.

گابریل: روسیه، چین و آمریکا به منظور کاهش تنش در شبه جزیره کره همکاری کنند -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد گابریل: روسیه، چین و آمریکا به منظور کاهش تنش در شبه جزیره کره همکاری کنند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: وزیر امور خارجه آلمان از روسیه، چین و آمریکا خواست به منظور کاهش تنش در شبه جزیره کره با یکدیگر همکاری کنند.

گابریل: روسیه، چین و آمریکا به منظور کاهش تنش در شبه جزیره کره همکاری کنند
,اخبار بین الملل،زیگمار گابریل،تنش در شبه جزیره کره،برنامه هسته ای کره شمالی,[categoriy]

آکاایران: گابریل: روسیه، چین و آمریکا به منظور کاهش تنش در شبه جزیره کره همکاری کنند

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از دویچه وله، زیگمار گابریل – وزیر خارجه آلمان – امروز (یکشنبه) در آغاز نمایشگاه هنر معاصر آلمان در پکن از چین، روسیه و آمریکا خواست به منظور کاهش تنش در شبه جزیره کره با یکدیگر همکاری کنند.

به گزارش آکاایران: گابریل گفت: اگر اقدامات کره شمالی گسترش یابد، سایر کشورهای جهان یا کشورهای منطقه تلاش خواهند کرد به سلاح‌های هسته‌ای دست یابند. چین از این مسئله زیان بیشتری خواهد دید، چرا که کره جنوبی، ژاپن و سایرین نیز این کار را خواهند کرد؛ اما در همسایگی ما، در آفریقا، کشورها خواهند گفت: «نگاه کنید، ما هم می‌توانیم به این سلاح‌ها دست‌ یابیم، جهان تماشا می‌کند و هیچ اتفاقی نمی افتد.» از این رو همکاری چین، آمریکا و روسیه بسیار مهم است. به همین علت است که باز هم تقاضا می‌کنم با وجود اوضاع شبه جزیره کریمه و مشکلاتی که ما با روسیه داریم، برای رسیدن به سیاست تنش‌زدایی [در شبه جزیره کره] تلاش مجددی صورت گیرد.

وزیر خارجه آلمان افزود: چین ظاهرا بر سر موضعی که اختیار کرده است اختلاف نظر دارد. پکن از سویی مخالف تسلیحات هسته‌ای در کره شمالی است و از سوی دیگر ظاهرا از فروپاشی این رژیم [کره شمالی] بر اثر تحریم‌ها هراس دارد. امیدورام مذاکراتی فشرده میان چین، روسیه و آمریکا برگزار شود. فقط در آن صورت است که ما قادر به متوقف کردن گسترش تسلیحات هسته‌ای در جهان خواهیم بود.

انتهای پیام/

درخواست برای همکاری پکن، مسکو و واشنگتن برای کاهش تنش در شبه جزیره کره

.

منبع :

گابریل: روسیه، چین و آمریکا به منظور کاهش تنش در شبه جزیره کره همکاری کنند گردآوری توسط بخش اخبار امروز باشگاه خبرنگاران سایت آکاایران
تبلیغات