21 نکته مفید برای بیماران ام اس

سایت آکاایران در این بخش از مقالات سلامت در مورد بیماری ام اس یکی از بیماریهای شایع در ایران صحبت می کند. بیماری ام اس یکی از بیماریهای ناتوان کننده مغز و نخاع است که باعث می شود فرد مورد آسیب این بیماری توانایی کنترل خود را نداشته و تعادل خود را از دست دهد و رفته رفته این بیماری بر روی سیستم های دید و حواس اثر تخریبی می گذارد.

همچنین این بیماری باعث آسیب دیدن نخاع توسط سیستم ایمنی بدن می شود که به اصطلاحی  بیماری خود ایمنی نیز گفته می شود. در این بیماری سیستم ایمنی به اشتباه شروع به حمله به بافت های بدن شامل مغز و نخاع که جزء اصلی ترین سیستم مرکزی اعصاب هر فرد به حساب می آید کرده و باعث فلج شدن و از کارافتادگی این دو بخش مهم از سیستم بدن می شود ، حالا سایت سلامت آکاایران برای بیماران ام اس که متاسفانه در کشور ما ایران درصد قابل توجه ای را شامل می شود 21 نکته مفید آماده کرده است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. 

بیماری ام اس

  1. با استفاده ازفیزیوتراپی می توانید بر مشکلات مثانه ، سفتی و بی ثباتی آن فائق آیید.

2. ورزش به تخفیف علائم ام اس کمک می کند . اما باید دقت کرد که در ورزش زیاد روی نکنید برای توصیه های بیشتر از پزشکتان کمک بخواهید.

3. سعی کنید حمایتی را که می خواهید پیدا کنید ، وقت گذاشتن و صحبت با مشاور در برخورد با اثرات ام اس به شما کمک می کند

4. مشکلات کنترل ادرار تاثیر بدی روی مردان و زنان مبتلا به ام اس دارد خوشبختانه تغییر در شیوه زندگی مانند نوشیدن مایعات و استفاده از دارو کمک کننده است .

5. داروی مناسب برای ام اس واقعا" می تواند تعداد ضایعات مغز و نخاع را کاهش دهد .

6. رژیم غذایی سالم به شما کمک می کند در عین کسب انرژی کافی با عفونت ها هم مقابله کنید.

7. عضویت در گروه های حمایت کننده روش خوبی است .

این گروه ها می توانند به شما کمک کنند که روش های جدیدی برای زندگی با ام اس یاد بگیرید.

8. شما می توانید سعی کنید قدرت تحرک ، تعادل ، مبارزه با خستگی ، درد ، ضعف و به دست آوردن تعادل را با فیزیوتراپی بهبودبخشید

9. نوشتن تجارب و احساس شما در برخورد به ام اس نه تنها کمک می کند بلکه یک ابراز مفید برای پزشکتان نیز خواهد بود

پیشگیری از ام اس

بیماری ام اس در ایران

10. ماساژ می تواند به کاهش استرس و افسردگی که باعث بدتر شدن ام اس می شوند کمک کند . شاید بهتر باشد این روش را امتحان کنید.

11. یاد گرفتن مهارت های یک شغل کوچک ، برایتان ماندگار خواهد بود .سعی کنید با یادگیری مهارت های جدید بر محدودیت های خود غلبه کنید.

12. گرچه ام اس روی عضلات پا ، ساق پا و لگن تاثیر می گذارد اما بسیاری از مبتلایان به ام اس هرگز به صندلی چرخ دار نیاز پیدا نمی کنند .

13. چرا ام اس هنوز درمان قعطی ندارد ؟ زیرا دانشمندان هنوز در جستجوی یافتن علت آن هستند خوشبختانه درمان های زیادی موجود است.

14. آیا در چشم خود احساس درد یا تاری دید می کنید؟ کورتون می تواند در برطرف شدن این علائم به شما کمک کند.

15. نگران ایمن بودن محل کار خود نباشید . از یک مشاور بخواهید که محل کارتان را از این لحاظ بررسی کند.

16. آیا در تامین دارو مشکل دارید . شرکت های بیمه یا بعضی از موسسات خیریه می توانند در این زمینه کمک کنند.

17.روش های زیادی برای درمان ام اس وجود دارد هنگام انتخاب درمان ها به سبک زندگی خود و عوارض جانبی داروها دقت کنید

18.آیا استرس دارید؟ سعی کنید به کلاس یوگا یا تای چی بروید. این روش ها به حفظ و موازنه انرژی تعادل و انعطاف پذیری کمک می کنند . همچنین استرس را هم کاهش می دهند .

19.گرچه داروهای موجود نمی تواند ام اس را به طور کامل درمان کنند اما شدت و تناوب حملات ام اس را کم می کند .

20. آیا از لرزش خسته شده اید؟ از پزشکتان بپرسید که آیا تحرک عمقی مغز می تواند به شما کمک کند یا نه.

21. طب سوزنی می تواند به برطرف شدن علائم ام اس مثل درد ، اسپاسم عضلات و ضعف کنترل ادرار کمک کند.

بیماری ام اس


منبع:ام اس سنتر
ویرایش و تلخیص:آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

ایا خوردن زیادی کاهو موجب ام اس میشود , فواید کدو سبز برای پیشگیری از ام اس , چه کارایی انجام بدیم فراموشی نگیریم , عوامل موثر در کنترل بیماری ام اس , برای تالاسمی چه چیز های مفید است , عوارض قرص ایمیوسنس اعث کهیر میشه , پرهیزهای غذایی در بیماری ام اس , برای تالاسمی چه چیزای مفید است , بیماری ms بر چه تاثیر میگذارد , رژیم غذایی برای بیماران ام اس , غذاهای مضربرای بیماران پوستی , آیا احضاریه اس ام اس می شود؟ , پیشگیری و درمان بیماری ام اس , غذای مقوی برای بیماری ام اس , قرص ایمیوسنس اعث کهیر میشه , درمان با تغذیه طبیعی ام اس , چیزهای مفید ومضر برای غلبه , خواص آبجو با بیماری ام اس , تغذیه برای بیماری ام اس , پیشگیری از بیماری ام اس , تاثیر شیر شتر بر ام اس , بیماری ام اس و قند خون , نحوه پیشگیری از ام اس , ضعف در بیماران ام اس , مسکن عوارضی اس ام اس , سفر با بیماران ام اس , نکات اخلاقی اس ام اس , بیماری ام اس وپریود , رژیم غذایی ام اس , بهترین سی ام اس , مانی ام اس چیست , کبد چرب و ام اس , بوتاکس و ام اس , آزمایش ام اس ؟ , اس ام اس مریضی , fبیماری ام اس , ای ام اس ورزش , تغذیه و ام اس , بیماری ام اسی , جلوگیری از ms , عوارض ام اس , تغذیه ام اس , بیماری اماس , بیماران ms , کفش ام اس , علت ام اس , بیماری ms , درمان ms

گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
تبلیغات