.

مشهورترین شهربازی جهان، قاتل گردشگران سالمند+ تصاویر -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مشهورترین شهربازی جهان، قاتل گردشگران سالمند+ تصاویر ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مشکل تاسیسات و لوله کشی قدیمی یک شهربازی مشهور در آمریکا سبب نفوذ یک باکتری خطرناک به آن و مرگ افراد گردشگر شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛  با شناسایی موارد نوین ابتلا به بیماری تنفسی لژیونر در شهربازی دیزنی لند آمریکا، مقامات این شهربازی اعلام کرده‌اند که قادربه شناسایی منبع بیماری نیستند.

به گزارش آکاایران:

مشهورترین شهربازی جهان، قاتل گردشگران سالمند+ تصاویر
,اخبار کلینیک،بیماری،اخبار سلامت,[categoriy]

آکاایران: مشهورترین شهربازی جهان، قاتل گردشگران سالمند+ تصاویر


اکنون ۱۵ مورد ابتلا به بیماری لژیونر در جنوب کالیفرنیا شناسایی شده که میانگین سنی آن‌ها بین ۵۲ تا ۹۴ سال بوده است.

,اخبار کلینیک،بیماری،اخبار سلامت,[categoriy]

این افراد همگی از دیزنی لند بازدید کرده بودند و برخی نیز جان خود را از دست داده‌اند.

لژیونر نوعی بیماری پنومونی است که علائم آن شبیه به بیماری آنفولانزا است و نخستین بار به دلیل شیوع بین دسته‌ای از سربازان بازنشسته آمریکایی به نام لژیون مشهور شده است.

این بیماری گروه‌های سنی میان سال و سالمند را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد، البته بیماری حالت سرایت از فردی به فرد دیگر را ندارد.

منبع آب آلوده، دستگاه‌های رطوبت زا، تهویه مطبوع، برج های خنک‌کننده هوا، سونا و به طور کلی منبع‌هایی که آب آلوده به باکتری در آن وجود دارد عامل سرایت و ابتلا به بیماری است.

,اخبار کلینیک،بیماری،اخبار سلامت,[categoriy]

از جمله علائم بیماری، تب، درد‌های عضلانی، سردرد، دگرگونی درخلق و خو، خلط در سینه، سرفه و خستگی است و چنان چه این بیماری در گام‌های اولیه شناسایی شود بیمار را می‌توان نجات داد، اما پیشرفت بیماری روند درمان را کُند می‌کند و حتی سبب مرگ بیمار می‌شود.

درمان بیماری با استفاده از آنتی بیوتیک‌های قوی انجام می‌شود.

باکتری لژیونلا، در حالت عادی در دریاچه‌ها و مسیر رودخانه‌ها رشد می‌کند و با مساعد شدن شرایط می‌تواند وارد بدن انسان و ابتلای فرد به بیماری تنفسی شود.

,اخبار کلینیک،بیماری،اخبار سلامت,[categoriy]

مقام‌های دیزنی لند تاکنون برخی از دستگاه‌های تهویه هوا و برخی بازی‌ها را تعطیل کرده‌اند، اما هنوز منبع نفوذ باکتری شناسایی نشده است، ولی این اتفاق می‌تواند به جذب توریست وگردشگر این شهربازی آسیب برساند.


انتهای پیام/

 

شیوع بیماری در شهر بازی آمریکا

 

 

.

منبع :

مشهورترین شهربازی جهان، قاتل گردشگران سالمند+ تصاویر گردآوری توسط بخش اخبار امروز باشگاه خبرنگاران سایت آکاایران
تبلیغات