.

آغاز سومین روز بررسی صلاحیت وزرا با 90 صندلی خالی در مجلس/حجتی زیر ذره بین نمایندگان -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آغاز سومین روز بررسی صلاحیت وزرا با 90 صندلی خالی در مجلس/حجتی زیر ذره بین نمایندگان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سومین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت در حالی آغار شد که 90 نفر از نمایندگان در صحن حضور نداشتند.
آغاز سومین روز بررسی صلاحیت وزرا با 90 صندلی خالی در مجلس/حجتی زیر ذره بین نمایندگان
,تهران پرس,اخبارتهران,وزرای پیشنهادی دولت ,[categoriy]

آکاایران: آغاز سومین روز بررسی صلاحیت وزرا با 90 صندلی خالی در مجلس/حجتی زیر ذره بین نمایندگان

به گزارش تهران پرس، جلسه علنی امروز مجلس 26 مرداد 96 دقایقی قبل به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

جلسه امروز مجلس در حالی آغاز شد که 200 نفر از نمایندگان در مجلس حضور داشتند و 90 صندلی خالی در صحن به چشم می‌خورد.

نمایندگان در جلسه امروز ادامه بررسی صلاحیت وزاری پیشنهادی برای کابینه دولت دوازدهم و برنامه‌های آنان را در دستور کار خود دارند.

وکلای ملت در دو روز گذشته بررسی برنامه و صلاحیت وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات، اقتصاد، امور خارجه، بهداشت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در برنامه داشتند.

ادامه بررسی وزیر جهاد کشاورزی

آقای حجتی‌! در دوره مدیریتی خود چرا جلوی زمین‌خواری‌ها را نگرفتید؟

مخالف/ محمد حسینی نماینده مردم تفرش

 امنیت غذایی با اتکا به تولید داخلی را یکی از مفاد سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است که در سیاست‌های کلی بخش کشاورزی حاکم بر برنامه ششم توسعه و همچنین اصل 43 قانون اساسی مورد تاکید قرار گفته است.

 معضلات فراوانی که در حوزه‌های آبی‌و فعالیت‌های آبخیزداری،‌ توسعه آبخانه‌های کشور با آن مواجه هستیم سبب شده است بخش کشاورزی با ناپایداری در تولید مواجه شود.

«حجتی» در 4 سال گذشته از وزرای موفق دولت یازدهم بوده است/ تولید گندم در دوران وزارت حجتی افزایش یافت

موافق/جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد

 آقای حجتی 6 سال مسئولیت‌ استانداری در یکی از محروم‌ترین استان‌های کشور را برعهده داشت و طرح‌های عظیمی مانند سد کرخه را اجرا کرد.

آقای حجتی در تجربه ثابت کره علاوه بر مسائل فنی، به مسائل تاثیرگذار بر تولید نیز بی‌توجه نیست اما ضمن احترام به نظرات مخالفان آقای حجتی به عنوان فردی که بخش را می‌شناسد، بهتر می‌تواند در این حوزه عمل کند.

 آقای حجتی قانونی را به عنوان قانون رفع تداخلات ابلاغ کرده‌اند، ما باید عادلانه صحبت‌ و قضاوت کنیم، برخی مشکلات وجود دارد که فرابخشی هستند و به جهاد کشاورزی ارتباطی ندارند، آقای حجتی تاکنون طی 20 مکاتبه خواستار دریافت اعتبارات صندوق بیمه کشاورزی شدند اما پولی موجود نیست.

استراتژی واقعی و مشخصی را در بخش کشاورزی نداریم/کشاورزان در سال‌های اخیر واقعاً نابود شدند

مخالف/ سیداحسن علوی نماینده مردم سنندج

 بنده معتقدم وزرا به عنوان مدیران عالی کشور لازم است یک نگاه کلان و انسجام‌یافته و همچنین درک ساختاریافته از امور حوزه مأموریتی خود دارا باشند.

وی افزود: وزرا باید نقاط ضعف حوزه کاری خود را بشناسند، نقاط قوت را تشخیص دهند و به یک مدل مفهومی برسند. همچنین از نگاه تک‌بعدی، سطحی و جزئی پرهیز کنند.

بخشی از اینکه ما با عدم موفقیت مدیران در بخش‌های عمومی کشور مواجه هستیم، رشد یک‌بعدی ظرفیت‌ها و کم‌توجهی به سایر ظرفیت‌ها است و این مورد را بنده کاملاً در وزارت جهاد کشاورزی درک می‌کنم.

 آقای حجتی!‌ شما فکر نکنید کاری برای کشاورزان صورت گرفته، است؛ شما می‌گویید در تولید گندم خودکفا شده‌اید، خیلی هم بابت این موضوع ممنونیم، اما چرا در سال 94، 3 میلیون تن گندم وارد کرده‌اید، چرا امسال خودکفایی نگرفتیم؟ چون ما به امید خدا کشاورزی می‌کنیم، اگر بارندگی شد محصول خوب می‌شود، اگر هم نه که وضعیت کشاورزان مشخص است.

بنابراین ما آن استراتژی واقعی را در کشاورزی نداریم و نمی‌توانیم از پس آن بربیاییم. برنامه‌ای که وزرا ارائه می‌دهند یک برنامه مدیریتی است، وزارتخانه باید یک برنامه جدا داشته باشد.

به گزارش آکاایران:

.

منبع :

آغاز سومین روز بررسی صلاحیت وزرا با 90 صندلی خالی در مجلس/حجتی زیر ذره بین نمایندگان گردآوری توسط بخش تهران پرس سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات