نصیری: کرج مصیبت بزرگی به نام ترافیک دارد/ ترکاشوند: هیچ کاری برخلاف مصوبات شورای شهر نکردیم/ استاندار البرز: حاشیه نشینی بزرگترین معضل شهری کشور است -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد نصیری: کرج مصیبت بزرگی به نام ترافیک دارد/ ترکاشوند: هیچ کاری برخلاف مصوبات شورای شهر نکردیم/ استاندار البرز: حاشیه نشینی بزرگترین معضل شهری کشور است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: نصیری: کرج مصیبت بزرگی به نام ترافیک دارد/ ترکاشوند: هیچ کاری برخلاف مصوبات شورای شهر نکردیم/ استاندار البرز: حاشیه نشینی بزرگترین معضل شهری کشور است

عصر امروز(یک شنبه) آیین تودیع علی ترکاشوند شهردار سابق و معارفه اصغر نصیری شهردار نوین شهر کرج در سالن نژاد فلاح با حضور مقامات شهری و استانی برگزار شد.

نصیری: کرج مصیبت بزرگی به نام ترافیک دارد/ ترکاشوند: هیچ کاری برخلاف مصوبات شورای شهر نکردیم/ استاندار البرز: حاشیه نشینی بزرگترین معضل شهری کشور است
,شهردار کرج،اصغر نصیری،نصیری شهردار کرج،کرج،البرز،محمد علی نجفی،استاندار البرز,[categoriy]

آکاایران: نصیری: کرج مصیبت بزرگی به نام ترافیک دارد/ ترکاشوند: هیچ کاری برخلاف مصوبات شورای شهر نکردیم/ استاندار البرز: حاشیه نشینی بزرگترین معضل شهری کشور است


به گزارش گروه استانی«تیتریک»، عصر امروز(یک شنبه) آیین تودیع علی ترکاشوند شهردار سابق و معارفه اصغر نصیری شهردار نوین شهر کرج در سالن نژاد فلاح برگزار شد.

به گزارش آکاایران: این مراسم با حضور مقامات استانی و شهری از جمله نماینده ولی فقیه استان آیت الله حسینی همدانی، فرمانده انتظامی استان و شهر کرج، دادستان شهر کرج، فرماندار، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهر، شهرداران مناطق و مدیران کل ادارات دولتی و اعضای سابق و کنونی شورای شهر برگزار شد.

نبیونی رئیس شورای شهر کرج در ابتدای این مراسم ضمن خسته نباشید و خدا قوت به شهردار و اعضای شورای شهر سابق گفت: در مجموعه شورای شهر پنجم برنامه و روندی پیگیری شد تا آنچه در شهر انجام گرفته بود و خدمات و زحماتی که در دوره گذشته ارتقاء پیدا کند و و تعالی شهر را شاهد باشیم.

رئیس شورای شهر کرج در ادامه افزود: باید با همراهی و همدلی برنامه های شهر را پیش ببریم و شهری انسان محور و اکولوژیک، با کمترین دغدغه ها و بیشترین بهره وری داشته باشیم.

محمد جواد کولیوند نماینده استان البرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه برنامه با اشاره به خدمات و فعالیت های عمرانی که در دوره گذشته شهرداری کرج صورت گرفته بود اظهار داشت: وضعیت بهداشت و درمان این استان یکی از بحث های بسیار مهم ما بود، وزیر بهداشت وقتی اولین بار در دولت نهم وارد این استان شدند، نکته که عرض کرد این بود که اینجا از سیستان و بلوچستان هم عقب تر هست، کمکی که شهردار و شورای شهر ما در بخش بهداشت و درمان انجام دادند و حتی از یک دونه از بیمارستان ها عوارض گرفته نشد و هفت بیمارستان در این دوره ساخته شد و اگر کمک شهرداری نبود قطعاً ما به این موفقیت نمی رسیدیم.

کولیوند با تاکید بر این نکته که به جز استان البرز همه استان ها در مناطق جنگی جنوب کشور یک محل و جایگاه اختصاصی برای خود داشتند تاکید کرد: در سفری که به همراه استاندار محترم به این مناطق داشتیم قرار شد که محلی برای این امر در استان خوزستان در نظر گرفته شود و احداث آن به این صورت باشد که پنجاه درصد آن را شهرداری کرج و پنجاه درصد دیگر را شهرداری های دیگر مناطق استان تقبل کنند، شهرداری و شورای شهر کرج این کار را انجام داد و امروز راهیان نور استان می تواند در محلی که برای استان است حضور پیدا کند.

وی افزود: کار بزرگ قطعاً نقصان هم دارد، اما یک عده ای فقط نیمه خای لیوان را می بینند، هر کس دارد کار اجرایی می کند یک سری کارهای مثبتت و یک سری کار منفی دارد و این طبیعی است، نقصان مال بشر است و باید این نقصان با گذشت و سعه صدر حل شود.

علی ترکاشوند شهردار سابق کرج با تشکر از شورای شهر نوین و همه مسئولین استانی و شهری گفت: مشروعیت خود را اجرای و پیگیری مصوبات شورا می دانستیم و هرگز خارج از مصوبات شورا اقدامی انجام نگرفت و یکی از عوامل پیشرفت ما هم همین تعامل بود.

شهردار سابق کرج افزود: با توجه به رکود صنعت ساخت و ساز 500 میلیارد تومان بودجه شهری بود، امروز در سال 96 دو هزار و دویست میلیارد تومان تصویب شده است و این موضوع نشان از تحرک شهرداری دارد.

محمد علی نجفی استاندار البرز در این مراسم با اشاره به مشکلات شهری و معضلات استان گفت: ترکیب شهری و روستای استان البرز در کشور کم نظیر است، کلان شهر کرج چهارمین شهر بزرگ کشور و شهرهای کناری آن دارای مشکلات بسیاری می باشد که یکی از مهمترین آنها بجث حاشیه نشینی است، این مشکل برای همه کشور وجود دارد اما برای البرز و شهر کرج بیشتر احساس می شود، همه تلاش ما باید برای رفع این مسئله باشد.

اصغر نصیری شهردار کرج در مراسم معارفه خود ضمن اشاره به مشکلات و معضلات این شهر گفت: کرج یکی از شهرهای پر مشکل در کشور است و واقعیت امر این است که این شهر دچار توسعه بی رویه و ناموزون شده و در مسیری قرار دارد که زیبنده زندگی نیست.

وی در خصوص موضوع ترافیک و بحرانی شدن آن برای این شهر تاکید کرد: تردد مسافران گذری که از کرج عبور می کنند خود یک مشکل است، می بایست مردم و شهروندان را به استفاده از حمل و نقل عمومی تشویق کرد، چرا که کلانشهرکرج مصیبت بزرگی به نام ترافیک دارد.

شهردار کرج افزود: می بایست در بحث ترافیک و حمل و نقل ازنگاه سنتی خارج شویم، نگاه هوشمندانه به این موضوع می تواند چاره ساز باشد.
نصیری ضمن تاکید بر وجود نیروهای توانمند در شهر کرج اظهار داشت: نیروهای توانمندی در این شهر وجود دارد که باید تمام دستگاه های نظارتی و اجرایی به شهرداری کمک کنند و حمایت های خود را افزایش دهند.

شهردار کرج افزود: تجربه نشان می دهد که اگر صدها کیلومتر بزرگراه ساخته شود نمی توان مشکلات ترافیکی را کاهش داد چرا که همزمان با افزایش بزرگراه ها تعداد خودرو ها نیز افزایش می یابد.
نصیری در خصوص مسائل فرهنگی شهری گفت: آنچه مهم است چالش های فرهنگی و اجتماعی است که مردم را آزار می دهد، اولویت بندی بودجه های عمرانی در دستور کار قرار می گیرد و باید زیباسازی شهری را وارد محلات کنیم و توسعه این مناطق با مرکزیت مساجد بسیار اهمیت دارد که باعث ایجاد فضای فرهنگی و اجتماعی بهتری می شود.

نصیری در پایان ضمن تشکر از اعضای شورای شهر و مسئولین سابق مجموعه خدمات شهری گفت: من برنامه تخصصی خود را به شورای پنجم ارائه کرده ام، بخش هایی که قابل طرح و در برنامه کوتاه مدت بوده مطرح شده و به ترتیب به آنان خواهیم پرداخت.

انتهای پیام/

.

منبع :

نصیری: کرج مصیبت بزرگی به نام ترافیک دارد/ ترکاشوند: هیچ کاری برخلاف مصوبات شورای شهر نکردیم/ استاندار البرز: حاشیه نشینی بزرگترین معضل شهری کشور است گردآوری توسط بخش خبرگزاری تیتر سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات