طبیعت بکر بوستان سوهانک در انتظار شماست -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طبیعت بکر بوستان سوهانک در انتظار شماست ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: برای گردش آخر هفته به پیشنهاد ویژه باشگاه خبرنگاران سفر کنید تا خاطره خوبی در آلبوم تابستانی شما ثبت شود.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ برای رهایی از پایتخت پر از دود و دم باید آدرس مکان دیدنی خوب داشته باشید تا حال و هوای خوبی برای شروع هفته کاری نوین داشته باشید.

به گزارش آکاایران: باشگاه خبرنگاران جوان از اوقات فراغت شما غافل نبوده و بسته گشت و گذار را برای آخر هفته شما در نظر گرفته است تا سهمی در لبخند شما داشته باشد.

پشنهاد ویژه این هفته باشگاه خبرنگاران جوان: بوستان سوهانک است که  با 360 هکتار وسعت در شمال محله سوهانک واقع شده است. در ابتدای مسیر (درمحله سوهانک)، وجود بافت قدیم روستایی در کنار ساختمان‌های مدرن چند طبقه تضاد جالبی ایجاد کرده است.

طبیعت بکر بوستان سوهانک در انتظار شماست
,تهرانگردی،طبیعت گردی،گردشگری،اوغات فراغت,[categoriy]

آکاایران: طبیعت بکر بوستان سوهانک در انتظار شماست

امکانات رفاهی بوستان سوهانک


در رفت و برگشت  مسیر بوستان سوهانک که جزء گردشگاه‌های نسبتا خلوت به شمار می‌رود، امکاناتی در دسترس نیست و می‌توان از امکانات موجود در محله سوهانک (سوپر مارکت‌ها، اغذیه فروشی‌ها و غیره) استفاده کرد.


طبیغت بکر بوستان سوهانک در انتظار شماست

فضای سبز بوستان سوهانک شامل درختانی از قبیل، سرو نقره ای، کاج تهران، ارغوان، توت، بادام، اقاقیا، زبان گنجشک، سماق، آیلان توس و غیره است. جانوران این بوستان جنگلی به دلیل وسعت، اتصال به دامنه‌های البرز و همچنین خلوتی آن، نسبتا از تنوع و فراوانی بیشتری برخوردار است. در ساعات خلوت روز، در این بوستان و تپه‌های اطراف آن می‌توان حیواناتی مثل خرگوش و روباه و در مناطق کوهستانی‌تر کبک را مشاهده کرد. فعالیت برخی دوستداران محیط زیست جهت دانه دهی به پرندگان در این بوستان، حضور پر تراکمی از پرندگان را فراهم می‌آورد تا حدی که می‌توان برخی پرندگان مهاجر را نیز در این منطقه مشاهده کرد. البته مار، موش و سگ‌های ولگرد هم از جانوران موذی این گردشگاه به شمار می‌روند.

,تهرانگردی،طبیعت گردی،گردشگری،اوغات فراغت,[categoriy]

هیجان در پیست موتور سواری سوهانک

خلوتی و کم بودن گردشگران محله سوهانک، حضور در فضایی بکر و جنگلی، چشم‌انداز وسیع از بالای ارتفاعات، از جمله جاذبه‌های این گردشگاه به شمار می روند. در انتهای راه خاکی که به یکی از تپه‌های مرتفع ختم می‌شود، می‌توان منظره تهران را از بالای بوستان جنگلی مشاهده کرد. همچنین در سمت شرق، دریاچه سد لتیان قابل مشاهده است. حضور در فضایی روستایی و عبور از کنار باغات به جذابیت این مسیر اضافه می کند. ضمناً این مسیر را می‌توان با ماشین طی کرد. علاقه مندان به ورزش‌های موتوری نیز در این منطقه فضای خوبی در اختیار دارند. از تپه‌ماهورهای این بوستان به عنوان پیست موتور سواری و ماشین‌های دو دیفرانسیل استفاده می‌شود. ضمناً دوچرخه سواری کوهستان نیز در این منطقه کاملاً قابل انجام است.

,تهرانگردی،طبیعت گردی،گردشگری،اوغات فراغت,[categoriy]

وجود باغات میوه، محصور نشدن منطقه بین مناطق مسکونی و استخرهایی که در محدوده بوستان و باغات خصوصی جهت تامین آب درختان احداث شده، به غنای جانوری کمک شایانی کرده و یکی از جذابیت‌های آن به شمار می‌رود.

توصیه مسیر یاب باشگاه خبرنگاران جوان برای رسیدن به بوستان سوهانک

بهترین راه  دسترسی به بوستان جنگلی سوهانک، از میدان نوبنیاد و طی کردن اتوبان ارتش و امتداد جاده لشگرک به سمت شمال است. در این جاده دو راه خاکی وارد بوستان جنگلی می‌شود. برای دسترسی به تپه‌های شمال سوهانک نیز از داخل محله سوهانک به سمت انتهای خیابان سوهانک پیش رفته و به دوراهی بر می‌خورید و هر دو راه (خیابان جهاد بخش و خیابان آسیاب) کم و بیش به یک مقصد منتهی می‌شوند.

,تهرانگردی،طبیعت گردی،گردشگری،اوغات فراغت,[categoriy]

با وجود اینکه پارکینگی در اطراف بوستان سوهانک  احداث نشده است، اما با این حال مشکلی جهت جای پارک ماشین شما در خیابان‌های اطراف آن موجود نیست.

اگر به فکر هوای شهر هم هستید و می خواهید هوا را آلوده نکنید، در میدان اختیاریه سوار اتوبوس "خط میدان اختیاریه - سوهانک" شده و در ایستگاه پایانی پیاده شوید و یا با استفاده از تاکسی‌هایی که در حاشیه بزرگراه ارتش هستند و یا با استفاده از ماشین‌های "خط مینی سیتی- سوهانک" به این بوستان دسترسی پیدا کنید، همچنین می‌توانید از میدان قائم سوار ماشین‌های "خط شهرک قائم - سوهانک"شده و در انتهای خط پیاده شوید و به پارک سوهانک وارد شوید.

انتهای پیام/

.

منبع :

طبیعت بکر بوستان سوهانک در انتظار شماست گردآوری توسط بخش اخبار امروز باشگاه خبرنگاران سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات