وزیر دارایی پرتغال، رئیس گروه یورو شد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد وزیر دارایی پرتغال، رئیس گروه یورو شد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: اتحادیه اروپا با انتشار پیامی از انتخاب ماریو سنتنو، وزیر دارایی پرتغال به عنوان رئیس نوین گروه یورو خبر داد.

وزیر دارایی پرتغال، رئیس گروه یورو شد
,اتجادیه اروپا،پرتغال،اخبار بین الملل,[categoriy]

آکاایران: وزیر دارایی پرتغال، رئیس گروه یورو شد

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان ،  به نقل از دیلی صباح، «ماریو سنتنو» وزیر دارایی پرتغال به سمت ریاست گروه موسوم به «گروه یورو» که تنظیم سیاست‌های مالی ارز یورو را بر عهده دارد، انتخاب شد.

به گزارش آکاایران: اتحادیه اروپا با انتشار خبر این انتصاب از طریق صفحه توئیتر خود، آغاز به کار سنتنو در این مقام را تاریخ ۱۳ ژانویه سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام کرد.

شایان ذکر است، سنتنو در رقابتی تنگاتنگ با رقبای خود برای تصدی این پست از جمله «یرون دایسیلبلوم» رئیس هلندی فعلی گروه یورو که برای ۵ سال و در شرایط بحرانی اقتصادی در منطقه یورو، اداره این گروه را بر عهده داشت پیروز شده و به این سمت منصوب شد.

این درحالیست که به نظر می‌رسد اکنون اوضاع اقتصادی اتحادیه اروپا در حال خروج از وخامت پنج سال گذشته بوده و بسیاری از متفکران اقتصادی از پیشرفت آرام اقتصاد یورو به سمت بهبود خبر می‌دهند.

گفتنی است، هرچند که مساله یونان و بدهی‌های سنگین این کشور همچنان به عنوان معضل اصلی اقتصاد حوزه یورو مطرح بوده و قرار است اعضای اتحادیه اروپا تابستان آینده در مورد خروج احتمالی آتن از حوزه یورو تصمیم بگیرند.

انتهای پیام/

وزیر دارایی پرتغال به عنوان رئیس گروه یورو انتخاب شد

.

منبع :

وزیر دارایی پرتغال، رئیس گروه یورو شد گردآوری توسط بخش اخبار امروز باشگاه خبرنگاران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات