابد.
۲) نوشیدن مایعات، راه رفتن به صورت ملایم و آهسته و نظارت روی پدهای چشم از اقداماتی است که باید رعایت کنید. باید هر ۲۴ ساعت یک بار این پدها را عوض کنید.
۳) برای برداشتن پدها ۳ روز بعد باید مراجعه کنید. برداشتن این پدها ایجاد ناراحتی کمی می کند. برای رفع این ناراحتی یک ساعت قبل از مراجعه داروی مسکن مصرف کنید.
۴) تا ۲۴ ساعت بعد از عمل، پدهایی را که در آب یخ خیسانده شده اند را روی چشمان تان بگذارید. پدها را هر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه عوض کنید. پدها باید همیشه خیس نگه داشته شوند وزن آب به همراه دما به کوچک ماندن کوفتگی کمک می کند. یک کیسه کوچک حاوی نخود یا ذرت یخ زده را روی پدهای چشم ها بگذارید. مواظب باشید که کیسه مستقیما روی پوست نباشند. یک دستمال یا حوله بین کیسه و پوست تان بگذارید.

گردآوری: بخش سلامت آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

بهترین جراحی زیبایی پلک , جراحی پلک چشم

گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
جراحی زیبایی

دانستنی هایی درباره جراحی زیبایی پلک

این روزها عمل های زیادی برای زیباتر کردن چشم ها نیز انجام می شود، حتی فرد می تواند رنگ چشم های خود را نیز تغییر دهد. با اینکه به نظر می رسد این عمل ها ریسک بالایی دارند، ولی انجا
عمل جراحی

اطلاعاتی درباره عمل جراحی زیبایی پلک

اطلاعاتی درباره عمل جراحی زیبایی پلک اطلاعاتی درباره عمل جراحی زیبایی پلک  برای شما درمورد عمل جراحی پلک مطالب جالب و مفیدی داریم که می توانید بخوانید و اگر قصد دارید تا این ع
عمل جراحی

عمل جراحی موثر برای زیبا سازی پلک ها

عمل جراحی موثر برای زیبا سازی پلک ها عمل جراحی پلک در چه مواردی باید انجام شود برای زیباسازی چشم ها افتادگی پلک را با کمک این عمل جراحی انجام میدهند تغییرات مفیدی در این زمین
جراحی

نکاتی مهم راجع به جراحی پلک

نکاتی مهم راجع به جراحی پلک   دکتر ابوالفضل رحیمی فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم در این باره توضیح می دهند :بعضی از مشتریان جراحی های زیبایی، بعد از جراحی بینی و تزریق لب، ی
جراحی

جراحی پلک، دانستنی های جراحی پلک

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد جراحی پلک چشم را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. به نقل از بعضی از مشتریان جراحی های زیبایی، ب
جراحی

روش نوین جراحی افتادگی پلک در دنیا

چشم‌پزشکان ایرانی روش جدیدی در جراحی افتادگی پلک به دنیای پزشکی معرفی کردند که عوارض جانبی روش‌ فعلی را ندارد و در آن، فرآیند ترمیم ناحیه تحت عمل با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد.دکتر م
زیبایی

جراحی زیبایی پلک چشم

بلفاروپلاستی، هر چین و چروکی را رفع نمیکندجراحی پلاستیک چشم و صورت، یکی از فوق تخصص های چشم پزشکی است که شامل جراحی زیبایی چشم ها (شامل بیماری های مادرزادی پلک، بازسازی پلک ها، توم
تبلیغات