.

قانعی در نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی: وجود -بیش از 15 هزار فارغ التحصیل رشته زیست فناوری -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد قانعی در نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی: وجود -بیش از 15 هزار فارغ التحصیل رشته زیست فناوری ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: رئیس شورای سیاستگذاری نمایشگاه تجهیزات پزشکی و دارویی و رئیس ستاد توسعه زیست فناوری ریاست جمهوری گفت: ظرفیت فارغ التحصیلان رشته زیست فناوری در کشور سرمایه عظیمی برای توسعه علوم دانش بنیان است.

به گزارش تهران پرس ؛مصطفی قانعی در نشست خبری نخستین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، تجهیزات آزمایشگاهی و داروسازی (اکفا) افزود: در حال حاضر ۱۵ هزار فارغ التحصیل در حوزه زیست فناوری وجود دارد و بر اساس آمار کشور‌های پیشرفته ۱۰ درصد تولید ناخالص هر کشوری به زیست فناوری اختصاص دارد و ایران اگر به این میزان دست یابد در زمره کشور‌های پیشرفته محسوب می‌شود.

به گزارش آکاایران: وی گفت: با سهم اقتصاد زیستی کشور و با وجود نیروی انسانی بالا و فعالیت ۸۰ دانشگاه کشور در حوزه زیست فناوری باید برنامه‌های زیادی برای تولید داشته باشیم.

قانعی با بیان اینکه بیش از ۴ هزار نفر در این نمایشگاه اعلام حضور کرده اند، افزود: در حاشیه این کنگره، با برگزاری نمایشگاه در نظرگرفته شده می‌توان از مشارکت فعالان این حوزه و کارافرینی در عرصه زیستی مطلع شد.

وی گفت: بخش زیادی از فارغ التحصیلان ما در علوم پایه زیستی هستند که نقش موثری در رفع معظلات امروزه حوزه سلامت داشته اند و در این نمایشگاه تلاش شده است بین فارغ التحصیلان و نیاز این حوزه ارتباط برقرار شود.

قانعی با بیان اینکه ۵۰۰ شرکت از ۳ هزار شرکت دانش بنیان در عرصه زیست فناوری فعالیت می‌کنند ادامه داد: چالش نیروی انسانی برای اشتغال و تولید ثروت باید بزودی برای این عزیزان رفع شود.

.

منبع :

قانعی در نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی: وجود -بیش از 15 هزار فارغ التحصیل رشته زیست فناوری گردآوری توسط بخش تهران پرس سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات