شکم درد

جدی گرفتن سیزده نوع درد شکم، شکم درد، درد شکم، درد دل، دل درد، درمان دل درد، درمان شکم درد، علت شکم درد - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد جدی گرفتن سیزده نوع درد شکم، شکم درد، درد شکم، درد دل، دل درد، درمان دل درد، درمان شکم درد، علت شکم درد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک شکم درد را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

  

بدن در مواقع مواجه شدن با بیماری یا ویروس ها یا مشکلاتی که در درونش اتفاق افتاده با ایجاد درد در نواحی مختلف اقدام به معرفی قسمتی که دچار مشکل شده است می کند ، تصور کنید یکی از دندان های شما دچار خرابی شده است ، سیستم عصبی بدن با اطلاع رسانی از طریق درد جای دقیق آن دندان را به شما معرفی می کند ، یکی از شایع ترین درد ها ، درد شکم است که دلایل متعددی می تواند داشته باشد ، سایت سلامت آکاایران در این مقاله قصد معرفی بیماری هایی که باعث این درد می شوند را دارد و امیدوار است این مطلب مورد توجه شما واقع شود :

به نقل از آکایران : اگر درد بالای شکم در اثر فعالیت، مثلا ورزش کردن یا بالا رفتن از پله ایجاد شود، به خصوص اگر با تهوع و تنگی نفس یا تعریق همراه باشد، ممکن است علامت درد قلبی باشد. متاسفانه مبتلایان به چنین دردهایی خیلی دیر مراجعه می کنند و اغلب درد را به مشکلات معده نسبت می دهند.

درمان شکم درد

برخی از دردهای شکمی ، ساده و پیش پا افتاده اند و به درمان نیاز ندارند و خود به خود بهبود می یابند، اما گاهی دردهای شکمی، خطرناک و حتی کشنده هستند و اگر طی چند ساعت به کمک بیمار نشتابیم، جان و سلامت وی در معرض خطر قرار می گیرد.

 

دردهای شکمی نوع اول، مثل درد ناشی از اسهال، نفخ، دل پیچه و عادت ماهانه خانم ها را تقریبا همه مردم می شناسند و حداقل چند بار در طول زندگی آن را تجربه کرده اند.

دردهای خطرناک یا جدی، خصوصیاتی دارند که توجه به آنها برای اقدام به موقع و مراجعه به پزشک مهم است.

 

شکم به حد فاصل بین پرده دیافراگم (پرده زیر ریه ها) تا ناحیه ورودی لگن گفته می شود و یک حفره تو خالی است که برخی اندام های توخالی مثل بخش کوچکی از مری، معده، روده بزرگ و کوچک و نیز کبد ، لوزالمعده، طحال و کیسه صفرا در آن جای گرفته اند.

در دو طرف مهره ها و در ناحیه پشت، کلیه و سیستم مجاری ادراری و کمی پایین تر و در ناحیه تحتانی شکم، رحم، تخمدان ها و ضمائم آن در جنس مونث قرارگرفته اند. آسیب و اختلال عملکرد در هر کدام از این بخش ها باعث ایجاد درد می شود.

از آنجا که این اندام ها در کنار هم قرار گرفته اند، یکی از بهترین روش های اولیه برای تشخیص درد، توجه به علایم و نشانه های ظاهری است.

درد شکم,درد شکم در بارداری,درد شکم در اوایل بارداری

شکم درد

دردهای شکمی متفاوت و از شایع ترین علل مراجعه بیماران به پزشک هستند. 13 نوع از آنها که به پیگیری و مراجعه به پزشک نیاز دارند عبارتند از:

درد همراه با تب، درد غیرمعمولی و معمولا نشان دهنده وجود عفونت داخل بدن است
 
درد شکم,درد شکم در بارداری,درد شکم در اوایل بارداری

درمان شکم درد

1- درد ارجاعی

منشا این دردها از محوطه خارج شکمی است، یعنی بیمار با درد شکم به پزشک مراجعه می کند و بعد از معاینه ها و آزمایش ها معلوم می شود مثلا درد مربوط به عفونت قسمت تحتانی ریه و در اثر سینه پهلو کردن بوده، یا عفونت باعث انتشار درد به حفره شکمی شده است. این نوع دردها از نوع ارجاعی هستند.

 

2- درد شدید و نفس گیر

دردهای ناتوان کننده و شدید که فرد در اثر آن خمیده و دولا راه می رود، نمی تواند بخوابد، یا قادر به حضور در محل کارش نیست، از نوع شدید هستند و به بررسی نیاز دارند.

 

3- درد متداوم

دردهای کوتاه مدت شکمی معمولا مهم نیستند، مثل تولید گاز زیاد در روده ها و حرکات آن ممکن است درد ایجاد کنند و معمولا بعد از مدت کوتاهی، بهبود می یابد، ولی تداوم آن می تواند مشکل ساز باشد. دردهای شدید عودکننده و طول کشیده از مواردی هستند که باید بررسی شوند.

 

4- درد همراه با تب

درد همراه با تب، درد غیرمعمولی و معمولا نشان دهنده وجود عفونت داخل بدن است. گاهی زخم های معده یا اثنی عشر دچار پارگی می شوند و در حفره شکم عفونت ایجاد می کنند. آبسه های داخل شکمی، التهاب کیسه صفرا یا لوزالمعده و سنگ های کلیوی که دچار عارضه شده اند، از علل مهم تب همراه با دل درد هستند و همگی بیماری های مهمی به شمار می روند.

 

5- درد همراه با زردی پوست

وجود درد همراه زردی پوست، به بررسی دقیق تر و گاه بستری شدن بیمار نیاز دارد. این علامت می تواند به علت وجود سنگ کیسه صفرا ، تکان خوردن آن و در نتیجه انسداد مجرای صفراوی باشد. این بیماران با دل درد شدید و استفراغ مراجعه می کنند و گاهی لازم است در اسرع وقت تحت عمل جراحی قرار گیرند.

 

6- دردی که به پشت می زند

دردهایی که به پشت می زنند، ممکن است با دردهای کمر یا دردهای عضلانی اشتباه گرفته شوند، ولی همراهی درد شکم و درد پشت گاه به دلیل التهاب پانکراس (پانکراتیت) یا التهاب و زخم اثنی عشر است. این بیماران باید از نظر قلبی هم بررسی شوند.

دردهایی که از ناحیه کمر شروع و به کشاله ران انتشار می یابند، معمولا ناشی از بیماری های کلیوی مانند عفونت کلیه و سنگ های کلیوی هستند

7- درد همراه با خونریزی گوارشی

درد شکم و استفراغ حاوی خون، می تواند به دلیل خونریزی از مری یا معده باشد. خونریزی گاهی ناشی از وجود زخم در دستگاه گوارش فوقانی، بیماری های مزمن کبد ی یا حتی سرطان های دستگاه گوارش است. گاهی خونریزی گوارشی خود را با سیاه رنگ شدن مدفوع نشان می دهد و برخی اوقات در فرد دچار دردشکم، خون روشن به همراه مدفوع یا بدون آن از مقعد دفع می شود. در همه این موارد باید هرچه سریع تر به پزشک مراجعه شود.

 

8- دردی که با تغییر وضعیت، شدت می یابد

اگر در اثر حرکت، پهلو به پهلو شدن و سرفه، درد ناحیه شکم تشدید شود، احتمالا اتفاق مهمی افتاده و پرده پوشاننده حفره شکم دچار التهاب شده است. به این حالت پریتونیت گفته می شود. پریتونیت یکی از اورژانس های پزشکی است و اغلب به عمل جراحی اورژانس نیاز دارد. چنین افرادی در زمان معاینه شکم با کوچک ترین فشار روی جدار شکم دچار درد بسیار شدید می شوند. سوراخ شدن جدار روده یا معده و انسداد عروقی که به روده ها خونرسانی می کنند، از علت های منجر به پریتونیت (التهاب حفره داخلی شکم) هستند.

 

9- دردی که به کشاله ران تیر می کشد

دردهایی که از ناحیه کمر شروع و به کشاله ران انتشار می یابند، معمولا ناشی از بیماری های کلیوی مانند عفونت کلیه و سنگ های کلیوی هستند. بیماران اغلب شکایت های دیگری از قبیل سوزش ادرار، تهوع و استفراغ هم دارند.

 

10- درد عصبی

برخی بیماران هنگام مراجعه به یک نقطه خاص مانند ناف یا پهلو یا نقطه ای در زیر دنده ها اشاره می کنند و از درد این نواحی شکایت دارند و در معاینه و بررسی های نکته ای که نشان دهنده بیماری باشد، یافت نمی شود. این دردها بیشتر جنبه روحی روانی (سایکوسوماتیک) دارند. در این زمان پزشکان بیمار را به خواب خوب، ورزش و کنترل استرس های محیطی تشویق می کنند و در صورت لزوم به روان پزشک ارجاع می دهند.

 

11- دردی که در اثر فعالیت ایجاد می شود

این نوع درد شکم باید جدی تر بررسی شود. اگر درد بالای شکم در اثر فعالیت، مثلا ورزش کردن یا بالا رفتن از پله ایجاد شود، به خصوص اگر با تهوع و تنگی نفس یا تعریق همراه باشد، ممکن است نشانه درد قلبی باشد. متاسفانه مبتلایان به چنین دردهایی خیلی دیر مراجعه می کنند و اغلب درد را به مشکلات معده نسبت می دهند.

خصوصیت مهم درد قلبی آن است که در اثر فعالیت تشدید می شود و با استراحت بهبود می یابد

گاهی درد ناشی از حمله قلبی به هیچ وجه در قفسه سینه یا بازوها احساس نمی شود و فقط در ناحیه بالای شکم احساس می شود.

 

12- درد زونا

زونا یک بیماری ویروسی است که گاهی با درد نسبتا شدید شکمی آغاز می شود و ابتدا تشخیص آن دشوار است، ولی بعد از حدود یک هفته از شروع علایم، ضایعات تاولی آن در ناحیه دردناک شکم پدیدار و تشخیص قطعی می شود. معمولا این درد، یک طرفه است.

 

13- درد قاعدگی

در بیشتر خانم ها به فاصله کمی قبل از شروع عادت ماهانه آغاز می شود. بسیاری از خانم ها با این نوع درد آشنایی دارند و آن را در هر بار قاعدگی تجربه می کنند. اگر هر دوره درد به صورت غیرعادی و متفاوت از دوره های قبلی بود، بیمار باید تحت بررسی قرار گیرد. ممکن است کیست تخمدان پاره شود، یا حتی بارداری های خارج رحمی، شبیه این دردها را ایجاد کند.

منبع:تبیان

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله جدی گرفتن سیزده نوع درد شکم، شکم درد، درد شکم، درد دل، دل درد، درمان دل درد، درمان شکم درد، علت شکم درد شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

دلیل درد مثانه و پهلو ها و باد کردن شکم در آقایان , باآمپول اویترل دل درد شدید گرفته ام آیا طبیعی است , دلیل درد زیر شکم و پهلو ها به هنگام تکان خوردن , درد قسمت پایین شکم سمت چب به هنگتم تکان خوذردن , درد قسمت پایین شکم سمت چب به هنگام تکان خوردن , دلیل درد زیر شکم و پهلوها به هنگام تکان خوردن , درد زیر شکم و پهلو راست همراه تب نشانه چیست؟ , دردهای خطرناک که مردان باید آن را جدی بگیرند , درد گرفتن یک طرف شکم بر اثر بلند کردن سنگین , درمان درد زیر شکم در دختران با دارو گیاهی , درمان شکم درد و اسهال در حالت یخ کردل شکم , درمان شکم درد و اسهال در حالت یخ کردن شکم , توصیه های پزشکی برای درمان دل دردهای زنان , علت ایجاد درد در پای راست و زیر شکم چیست , در چه مواقعی درد معده باعث مرگی می شود , درد گرفتن یک طرف شکم بر اثر بلند کردن , درد گرفتن شکم بر اثر بلند کردن سنگین , علت درد زیر دل سمت راست نزدیک تخمدان , بی اشتهای دارم بعد شکمم درد و درد پا , لرز سردرد سوزش چشم و تنگی نفس خستگی , مسئله زنازنگی که باعث دل درد می شود , درد در طرف راست شکم پس از خوردن غذا , دل درد و انقباضات شکمی علایم جامبگی , بی اشتهای دارم بعد شکمم درد و رد پا , علت درد شکم دهنگام خوابیدن بعد غذا , علت درد در کمر و لگن به هنگام عطسه , درد مثانه که با راه رفتن بهتر میشه , معده درد به همراه حالت تهوع و سرفه , ایا درد زیر شکم نشانه عفونت زنانه , درد زیر شکم در هنگام خوردن مایعات , دوره درمان ویروسی دل درد و گلودرد , بلند کردن وسیله ی سنگین و درد شکم , دردهايي که زنان به زبان نمي‌آورند , دل درد زنان باردار عفونت دانه چئک , چه چیز باعث احساس درد معده می شود , دردهای زیر شکمی درد سینه ها علایم , درد کشاله ران و زیر شکم در مردان , درد شکم در خانم ها را جدی بگیرید , دردهای زیر شکم پس از پاین پریودی , علت درد زیر شکم سمت راست در زنان , احساس درد و سوزش ناگهانی در مقعد , درد یک نقطه سمت جپ سر با دست زدن , علل درد در شکم به همراه باد معده , دلایل درد شکم زنان و دختران چیست , درد زیر شکم زیر ناف چه علتی دارد , علت درد گرفتن شکم در اثر دست زدن , درد زیر شکم در سرطان استخوان لگن , احساس درد در کبد هنگام پیاده روی , علت درد شکم و پخش به پا در زنان , درمان گیاهی درد زیر شکم در زنان , درد گرفتن تخمدان در هنگام رابطه , علت دل درد و سرگیجه و حالت تهوع , درد سر معده با نفس کشیدن در صبح , درد پایین دنده پشت کمر سمت راست , درمان بدن درد ناشی از درد معده , درد مزمن سمت راست شکم زیر دنده , درد قلب با مدفوع کردن رفع میشه , علت سرد شدن پا و درد معده چیست , درمان درد معده که به پشت میزند , درد زیر شکم در هنگام دفع مدفوع , احساس درد در اطراف کلیه سمت چپ , درد گرفتن زیر شکم با نفس کشیدن , گاز شدید معده درد سمت راست شکم , درد معده بعد از خوردن غذای چرب , درد پهلو در بارداری نشانه چیست , درد بدن و عرق کردن، سرماخوردگی , درد در سمت راست شکم نشانه چیست , درد قلب از ناراحتی و دل گرفتگی , علت درد سر با نشستن و بلند شدن , علت درد معده كه به پشت مي زند , درد سمت چپ شکم پس از خوردن اب , درد مثانه به هنگام تکان خوردن , درد لوزالمعده که به پشت میزند , درمان شکم درد و اسهال در سرما , دلایل دل گرفتن در بدن خانم ها , شایع ترین قرص ها برای درد قلب , علت درد معده پس از خوردن ماهی , علت درد سر معده قبل از قاعدگی , دل درد و سوزش در ناحیه رودها , صدا و درد سمت راست پایین شکم , درمان دردهای ناحیه شکم و لگن , دل درد و کمر ددرد در بارداری , درد پهلو ها مربوط به روده ها , درد شکم و تب شدید و ورم صورت , درد سمت راست بالای شکم و کمر , علت درد قلب وفشار درنوجوانان , درد راست شکم همراه با درد پا , درد لحظه ای پایین شکم سمت چپ , علت درد شکم در خانم ها چيست؟ , علت درد دل بعد از خوردن غذا , رابطه سرماخوردگی با شکم درد , درد زیر شکم بانوان در رمضان , درد در ناحیه پشت کمر سمت چپ , درد معده در هنگام غذا خوردن , دردهای زیرشکمی درعفونت رحمی , احساس درد در کمر پس از تنفس , فیلم اصلی زیر دلم درد میکنه , درد زیر دل مداوم در بارداری , درد شدید کلیه و قلب در ورزش , علت درد عضله های شکم در صبح , دلیل درد گرفتن زیر دل چیست , درد زیر شکم سمت راست مردان , درد سمت راست شکم بالای ناف , آیا درد معده به قلب میزند؟ , علت احساس درد در ناحیه شکم , درد گرفتن پشت کمر سمت راست , علت دردهای زیر شکم در زنان , درد معده به علت سرفه کردند , قلب درد همراه با حالت تهوع , کمر درد سردرد بی حالی سردی , درمان درد کلیه بر اثر سرما , درد تخمدان راست نشانه چیست , خشکی پوست،‌دلدرد شدید، ورم , درمان درد پهلو سرماخوردگی , دل درد ناشی از سرماخوردگی , درد پهلو مرتبط به روده ها , دل درد و بی اشتهایی و لرز , درد پهلو مربوط به روده ها , درد معده بعد از خوردن غذا , علت قلب درد بعد خوردن غذا , بالا سمت چپ قلب درد میکنه , درد معده که به قلب می زند , درد معده به علت سرفه کردن , درد پهلوی راست در بارداری , درد گرفتن سر در هنگام درس , درد هر ماهیچه نشانه چیست؟ , علت دلدرد و درد قفسه سینه , درمان درد زیر شکم در زنان , دلایل درد استخوان در سرما , درد دنده زمان خوب شدن ماه , درد گرفتن قلب بر اثر فشار , حالت تهوع دل درد و بیحالی , درد شکم با راه رفتن بیشتر , درد ناگهانی سمت راست شکم , قرمز شدن صورت در درد قلب , درمان سرماخوردگی زیر شکم , معده دردر و احساس گرسنگس , دل درد معده درد تب و لرز , درد بالای شکم و ریز سینه , درد سر معده با نفس کشیدن , درد پهلو در حالت خوابیدن , انواع درد معده وعلائم ان , درد در قسمت چپ بالای شکم , درمان درد زیر دنده و کمر , شکم درد بعد از خوردن غذا , درد زیر شکم بعد از پریود , درد پهلو راست در بارداری , درد زیر شکم سمت چپ انگل , ارتباط معده درد و یبوست , علایم همراه با درد معده , علت دل درد بعد از افطار , درد پهلو ها در اثر سرما , تنگی نفس در اثر کمر درد , درد ناف بعد از راه رفتن , سرگیجه و لرز بدن با درد , درد معده به علت استفراغ , تورم قسمت پایین شکم شکم , دردهای ناگهانی باد روده , ایا دردقلب به کمر میزند , درمان دل درد سرماخوردگی , دعایی برای درد زیر شکم , درد بی دلیل سوراخ باسن , سرگیجه ولرز بدن با درد , درد معده به پشت می زند , علت درد معده بعد در شب , درد کشاله ران چپ مردان , انواع معده درد و درمان , علت درد پشت کمر سمت چپ , اشتهای دارم و شکمم درد , درد شکمی در سرماخوردگی , درد کشاله ران سمت راست , دردهای معده وروده وشکم , درد و پیچش سینه و معده , معده درد قبل از بیداری , معده درد همراه با تهوع , درد پشت کمر و سرفه خشک , درد پایین کمر سمت راست , درمان سرماخوردگی معده , درد زیر سینه داخل شکم , علت شکم درد در دختران , درد بالای کلیه سمت چپ , درد تخمدان هنگام سرفه , شکم درد بعد از لبنیات , درد معده بعد از مدفوع , علت درد در سمت چپ گلو , درد بدن هنگام خاراندن , درد کلیه به دلیل سردی , درمان معده درد و تهوع , درد بدن هنگام خاروندن , اسهال سر درد تب و لرز , درد گرفتن سمت چپ معده , درد دنده زمان خوب شدن , رد در قسمت پایینی کمر , علت درد پهلو سمت راست , علت دردرگهای عصبی بدن , راه های درمان شکم درد , دل درد سر درد سرگیجه , علت درد سر معده چیست , درد زیر ناف سمت راست , علت دل درد های مداوم , درد در ناحیه زیر شکم , درد کلیه بعد از خواب , نفس عمیق درد سمت قلب , درد لحظه ای شدید قلب , علل درد بالای چشم ها , سر درد و دل درد توام , درد معده و حالت تهوع , علت باد كردن زير شكم , علت درد سمت راست شکم , درد ماهیچه بالای قلب , دردهای ناشی از استرس , بدن درد ناشی از چیست , گرسنگی و درد زیر شکم , درد پایین سمت چپ کمر , درد بدن در زمان عطسه , علت دل درد در مسافرت , درد بدن نشانه چيست؟ , قلب آدم به درد میاد , درد معده در دو نقطه , دل درد ناشی از سرما , دل درد و اسهال تیره , دل درد همراه با لرز , درد ناگهانی زیر شکم , گردن درد بعد از غذا , درد شدید در سر معده , علت دل درد و سرگیجه , سرفه کردن و درد قلب , سردرد و دل درد توام , دلایل درد شدید معده , سرفه کردن و درد پشت , درمان خانگی شکم درد , بی خوابی و درد معده , درد شکم و حالت تهوع , درد معده بعد از غذا , دل درد موقع حرف زدن , درد همزمان کمر و دل , دل درد تب حالت تهوع , تورم قسمت پایین شکم , دل درد ناشي از سرما , درد قلب و کلیه باهم , درد معده به پشت کتف , علائم معده درد شدید , کبد چرب باعث دل درد , درد شدید و ممتد است , علت تهوع و معده درد , کبد چرب باعث دلدرد , علت دل دردهای مکرر , هوای سرد و درد شکم , گردن دردها در حمام , درد پهلو چپ به لگن , درد پهلوی سمت راست , درد قلب بعد از ترس , درد زیر شکم و کلیه , سرماخوردگی زیر شکم , علت معده درد شبانه , درد پهلو وعرق کردن , درد شکم بالای معده , درد شدید معده وقلب , دل درد و خارش پوست , کمردرد در اثر سرما , بدن درد نشانه چیست , کلیه درد بعد از تب , دردهای عصبی سمت چپ , دلیل درد ناحیه پشت , زیر قلبم درد میکنه , دل درد و سوزش معده , زیر شکمم درد میکنه , درد دو طرف زیر شکم , درد پهلو هنگام صبح , گوش درد علامت چیست , درد زیر شکم تا الت , علت درد شکم شبانه , درد ناحیه سر معده , دل درد طولانی مدت , معده درد فشار دست , درد شکم بالای ناف , درد گرفتن سر معده , درد زیر شکم و کمر , درد گرفتن زیر شکم , درد پهلو سمت راست , پهلو درد و سر درد , درد بدون علت قلبی , معده درد و سرگیجه , ورم و درد زیر شکم , دل درد شدید مداوم , احساس درد در روده , پا درد همراه تهوع , علت معده درد شدید , سر دل داشتن نوزاد , رفع دل درد طولانی , درد شکم ورم صورت , علت شکم درد چیست , درد كردن زير شكم , درد پهلو بعد غذا , انواع علل دل درد , علت ایجاد دل درد , تشخیص علت دل درد , درد شکمی در زنان , درد پهلو بوتاکس , شکم درد چنگ زدن , درمان دل گرفتگی , درد روده و معده , حل مشکل شکم درد , علت دل درد شدید , درد پهلو به جلو , درد شکم زیر ناف , محل درد پروستات , عکس از معده درد , علل دردهای شکمی , دردهای زیر شکمی , درد معده و گردن , دل درد و کمردرد , شکم درد در زنان , علت درد زیر ناف , علائم معده درد , تشخیص درد معده , معده درد یهویی , علت درد گوش چپ , دل درد در سرما , باد شکم پریودی , دل درد کمر درد , دل درد و اسهال , درد شکم و سینه , دل دردهای مکرر , علائم درد معده , لوپوس درد پهلو , انواع درد معده , علایم درد معده , درد و انواع آن , دل درد بارداری , درد شبانه روده , درد گوش سمت چپ , انواع معده درد , دلایل درد معده , درد بالای ناف , درد پایین قلب , نفخ و درد شکم , درمان شکم درد , درمان درد شکم , درد دایم کلیه , دلم درد میکنه , درد بالای شکم , درد در سر شكم , تشخیص درد کبد , دل درد و تهوع , عوامل شکم درد , عوامل دل درد , درد زیر معده , درد های معده , دلایل دل درد , علت درد معده , سردی شکم درد , چشم درد روزه , درد پهلوی چپ , علائم دل درد , علل درد معده , دل درد زنان , درد شکم صبح , درد شکم بان , علت دل پیچه , دردهای شکمی , درد زیر ناف , درد سر معده , علت درد رحم , علت شکم درد , دل درد شدید , علت دل درد , عوارض درد , درد شگکم , درد سردل , درد شکمی , معده درد , دل‌درد ی , درد شكم , درد شکم , درد دل‌ , دل درد , نق شکم , شکمدرد

جدی گرفتن سیزده نوع درد شکم، شکم درد، درد شکم، درد دل، دل درد، درمان دل درد، درمان شکم درد، علت شکم درد گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات