وقتی شهرک بزرگ صنعتی اشتهارد نیز کفاف فارغ التحصیلان مهندسی را نمی دهد - آکا

آکاایران: وقتی شهرک بزرگ صنعتی اشتهارد نیز کفاف فارغ التحصیلان مهندسی را نمی دهد

آکاایران >

گروه استانی «تیتریک»؛ به نقل از تات خبر، در شهرک صنعتی اشتهارد با بیش از ۲۰۰۰ کارخانه بزرگ و کوچک، بیش از ۲۵۰۰۰ بیمه شده در آن مشغول کار هستند، این شهرک جز بزرگترین شهرک های صنعتی کشور بوده که انواع محصولات از جمله مواد غذایی، مواد شیمیایی، قطعات خودرو، مونتاژ کامیون، انواع کاشی، ذوب آهن و… در آن تولید می شود و همچنین رشته های مختلف مهندسی از جمله مهندس شیمی، مکانیک، برق، کامپیوتر و… در آن مورد نیاز است.

به گزارش آکاایران نکته قابل تامل در این شهرک این است که مهندسان اشتهاردی گوناگونی در آن به دنبال کار می گردد، نکته ای که نشان از این مساله دارد که تعداد فارغ التحصیلان مهندسی بیش از نیاز کشور بوده که شهرک صنعتی به این بزرگی کفاف یک شهرستان با جمعیت ۵۰ هزار نفری را نمی دهد.

شاید به همین دلیل است که سال هاست داوطلبان کنکور سراسری در رشته های تجربی و انسانی از رشته ی ریاضی بیشتر است.

بیکاری مهندسین فارغ التحصیل در کشور سال هاست قابل شهود است و با اندک تحقیق در جامعه می توان به ان رسید ولی نکته ی جالب این است که چرا با این وجود دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی در حال گسترش ظرفیت خود هستند و بیش از نیاز کشور مهندس تربیت می کنند.

امری که هیچ سازمان دولتی جلو دار آن نیست و متاسفانه  سال های آینده شاهد بیکاران بیشتری در این خصوص خواهیم بود و مساله ای که قابل پیشبینی است این است که برای یک دهه ی آینده نیز بیکاری یکی از بزرگترین مشکلات کشور خواهد بود.

انتهای پیام/
بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
مطالب مرتبط
موشک های ایران با یک دهم هزینه ساخته می شوند/در مذاکرات دستاورد دندان گیری که مشکل مردم را حل کند به دست نیامد/ اوباما با برجام آمریکا را از باتلاق نجات داد
تلخ ترین و شیرین ترین خبرهای سال 92
هفته دولت، هفته رجایی سنجی و باهنرآزمایی دولت ها!
مشروح مناظره سیاسی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری
.

منبع :

گردآوری توسط بخش خبرگزاری تیتر سایت آکاایران
تبلیغات