سرطان کبد

سرطان کبد، چگونه به سرطان کبد مبتلا می شویم؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سرطان کبد، چگونه به سرطان کبد مبتلا می شویم؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +سرطان +کبد را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد سرطان کبد را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 

به نقل از آکاایران: سرطان کبد رشد سرطانی سلول های کبد می باشد که به صورت یک توده در قسمت فوقانی راست شکم و با علائم عمومی مانند زردی و ضعف خود را نشان می دهد.

سرطان کبد، چگونه به سرطان کبد مبتلا می شویم؟
سرطان کبد,سرطان کبد و علائم آن,سرطان کبد علائم

سرطان کبد 

آکاایران: مصرف مغزهای کپک زده پسته و بادام دارای قارچ آفلاتوکسین است و می تواند باعث سرطان کبد شود. فوق تخصص گوارش و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: ویروس هپاتیت B شایع ترین علت بیماری کبدی در ایران است. دکتر محمد جواد زاهدی ادامه داد: هپاتیت C و کبد چرب از دیگر عوامل بیماری های کبدی به شمار می روند.

وی با بیان اینکه در سال های  اخیر شاهد افزایش بعضی از بیماری های کبدی در جامعه هستیم، گفت: بروز بیماری های کبدی می تواند فرد را در طولانی مدت مستعد سرطان کبد کند.

وی بیان کرد: کبد چرب می تواند فرد را به سمت نارسایی کبدی پیش ببرد و همچنین ویروس بیماری های هپاتیت B و C می تواند باعث بروز بیماری های کبدی و منجر به نارسایی کبد شود.

این فوق تخصص گوارش خاطرنشان کرد: مصرف الکل نیز یکی از عوامل مستعد کننده سرطان کبد است.

دکتر زاهدی گفت: تغییر سبک زندگی در سال های اخیر و کاهش فعالیت فیزیکی یکی از عوامل ایجاد کننده کبد چرب در افراد به شمار می رود.

وی مصرف غذاهای چرب، فست فودها و غذاهای سرخ کردنی را از دیگر عوامل ایجاد کننده کبد چرب برشمرد و گفت: نداشتن تحرک کافی باعث شده که در جامعه شاهد یک اپیدمی چاقی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر کبد چرب کنترل نشود می تواند فرد را در نهایت با بیماری مزمن کبدی و سرطان کبد همراه کند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان توصیه کرد: افرادی که مبتلا به بیماری مزمن کبدی هستند بویژه بیماران مبتلا به هپاتیت B وC  از حدود سن 40 سالگی هر سال با انجام سونوگرافی و آزمایش های خون از نظر ابتلا به سرطان کبد مورد غربالگری قرار گیرند.

وی با تاکید بر اینکه عوامل محیطی در بروز بیماری های کبدی نقش دارند، اظهار داشت: بنابراین باید از رفتارهای پرخطری که فرد را در معرض ابتلا به بیماری هپاتیت از جمله اعتیاد تزریقی و استفاده از وسایل غیر بهداشتی قرار می دهد، اجتناب کنیم.

وی ادامه داد: پرهیز از مصرف الکل و کاهش وزن نیز می تواند شیوع بیماری های کبدی را در فرد کاهش دهد.

گردآوری: بخش سلامت آکاایران 


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله سرطان کبد، چگونه به سرطان کبد مبتلا می شویم؟ شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

سرطان کبد درمان ندارد , سرطان کبد و علائم آن , علائم سرطان کبد , علایم سرطان کبد , سرطان کبد , ثرسكس موه , عکس سرطان

سرطان کبد، چگونه به سرطان کبد مبتلا می شویم؟ گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات