بیماری تب برفکی دام های استان اردبیل را تهدید می کند - Tasnim -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بیماری تب برفکی دام های استان اردبیل را تهدید می کند - Tasnim ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

,بیماری, تب, برفکی,[categoriy]

آکاایران: بیماری تب برفکی دام های استان اردبیل را تهدید می کند

آکاایران: مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: با توجه به این که چندین کانون بیماری تب برفکی در استان های همجوار شناسایی شده است بنابراین نیاز است دامداری های استان اردبیل برای پیشگیری از این بیماری اقدامات اساسی را مبنای کار قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، صادق صالحی ظهر امروز در بازدید از دامداری‌‌های استان اردبیل در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت:  با توجه به اینکه چندین کانون بیماری تب برفکی در استان‌های همجوار شناسایی شده است بنابراین نیاز است دامداری‌های استان اردبیل برای پیشگیری از این بیماری اقدامات اساسی را مبنای کار قرار دهند.

به گزارش آکاایران: وی  با اشاره به این که رعایت اصول بهداشتی، قرنطینه‌ای و امنیت زیستی در واحدهای دامداری یک اولویت اساسی برای ما است افزود: این یک هشدار جدی به دامداری‌های استان است که نیاز است تعاملات و همکاری‌های همه‌جانبه‌ای توسط دامداران منطقه مبنای کار قرار گیرد تا بتوانیم به تمامی اهداف خود دست یابیم.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: طرح ضربتی مبارزه با بیماری تب برفکی در مناطق پرخطر و مرزی با اولویت بیشتری در حال اجرا است که در این زمینه نیاز است بخش غیردولتی دامپزشکی نیز اقدامات اساسی را مبنای کار قرار دهیم تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

صالحی بیان کرد: تامین واکسن‌های وارداتی و منابع مالی مورد نیاز در این زمینه نیز از محل اعتبارات دولتی برای ما یک اولویت اساسی است که در این زمینه تمهیدات لازم اندیشیده شده و با توجه به این که اجرای این طرح کاملا رایگان است هیچ هزینه‌ای بابت انجام واکسیناسیون از دامدار اخذ می‌شود.

وی تصریح کرد: انتظار ما از دامداران و روستاییان این است که برای پوشش حداکثری واکسیناسیون اقدامات اساسی را مبنای کار قرار دهند و این روش را که به عنوان یکی از مهم‌ترین روش‌های پیشگیری این بیماری است باید به عنوان یک اصل اساسی و مهم مورد توجه قرار دهند.

انتهای پیام/

.

منبع :

بیماری تب برفکی دام های استان اردبیل را تهدید می کند - Tasnim گردآوری توسط بخش تسنیم سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات