نیکی هیلی: ایران عامل بی ثباتی در خاورمیانه است -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد نیکی هیلی: ایران عامل بی ثباتی در خاورمیانه است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: نماینده آمریکا در سازمان ملل تهران را عامل بی ثباتی در خاورمیانه خواند.

نیکی هیلی: ایران عامل بی ثباتی در خاورمیانه است
,اخبار بین الملل،نیکی هیلی،سفیر آمریکا در سازمان ملل،اقدامات ایران در خاورمیانه،تحریم نفتی ونزوئلا,[categoriy]

آکاایران: نیکی هیلی: ایران عامل بی ثباتی در خاورمیانه است

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، نیکی هیلی -- نماینده آمریکا در سازمان ملل -- درباره توافق هسته‌ای ایران گفت: این توافق به تهران مجوز همه کارهای اشتباهی که در حال انجامش هستند را نمی‌دهد. ایران عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه است.

به گزارش آکاایران: وی افزود هر حمله‌ای که در هر کجای جهان اتفاق می‌افتد، به گونه‌ای با ایران مرتبط است. ما تا توقف اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران به تلاش‌های خود ادامه می‌دهیم.

هیلی مدعی شد: خروج از برجام، خدشه‌ای به اعتبار آمریکا وارد نمی‌کند. ترامپ روز 15 اکتبر تصمیم می‌گیرد که آیا پایبندی ایران به برجام را تأیید یا رد کند. این مسئله بر اساس قانون آمریکا انجام می‌شود و قانون آمریکا ارتباطی به برجام ندارد.

وی افزود: 25 سال است که شاهد انعقاد مکرر توافقات بد با کره شمالی و نقض پی در پی این توافقات هستیم و در نهایت امروز با یک کشور مسلح به سلاح اتمی و موشک‌های قاره‌پیما روبرو هستیم. نمی‌خواهیم که ایران به کره شمالی نوین تبدیل شود.

هیلی در پاسخ به حمایت امروز زیگمار گابریل، وزیر خارجه آلمان از برجام گفت: خیلی از کشورها در خصوص ماندن یا نماندن آمریکا در توافق هسته‌ای نظر می‌دهند و این نظر خود آنهاست ولی مردم ایران شعار مرگ بر آن کشورها را سر نمی‌دهند. مردم ایران نمی‌گویند مرگ بر آلمان! انگیزه دونالد ترامپ برای تصمیم‌گیری، نظر دیگر کشورها در خصوص آمریکا نیست بلکه مفید بودن آن کار برای منافع امنیت ملی آمریکا است.

وی تاکید کرد خروج از برجام اعتبار آمریکا را مخدوش نمی‌کند بلکه نشان می‌دهد واشنگتن همیشه در پی حمایت از مردم خود است.  هوشمندانه‌ترین کاری که در خصوص توافقات پیشین می‌توان انجام داد نگاه به عقب و بررسی اجرایی بودن یا نبودن آن توافقنامه است.

هیلی مدعی شد ایران موشک بالستیک آزمایش می‌کند، از تروریست‌ها حمایت می‌کند، اسلحه صادر می‌کند و با کره شمالی هم همکاری می کند. آیا با وجود این کارها، برجام هنوز اجرایی است؟

هیلی در ادامه گفت گزینه تحریم نفتی ونزوئلا روی میز است.

نماینده آمریکا در سازمان ملل مدعی شد کشورش آنگ سان سوچی، رهبر میانمار و ارتش این کشور را در مورد شرایط روهینگیا تحت فشار قرار داده است.

انتهای پیام/

انتقاد تند هیلی از ایران

.

منبع :

نیکی هیلی: ایران عامل بی ثباتی در خاورمیانه است گردآوری توسط بخش اخبار امروز باشگاه خبرنگاران سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات