ناخنک چشم چیست، زدن عینک دودی و دفع ناخنک چشم

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ناخنک چشم چیست، زدن عینک دودی و دفع ناخنک چشم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک ناخنک چشم چیست را کلیک نمایید و یا در دسته بیماری و بهداشت از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد ناخنک چشم را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 
به نقل از آکاایران: ناخنک زائده یا غشایی مثلثی شکل است که در گردن، چشم، زانو، آرنج، مچ پا یا انگشتان رشد می کند. ناخنک چشم معمولاً از سفیدی چشم (ملتحمه) روی سیاهی چشم (قرنیه) کشیده می شود. با ما همراه شوید و این مقاله را مطالعه کنید.
آکاایران: برای حفاظت از سلامت چشمانتان و پیشگیری از ابتلا به عارضه  ناخنک چشم ،حتما ازعینک آفتابی استقاده کنید،زیرا از مهمترین عوارض نور آفتاب ایجاد ناخنک در چشم است. تابش آفتاب و گرد وغبار را از عوامل اصلی ایجاد ناخنک چشم عنوان و تصریح کرد: ناخنک به طور معمول به شکل ضایعه ای گوشتی در قسمت داخلی ملتحمه چشم ایجاد می شود.
امیدیان خاطرنشان کرد: ناخنک چشم تا قبل از اینکه به بافت قرنیه ورود پیدا کند “پنیکولا” نامیده می شود که بصورت ضایعه پرخون و قرمز در قسمت داخلی چشم ظاهر می شود.
این متخصص چشم، ممانعت از برخورد با عوامل به وجود آورنده ناخنک چشم را یکی از عوامل توقف رشد آن دانست و اظهار کرد: تا زمانی که ضایعه ایجاد شده قرنیه چشم را درگیر نکرده مشکل خاصی برای فرد ایجاد نمی شود، اما از زمان درگیر شدن قرنیه ضایعه “پنیکولا” تبدیل به ناخنک می شود.
امیدیان اظهار کرد: چنانچه ناخنک چشم بزرگ نباشد و پیش روی به سمت قرنیه نداشته باشد، می توان با استفاده از درمانهای دارویی آن را کنترل کرد.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار کرد: عمل جراحی به منظور برداشتن ناخنک تنها زمانی انجام می شود که پیش روی ناخنک بر روی قرنیه چشم مشکلاتی را برای بینایی فرد ایجاد کرده باشد.وی با بیان اینکه کشاورزان و دامداران به دلیل شرایط محیطی بیش از دیگران در معرض ابتلا به ناخنک هستند، اظهار کرد: استفاده از عینک آفتابی تا حد زیادی می تواند مانع از ایجاد ناخنک شود.
گردآوری: بخش سلامت آکاایران 

ناخنک چشم چیست، زدن عینک دودی و دفع ناخنک چشم گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات