غذا خوردن در نیمه شب چه تأثیری روی پوست می گذارد؟ -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد غذا خوردن در نیمه شب چه تأثیری روی پوست می گذارد؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: دیر شام خوردن یا مصرف تنقلات در نیمه شب می تواند سبب ابتلای افراد به یکی از مرگبارترین بیماری های دنیا شود.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  کارشناسان با تحقیق بر روی موش‌های آزمایشگاهی دریافتند خوردن مواد غذایی در ساعت های غیر معمول به ویژه اواخر شب‌ می‌تواند سبب ضعیف شدن پوست در مقابل اشعه یو وی(UV) خورشید و زمینه ساز ابتلای افراد به سرطان پوست شود.

به گزارش آکاایران: براساس آمار‌ها بیش از ۹۵ درصد علت ابتلای افراد به سرطان پوست اشعه یو وی خورشید است و از جمله مرگبارترین سرطان‌های ناشی از این اشعه خطرناک می‌توان ملانوما را نام برد.

غذا خوردن در نیمه شب چه تأثیری روی پوست می گذارد؟
,پوست صورت،سرطان پوست،ملانوما،غذا،شیمی درمانی،ضد آفتاب،تنقلات،اشعه فرابنفش,[categoriy]

آکاایران: غذا خوردن در نیمه شب چه تأثیری روی پوست می گذارد؟


سرطان ملانوما قابلیت سرایت به سایر اعضای بدن را دارد و درمان آن معمولا با جراحی، شیمی درمانی و پرتو درمانی انجام می شود. در صورت تشخیص دیرهنگام بیماری، فرد مبتلا به ملانوما امید به زندگی طولانی ندارد.

کارشناسان با تحقیق بر روی موش‌های آزمایشگاهی و زمان غذاخوردن آن‌ها دریافتند، مصرف تنقلات در ساعت های غیر معمول و دیرهنگام سبب آسیب دیدن بیش از ۱۰ درصد ژن‌های پوستی موش‌ها و نیز تغییر سطح آنزیم‌های مراقبتی از پوست می شود.

کارشناسان هنوز به درستی از یکسان بودن نتیجه این تحقیق بر روی انسان ها مطمئن نیستند و اعلام کرده اند که نیاز به مطالعات بیشتری است.

,پوست صورت،سرطان پوست،ملانوما،غذا،شیمی درمانی،ضد آفتاب،تنقلات،اشعه فرابنفش,[categoriy]

 بر این اساس کارشناسان به افراد توصیه می‌کنند برای محافظت از پوست خود در مقابل اشعه ماورای بنفش خورشید و پیشگیری از ابتلا به سرطان، رژیم غذایی مناسبی دارا باشند و در ساعت‌های اولیه شب شام خود را صرف و پس از آن از مصرف تنقلات خودداری کنند.

آنزیم XPA نقش بسیار موثری در ترمیم سلول‌های پوستی دارد و خوردن موادغذایی در ساعت های غیر معمول باعث کاهش ترشح این آنزیم در بدن می‌شود.

این نخستین بار است که رابطه میان ساعت غذاخوردن و سطح ایمنی پوست مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.

در کنار مصرف صحیح مواد غذایی، کارشناسان توصیه می‌کنند افراد در فصل های گرم سال حتما از کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست خود استفاده کنند.

انتهای پیام/

ابتلا به سرطان پوست ارمغان تلخ خوردن غذا در نیمه شب

.

منبع :

غذا خوردن در نیمه شب چه تأثیری روی پوست می گذارد؟ گردآوری توسط بخش اخبار امروز باشگاه خبرنگاران سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات