همکاری ۲ هزار پلیس یار محرم در انتظام بخشی مراسم های عزاداری اصفهان - Tasnim -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد همکاری ۲ هزار پلیس یار محرم در انتظام بخشی مراسم های عزاداری اصفهان - Tasnim ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

همکاری ۲ هزار پلیس یار محرم در انتظام بخشی مراسم های عزاداری اصفهان - Tasnim
,همکاری, 2, هزار,[categoriy]

آکاایران: همکاری ۲ هزار پلیس یار محرم در انتظام بخشی مراسم های عزاداری اصفهان

آکاایران: فرمانده انتظامی استان اصفهان از بکارگیری ۲ هزار نفر از خادمان هیئت های مذهبی به عنوان پلیس یار محرم در انتظام بخشی مراسم های عزاداری برای سرور و سالار شهیدان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان به نقل از  پایگاه خبری پلیس سردار مهدی معصوم بیگی در  گردهمایی مسئولان هیئت های مذهبی شهر اصفهان که در خیمه گلستان شهدای این شهر برگزار شد، اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی به دلیل اینکه احیا کننده روش و سنت امام حسین (ع) هستند نقش تاثیرگذاری در جامعه دارند.

به گزارش آکاایران: وی افزود: روش امام حسین(ع)، دعوت به خوبی‌ها و جلوگیری از بدی‌ها بود و در همین راستا، ما نیز باید راهی را که ایشان برای ما ترسیم کردند پیروی کنیم.

فرمانده انتظامی استان همچنین تصریح کرد: اینکه امام خمینی(ره) فرمودند این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگهداشته حاکی از اهمیت مجالس عزاداری و نقش هیئت‌های مذهبی در مقابله با هجمه‌های دشمن است.

 وی بیان کرد: در عصر حاضر که دشمن با هجمه‌های فرهنگی خود ارزش‌ها و باورهای مذهبی ما را نشانه گرفته بیش از پیش به  وجود هیئت‌ها ، مجالس مذهبی، دعاها و ذکرها نیازمند هستیم.

سردار معصوم بیگی نقش هیئت‌ها را در مقابله با این تهاجم فرهنگی اساسی توصیف کرد و اظهار داشت: این نقش، بی بدیل و کم نظیر است و اگر آن را خوب ایفا کنند؛ می‌توان جلوی بخش مهمی از این هجمه‌ها را گرفت.

این فرمانده انتظامی با بیان اینکه جوانان و خانواده‌ها در خط مقدم تهاجم دشمن قرار داردند، خاطرنشان کرد: در خیمه امام حسین (ع) و تمام مکان‌هایی که مجالس اباعبدالله برگزار می‌شود باید برنامه‌ها طوری باشد که جوانان به صورت حداکثری جذب شوند و بتوانیم از وجود آنها استفاده کنیم.

سردار معصوم بیگی در ادامه از همکاری 2 هزار نفر از درون هیئت‌های مذهبی  با عنوان پلیس‌یاران محرم برای انتظام بخشی مراسم های عزاداری خبر داد و گفت: این افراد تحت آموزش، کنترل و حمایت نیروی انتظامی قرار دارند و به همه عزاداران حسینی توصیه می‌شود که در برپایی مراسم‌ها و دستجات عزاداری ، همکاری لازم و نزدیکی را با این افراد  دارا باشند.

وی گفت: پلیس‌یاران محرم، مسئول برقراری نظم و امنیت هیئت ها هستند و هماهنگی‌های لازم با آن ها صورت گرفته است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان به بیان خواسته‌های پلیس از  هیئت‌های مذهبی اشاره کرد و افزود: از هیئت‌های مذهبی انتظار داریم به منظور رعایت حال بیماران و سالمندان در ساعات پایانی شب از بلندگوهای و طبل‌های قوی استفاده نکنند.

وی بیان کرد: انتظار دیگر ما این است که هیئت‌های مذهبی در هنگام راه اندازی دسته جات عزاداری، از مسدود کردن بی جهت خیابان‌ها و ایجاد گره‌های ترافیکی خودداری کنند و در نصب ایستگاه‌های صلواتی و داربست‌ها طوری عمل کنند که  مانعی در مسیر تردد مردم ایجاد نشود.

انتهای پیام/

 

.

منبع :

همکاری ۲ هزار پلیس یار محرم در انتظام بخشی مراسم های عزاداری اصفهان - Tasnim گردآوری توسط بخش تسنیم سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات