آکاایران : یکی از موضوعاتی که نباید به سادگی از کنار آن گذشت سردردهای مکرر و شدید است ، که شاید تا چند روز همراه فرد بیمار باشد ، متاسفانه خیلی ها گمان می کنند که این نوع سردرد گذرا است در صورتی که فرد بیمار اشتباه بزرگی را مرتکب می شود . در این حالت فرد بیمار باید سریعا به پزشک مراجعه کرده و در پی فهمیدن علت این نوع سردردها باشد . در ادامه و در بخش سلامت آکاایران میخواهیم به نکاتی درباره سردردهای مکرر نشانه چیست بپردازیم و بیشتر با این عارضه آشنا شویم.

سردردهای مکرر,سردردهای مکرر,علت سردردهای مکرر

سردرد شدید و حالت تهوع


 پزشکان معتقدند سردردهای مکرر می تواند زنگ خطری برای شروع بیماری های وخیم مغزی باشد.

به گزارش شبکه خبر، بر اساس تحقیق دانشمندان، سردرد یک بیماری نیست بلکه نشان دهنده طیف وسیعی از بیماری هاست که از یک سرماخوردگی ساده شروع و به امراض جدی مثل تومورهای بدخیم مغزی ختم می شود.

بیشترین سردردها مربوط به بیماری میگرن و عوامل تنش زاست و سردردهای تنشی ناشی از کار زیاد و هیجانات تنشی است که با توجه به ماهیت فشارنده دورتا دور سر را فرا می گیرد و روزها ادامه می یابد.

ماهیت سردردهای میگرنی یک طرفه است و این سردردها به نور و صدا حساس و با تهوع و استفراغ همراه است و می تواند چندین ساعت و حتی چندین روز ادامه داشته باشد.

سردردهای مکرر می تواند زنگ خطری برای شروع بیماری های وخیم مغزی باشد و در صورت عدم مراجعه به موقع به پزشک معالج، درمان به سختی و حتی غیر ممکن خواهد بود.

به بیماران توصیه می شود هنگام مواجه با سردردهای مکرر و طولانی مدت به پزشک متخصص مراجعه کنند.

مصرف بی رویه قرص های مسکن بدون نسخه پزشک عوارض زیادی دارد و مسکن ها باعث مشکلات عروقی، سکته قلبی و سکته مغزی می شود.

همچنین مصرف بی رویه مسکن های گروه آسپیرن از جمله ایبوپروفن نیز منجر به بیماری های گوارشی و پوکی استخوان می شود و مصرف این گونه مسکن ها تنها باید با دستور پزشک باشد.
سردردهای مکرر,سردردهای مکرر,علت سردردهای مکرر

سردرد شدید

انواع مختلف سردرد

به نقل از آکاایران : سردرد انواع مختلفی دارد که شایع ترین آن سردرد تنشی یا هیجانی است و بیشتر در افرادی که دچار استرس هستند، ایجاد می شود؛ علت آن هم انقباض بیش از حد عضلات اطراف جمجمه است.انقباض عضلات گردن و شانه نیز باعث سردرد می شود.این متخصص مغز و اعصاب خاطرنشان می کند: افرادی که به این نوع سردرد مبتلا هستند، هفته ای ۳یا۴بار دچار سردرد می شوند و راه کاهش درد استفاده از مسکن ساده و استراحت و قراردادن حوله گرم و ماساژ شقیقه است. نوع دیگر این عارضه سردرد خوشه ای است که شیوع کمتری دارد. این نوع سردرد سالی یک یا دو بار به سراغ افراد می آید و چند ساعت یا چند روز طول می کشد. 

سردرد خوشه ای

این نوع سردرد ، شدیدترین درد را به همراه دارد، در عین حال کمتر از انواع دیگر شایع است. از هر 10 فرد مبتلا به این بیماری، 9 نفرشان مرد است که اغلب سیگاری های ماهر و دایم الخمر در زمره این گروه قراردارند .

سردردهای خوشه ای به صورت گروهی حمله می کنند. معمولا درد، هر روز در یک ساعت معین بروز می کند و ممکن است روزها ، هفته ها یا حتی ماه ها طول بکشد. در نهایت هم این امکان وجود دارد که پس از بهبودی نسبی ، درد ماه ها یا سال ها به سراغ فرد نیاید و او فکر کند که کاملا خوب شده است .

 میگرن

میگرن، سردرد شدید و گذرایی است که گاه در یک قسمت سر پدید می آید. میگرن در زبان یونانی به معنای "نیمه سر" است. معمولا سردرد میگرنی با یک دوره مقدماتی آغاز می شود که طی آن شخص به طرز غیرعادی احساس خستگی و کسالت می کند. سپس حالت تهوع ، استفراغ، اختلالات بینایی و اغلب بیزاری از نور (ترس از نور) به وجود می آید .

سردردهای مکرر,سردردهای مکرر,علت سردردهای مکرر

سردرد شدید

این دوره مقدماتی ممکن است چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد و متعاقب آن سردرد بروز می کند.

سردرد شدید و حالت تهوع

یکی از علائم شایع در افرادی که دچار سردرد می شوند حالت تهوع و استفراغ است .

بارها شده است که بیماران دچار ضربه سر به اورژانس بیمارستان مراجعه کرده اند و از حالت تهوع و یا تهوع همراه با استفراغ شکایت داشته اند .

علت این امر وجود ارتباط بین مراکز مختلف مغزی است .

مراکز بسیاری از واکنش های حیاتی انسان در مغز است و برای تهوع و استفراغ نیز نقاط مشخصی در مغز انسان مشخص شده است .

گردآوری بخش سلامت آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

سردرد در جلوی پیشانی نشانه چیست؟ , احساس تهوع چند روزه نشانه چیست , سر درد یکدفعه ای در شکستگی سر , دلیل سرگیجه مداوم وحالت تهوع , علت سردرد های شقیقه وپشت سر , حالت تهوع داشتن نشانه چیست , علت درد شقیقه بعد از خواب , دلایل عمده افت فشار مداوم , سردرد همراه با حالت تهوع , سردرد پیشانی نشانه چیست , تهوع دائمی علایم بیماری , تهوع دائمی علائم بیماری , دلایل سر گیجه روزه دار , علت سرگیجه و تهوع عصر , علت عاروق های پی درپی , درد پس سر نشانه چیست , درمان سردرد روزه دار , درد کف سر نشانه چیست , سردد وتب وحالت تهوع , تب سر درد حالت تهوع , سردد وتب وحالت تهوه , وزوزه دائمی پشت مغز , عوامل سرگیجه ی دائم , علت سرددردی کف سر , ضعف و سردرد علائم , حالت تهوع همیشگی , سردرد شدید مردان , حالت تهوع دائمی , علت سردرد شبانه , سردردهای روزانه , دلیل تهوع مداوم , علت سردرد کف سر , درد مداوم چشمان , سردرد و عرق سرد , علت اصلی سردرد , علت سردرد چیست , سردردهای شبانه , دلیل سر گیچه , دلایل سر درد , بیماری سردرد , سردرد مداوم , دلایل سردرد , سردرد شبانه , علل سردردها , دلیل سردرد , شقیقه چیست , علت سر درد , سردرد تهوع , علام سردرد , علائم مکرر , علت سردرد , علل سردرد

گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
تبلیغات