لاوروف: مسائل غیرهسته ای ایران را نباید با برجام آمیخت -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد لاوروف: مسائل غیرهسته ای ایران را نباید با برجام آمیخت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: وزیر خارجه روسیه گفت نگرانی ها درباره مسائل غیرهسته ای ایران باید با ساز و کارهایی که مرتبط هستند، مرتفع شوند.

لاوروف: مسائل غیرهسته ای ایران را نباید با برجام آمیخت
,اخبار بین الملل،توافق هسته ای ایران،برجام،سرگئی لاوروف,[categoriy]

آکاایران: لاوروف: مسائل غیرهسته ای ایران را نباید با برجام آمیخت

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، سرگئی لاوروف -- وزیر امور خارجه روسیه -- گفت: نگرانی‌ها درباره مسائل غیرهسته‌ای ایران باید با ساز و کارهایی که مرتبط هستند، مرتفع شوند.

به گزارش آکاایران: وزیر خارجه روسیه گفت: درباره موشک‌های بالستیک، ساز و کارهایی وجود دارند که اجازه استفاده از آنها را می‌دهند. درباره مسائل حقوق بشر [ایران]، شورای حقوق بشر وجود دارد. در هم آمیختن سیب و پرتقال، اشتباه است، به ویژه در موضوعات حساسی مانند توافق هسته‌ای ایران.

وی افزود: علاوه بر روسیه، اروپایی‌ها هم برای نجات توافق هسته‌ای ایران (برجام) جدی هستند. مذاکره مجدد درباره این توافق، بی‌احترامی به آن خواهد بود.

لاوروف درباره تنش میان پیونگ یانگ و واشنگتن نیز گفت: ما باید از میزان عصبانیت‌ها و خشم بکاهیم و درک کنیم که نیازمند تعامل هستیم، نیازمند تماس هستیم، اگر کسانی هستند که تمایل دارند میانجی باشند من فعالانه از این امر استقبال می‌کنم. میانجی‌ها می‌توانند یکی از کشورهای بی طرف اروپایی باشند.

وی گفت: آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در این باره صحبت کرد و گفت اگر با چنین درخواستی مواجه شود تلاش می‌کند به آن پاسخ دهد. پس افراد زیادی هستند که می خواهند تلاش کنند مسیر نظامی یا تحریم‌ها در پیش گرفته نشود.

لاوروف در ادامه افزود: نمی‌توان جنگی را در شبه جزیره کره تصور کرد، باید اوضاع را آرام کرد، در این زمینه نیاز به موضع گیری‌هایی است و ما از هرگونه تلاش برای میانجیگیری استقبال می کنیم. این میانجیگری می‌تواند از طرف کشورهای بی طرف اروپا یا شخص دبیرکل سازمان ملل متحد باشد. تمامی تصمیمات سازمان ملل متحد به جز اعمال تحریم‌ها می‌تواند در پیشبرد نقشه راه پیشنهادی چین و روسیه مفید باشد و کره شمالی هم باید در پی اجرایی کردن تعهداتش برآید. همکاران ما نیز باید در پی اقدامات معقول و نه تنش‌زا باشند.

وزیر خارجه روسیه همچنین خواستار پایان تحریم کشورهای چهارگانه علیه قطر شد.

انتهای پیام/

درخواست لاوروف برای برداشتن تحریم های قطر

.

منبع :

لاوروف: مسائل غیرهسته ای ایران را نباید با برجام آمیخت گردآوری توسط بخش اخبار امروز باشگاه خبرنگاران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات