در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد خار پاشنه پا را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 

به نقل از آکاایران: خار پاشنه یکی از ریشه های برجسته دردهای پیرامون پاشنه است خود این خار در حالت سرشتی، به گونه برجستگی استخوانی کوچکی درمحل چسبندگی آرنگ کف پا Plantar Fascia به استخوان پاشنه هست. در پی کوشندگی بسیار و راهپیمایی دراز و نیز در کسان فربه با پدید آوردن تب وتاب آرنگ کف پا، این خار برانگیخته شده و با رسوب کلسیم برجستگی بیشتری یافته ودردناک می گردد. این خار در عکسبرداری پرتو ایکس از پاشنه به روشنی آشکار می گردد. خار پشتی پاشنه در بخش پشت پاشنه و در جای چسبیدن تاندون آشیل پدید می آید و با اینکه کمتر از خار زیرین دیده می شود ولی در پی فشارهای پدید آمده و پیاده روی دراز و نیز در برخی بیماری ها دردناک می گردد.

خار پاشنه,درمان خار پاشنه,خار پاشنه و درمان آن

خار پاشنه

یک متخصص فیزیوتراپی ایستادن طولانی مدت را باعث بروز خار پاشنه به خصوص در افراد چاق دانست و به افراد توصیه کرد: از فشار وارد کردن به این ناحیه پرهیز کنند.دکتر ابراهیم عباسی گفت: خار پاشنه یک برجستگی استخوانی است که می تواند باعث درد در ناحیه پاشنه شود ولی برخلاف تصور خیلی از افراد خود این خار اغلب بدون درد است، اما به دلیل التهابی که متعاقب آن در غلاف کف پا به وجود می آید درد احساس می شود.

وی در این رابطه ادامه داد: حتی در برخی مواقع چنین خاری نیز در تصویر رادیوگرافی مشاهده نمی شود، ولی پاشنه به علت وجود التهاب در غلاف کف پا دردناک است. این درد معمولاً بعد از استراحت طولانی مدت و بعد از بیدار شدن از خواب شدیدتر است. وزن روی پای درگیر، راه رفتن و دویدن می تواند موجب تشدید ناراحتی بیمار شود.

آکاایران: این متخصص فیزیوتراپی علت اصلی ایجاد خار پاشنه را اعمال فشار مداوم بر روی پاشنه عنوان کرد وافزود: دلیل بروز این عارضه در افراد چاق و دارای کف پای صاف و یا خانم هایی که کفش پاشنه بلند می پوشند فشاری است که به این ناحیه از پا وارد می شود.

دکتر عباسی افزود: همچنین ایستادن های طولانی مدت و فعالیت هایی که باعث فشار زیاد و مکرر به پاشنه می شوند در ابتلا به خار پاشنه مؤثرند.

این متخصص با بیان این موضوع که علائم و مشکلات اکثر مبتلایان به خار پاشنه با درمان های فیزیوتراپی قابل رفع و بهبود است، گفت: البته هدف از درمان این عارضه، از بین بردن خار ایجاد شده در پاشنه نیست بلکه تلاش می شود التهاب غلاف کف پایی برطرف شود.

این متخصص فیزیوتراپی تجهیزات و تکنیک های جدید و کارآمد در اختیار فیزیوتراپیست ها را در درمان این بیماران بسیار مؤثر دانست و اظهار کرد: علاوه بر تجهیزات فیزیوتراپی، تمریناتی نیز برای کشش یا تقویت برخی عضلات اطراف مچ پا تجویز می شود که با انجام آنها فشار وارده به پاشنه کمتر خواهد شد.

عباسی افزود: برای جلوگیری از ایجاد و تشدید علائم، در کنار همه این روش ها بیماران می توانند از کفی های مخصوص نظیر پدهای ژله ای استفاده نمایند.

وی در پایان با تاکید بر اهمیت پیشگیری در بروز خار پاشنه، توصیه کرد: همه افراد باید از ایستادن های طولانی مدت اجتناب کنند و همواره در نظر داشته باشند که هر عاملی که موجب فشار بر روی پاشنه می شود می تواند زمینه ساز ابتلا به خار پاشنه باشد.

گردآوری سلامت اکاایران

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

درمان خار پاشنه با گوجه فرنگی , رفع مشکل خارپاشنه

گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
خار پاشنه

خار پاشنه را چگونه درمان کنیم؟

مجموعه: بیماری ها و راه درمان خار پاشنه را چگونه درمان کنیم؟ چطور خار پاشنه از بین میرود   خار پاشنه، زایده ای استخوانی است که در استخوان پاشنه پا پد
خار پاشنه

علل و علائم خار پاشنه و راههای درمان آن

بیماری خار پاشنه, علائم خار پاشنه, علت ایجاد خار پاشنه علل و علائم خار پاشنه و راههای درمان آن بیماری خار پاشنه, علائم خار پاشنه در این مطلب از ابرتازه ها درب
خار پاشنه‌ پا

خار پاشنه‌ پا

شرح بیماری  خار پاشنه‌ پا عبارت‌ است‌ از به‌ وجود آمدن‌ یک‌ زائده‌ استخوانی‌ در پاشنه‌ پا که‌ باعث‌ درد و مشکل‌ در راه‌ رفتن‌ می‌ شود. علایم‌ شایع‌ گاهی‌ علامتی‌ ندارد. درد در
خار پاشنه چیست؟

خار پاشنه چیست؟

خار پاشنه چیست؟ خار پاشنه، زایده استخوانی اضافی است که در محل پاشنه پا ایجاد شده و باعث ملتهب شدن قسمت غلاف کف پا و دردناک شدن پاشنه و کف پا می شود. میزان ابتلا به خار پاشنه،
خار پاشنه پا چیست؟

خار پاشنه پا چیست؟

 خار پاشنه رژیم غذایی خاصی ندارد فقط اگر اضافه‌ وزن‌ دارید‌، باید وزن‌ خود را کم‌ کنید تا از فشار وارده‌ به‌ کف‌ پا کم‌ کنید.خار پاشنه زایده‌ای استحوانی است که در پاشنه پا ایج
تبلیغات