سردردهای مکرر نشانه چیست؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سردردهای مکرر نشانه چیست؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران : یکی از موضوعاتی که نباید به سادگی از کنار آن گذشت سردردهای مکرر و شدید است ، که شاید تا چند روز همراه فرد بیمار باشد ، متاسفانه خیلی ها گمان می کنند که این نوع سردرد گذرا است در صورتی که فرد بیمار اشتباه بزرگی را مرتکب می شود . در این حالت فرد بیمار باید سریعا به پزشک مراجعه کرده و در پی فهمیدن علت این نوع سردردها باشد . در ادامه و در بخش سلامت آکاایران میخواهیم به نکاتی درباره سردردهای مکرر نشانه چیست بپردازیم و بیشتر با این عارضه آشنا شویم.

سردردهای مکرر,سردردهای مکرر,علت سردردهای مکرر

سردرد شدید و حالت تهوع


 پزشکان معتقدند سردردهای مکرر می تواند زنگ خطری برای شروع بیماری های وخیم مغزی باشد.

به گزارش شبکه خبر، بر اساس تحقیق دانشمندان، سردرد یک بیماری نیست بلکه نشان دهنده طیف وسیعی از بیماری هاست که از یک سرماخوردگی ساده شروع و به امراض جدی مثل تومورهای بدخیم مغزی ختم می شود.

بیشترین سردردها مربوط به بیماری میگرن و عوامل تنش زاست و سردردهای تنشی ناشی از کار زیاد و هیجانات تنشی است که با توجه به ماهیت فشارنده دورتا دور سر را فرا می گیرد و روزها ادامه می یابد.

ماهیت سردردهای میگرنی یک طرفه است و این سردردها به نور و صدا حساس و با تهوع و استفراغ همراه است و می تواند چندین ساعت و حتی چندین روز ادامه داشته باشد.

سردردهای مکرر می تواند زنگ خطری برای شروع بیماری های وخیم مغزی باشد و در صورت عدم مراجعه به موقع به پزشک معالج، درمان به سختی و حتی غیر ممکن خواهد بود.

به بیماران توصیه می شود هنگام مواجه با سردردهای مکرر و طولانی مدت به پزشک متخصص مراجعه کنند.

مصرف بی رویه قرص های مسکن بدون نسخه پزشک عوارض زیادی دارد و مسکن ها باعث مشکلات عروقی، سکته قلبی و سکته مغزی می شود.

همچنین مصرف بی رویه مسکن های گروه آسپیرن از جمله ایبوپروفن نیز منجر به بیماری های گوارشی و پوکی استخوان می شود و مصرف این گونه مسکن ها تنها باید با دستور پزشک باشد.
سردردهای مکرر,سردردهای مکرر,علت سردردهای مکرر

سردرد شدید

انواع مختلف سردرد

به نقل از آکاایران : سردرد انواع مختلفی دارد که شایع ترین آن سردرد تنشی یا هیجانی است و بیشتر در افرادی که دچار استرس هستند، ایجاد می شود؛ علت آن هم انقباض بیش از حد عضلات اطراف جمجمه است.انقباض عضلات گردن و شانه نیز باعث سردرد می شود.این متخصص مغز و اعصاب خاطرنشان می کند: افرادی که به این نوع سردرد مبتلا هستند، هفته ای ۳یا۴بار دچار سردرد می شوند و راه کاهش درد استفاده از مسکن ساده و استراحت و قراردادن حوله گرم و ماساژ شقیقه است. نوع دیگر این عارضه سردرد خوشه ای است که شیوع کمتری دارد. این نوع سردرد سالی یک یا دو بار به سراغ افراد می آید و چند ساعت یا چند روز طول می کشد. 

سردرد خوشه ای

این نوع سردرد ، شدیدترین درد را به همراه دارد، در عین حال کمتر از انواع دیگر شایع است. از هر 10 فرد مبتلا به این بیماری، 9 نفرشان مرد است که اغلب سیگاری های ماهر و دایم الخمر در زمره این گروه قراردارند .

سردردهای خوشه ای به صورت گروهی حمله می کنند. معمولا درد، هر روز در یک ساعت معین بروز می کند و ممکن است روزها ، هفته ها یا حتی ماه ها طول بکشد. در نهایت هم این امکان وجود دارد که پس از بهبودی نسبی ، درد ماه ها یا سال ها به سراغ فرد نیاید و او فکر کند که کاملا خوب شده است .

 میگرن

میگرن، سردرد شدید و گذرایی است که گاه در یک قسمت سر پدید می آید. میگرن در زبان یونانی به معنای "نیمه سر" است. معمولا سردرد میگرنی با یک دوره مقدماتی آغاز می شود که طی آن شخص به طرز غیرعادی احساس خستگی و کسالت می کند. سپس حالت تهوع ، استفراغ، اختلالات بینایی و اغلب بیزاری از نور (ترس از نور) به وجود می آید .

سردردهای مکرر,سردردهای مکرر,علت سردردهای مکرر

سردرد شدید

این دوره مقدماتی ممکن است چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد و متعاقب آن سردرد بروز می کند.

سردرد شدید و حالت تهوع

یکی از علائم شایع در افرادی که دچار سردرد می شوند حالت تهوع و استفراغ است .

بارها شده است که بیماران دچار ضربه سر به اورژانس بیمارستان مراجعه کرده اند و از حالت تهوع و یا تهوع همراه با استفراغ شکایت داشته اند .

علت این امر وجود ارتباط بین مراکز مختلف مغزی است .

مراکز بسیاری از واکنش های حیاتی انسان در مغز است و برای تهوع و استفراغ نیز نقاط مشخصی در مغز انسان مشخص شده است .

گردآوری بخش سلامت آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله سردردهای مکرر نشانه چیست؟ شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

با سردرد از خواب بلند شدن نشانه چیست ؟ , دلیل سرگیجه مداوم وحالت تهوع و وز وز , سردرد همراه با حالت تهوع نشانه چیست , حالت تهوع بدون استفراغ نشانه چیست , احساس گرسنگی مکرر و چند روز چیست , سردرد در جلوی پیشانی نشانه چیست؟ , علت حالت تهوع مداوم بدون استفراغ , علت حالت تهوع و سرگیجه و سردرد , سر درد یکدفعه ای در شکستگی سر , سردرد و حالت تهوع و چشم درد , سردرد و چشم درد و حالت تهوع , علت سردرد نیمه سر و عرق سرد , علت سردرد های شقیقه وپشت سر , درد در شقیقه ها هنگام صبح , علایم سردرد های حالت تهوع , علت سردرد طولانی مدت چیست , علت درد شقیقه بعد از خواب , سردرد همراه با حالت تهوع , علت سردرد شدید و ناگهانی , علت سردرد و سرگیجه مداوم , علت حالت تهوع در طول روز , سردرد در خواب نشانه چیست , علت سردردهای مداوم چیست , دلیل سردرد های صبح گاهی , سردرد پیشانی نشانه چیست , علل سردرد روزانه ی مزمن , تهوع دائمی علائم بیماری , تهوع دائمی علایم بیماری , علت سردردهای شدید چیست , چرا هر روز سر درد دارم , سردرد شدید نشانه چیست؟ , سردرد همراه با درد چشم , علت سردرد های لحظه ای , علائم سرگیجه و سر درد , درد پشت سر نشانه چیست , علت سردرد و درمان آن , درد پس سر نشانه چیست , سردرد ممتد طولانی... , علاوم ک.فتگی و سردرد , تب سر درد حالت تهوع , سردرد عرق سرد سردرد , علت سردرد های مداوم , علت سردردهای مداوم , علت سرگیجه و سردرد , دلیل سردردهای مکرر , دلایل سردرد چیست ؟ , سرگیجه بدون سردرد , علت سردرد لحظه ای , علت سردرد یک طرفه , ضعف و سردرد علائم , سردرد مزمن روزانه , سردرد به خاطر ترس , دلایل سردرد مداوم , سر درد های شقیقه , علت سردرد پیشانی , دلایل سردرد زیاد , درد مداوم چشمان , علل سردرد مداوم , علت سردرد کف سر , دلیل تهوع مداوم , علت سردرد شبانه , سردردهای روزانه , سردرد و عرق سرد , علت سردرد چیست , علت اصلی سردرد , سردردهای شبانه , تخفیف متوالی , دلیل سر گیچه , 1 علت سرگیجه , علت تب مداوم , سردرد مداوم , سردرد شبانه , دلایل سردرد , شقیقه چیست , سردرد شدید , علام سردرد , علائم مکرر , دلیل سردرد , سردرد های , علت سردرد , مداو چیست

سردردهای مکرر نشانه چیست؟ گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات