دمنوش های گیاهی


آکاایران به نقل از مدآنلاین : متخصصان طب سنتی درباره روزهای آلوده توصیه می کنند در طول روز یک فنجان عرق کاسنی و شاتره مصرف کنید.

به گفته  یک متخصص طب سنتی مصرف برخی دمنوش ها باعث دفع آلودگی هوا و رفع مشکلات تنفسی می شوند.
علی حسینی گفت: در مواقعی که هوا آلوده است برای دفع آثار سوء آن  می توان برخی از دمنوش های طب سنتی  مصرف کرد مثلا دمنوش آویشن از بروز مشکلات تنفسی و آسم جلوگیری می کند.
وی ادامه داد: می توان مقداری برگ آویشن و لیمو عمانی را در آب جوشانید و با کمی عسل و نبات مصرف کرد. همچنین نوشیدن دمنوش گل گاوزبان و سنبل الطیب نیز توصیه می شود. این دمنوش آرام بخش است و از بروز گرفتگی عروق قلب در هوای آلوده پیشگیری می کند.
به گزارش فارس، این متخصص طب سنتی گفت: در هوای آلوده مصرف میوه هایی مانند لیموشیرین، نارنگی، پرتقال، انار، انبه، سیب، طالبی و کیوی توصیه می شود.
 
دمنوش های گیاهی

 وی تصریح کرد: سبزی های تازه مانند اسفناج، کلم، کاهو، کرفس، گوجه فرنگی، سیر، پیاز، شوید و جعفری در ایام آلودگی هوا بهتر است در برنامه غذایی قرار گیرد.

 

حسینی مصرف لبنیات را در روزهایی که هوا آلوده است توصیه کرد و گفت: نان های سبوس دار مثل نان سنگک و نان جو، پسته، بادام، فندق و گردو و تخم مرغ، زیتون و جگر جذب مواد سمی در بدن را تا حدود زیادی کاهش می دهند.

 

این متخصص طب سنتی گفت: نوشیدن آب در طول روز باعث تقویت کلیه ها و دفع سموم از بدن می شود و می توان در طول روز یک فنجان عرق کاسنی و شاتره مصرف کرد که در ایام آلوده توصیه می شوند.

گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
تبلیغات