تنها یک سوم بها خدمات اتوبوسرانی مشهد را از مردم دریافت می کنیم - Tasnim -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تنها یک سوم بها خدمات اتوبوسرانی مشهد را از مردم دریافت می کنیم - Tasnim ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

تنها یک سوم بها خدمات اتوبوسرانی مشهد را از مردم دریافت می کنیم - Tasnim
,تنها, یک, سوم,[categoriy]

آکاایران: تنها یک سوم بها خدمات اتوبوسرانی مشهد را از مردم دریافت می کنیم

آکاایران: مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد گفت: تنها یک سوم بهای تمام شده خدمات را از طریق من کارت از مردم دریافت می کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، علی‌اصغر نیشابوری عصر امروز در نشستی خبری به منظور تشریح برنامه‌های این سازمان هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی  با اشاره به خرید 100 دستگاه مینی‌بوس دو درب برای شهر مشهد اظهار داشت: قیمت هر دستگاه از این نوع اتوبوس 130 میلیون تومان فاقد احتساب مالیات بر ارزش افزوده که نهایتاً تا اوایل سال آینده در کنار 202 دستگاه مینی‌بوس فعلی، فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

به گزارش آکاایران: وی همچنین به عدم استقبال شرکت‌های خصوصی اتوبوسرانی از 112 دستگاه اتوبوس خریداری شده در سال 95 اشاره کرد و یادآور شد: به دلیل هزینه‌های بالای موجود این نوع اتوبوس‌ها، با مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد، تضامینی برای رانندگان و شرکت‌های مذکور در نظر گرفته شد که این مشکل مرتفع شود.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد از آمادگی کامل این مجموعه برای آغاز سال تحصیلی خبر داد و بیان کرد: در همین راستا امسال 80 دستگاه مینی‌بوس برای جابه‌جایی دانش‌آموزان در نظر گرفته شده که امیدواریم خللی در این زمینه نداشته باشیم. همچنین 4 اکیپ نظارتی ویژه در کنار 10 اکیپ مشترک نظارتی حوزه حمل و نقل درون شهری، کار نظارت بر سرویس‌های مدارس را بر عهده دارند.همچنین در این زمینه با شناسایی مدارس دخترانه در مسیر خطوط اتوبوس‌رانی، نسبت به تقویت خدمات‌رسانی در این مسیرها گام برداشته‌ایم.

وی با اشاره به اجرای نخستین خط سرویس دانش‌آموزی توسط سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد در سال گذشته بیان کرد: در همین راستا 32 دستگاه اتوبوس مناسب‌سازی شده در اختیار شرکت‌های مجری قرار گرفته تا با رنگ و برچسب‌های خاص، اقدام به جابه‌جایی دانش‌آموزان را دارا باشند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد افزود: این سرویس‌ها در کنار فعالیت مربوطه خود، در بازدیدهای علمی دانش‌آموزان درون شهری نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.همچنین یک خط دانش‌آموزی نیز به صورت اختصاصی در ناحیه 7 آموزش و پرورش واقع در محدوده قاسم‌آباد با 10 دستگاه اتوبوس و 40 ایستگاه به صورت پایلوت آغاز به فعالیت خواهد داشت.

نیشابوری به کاهش چشمگیر میزان تصادفات اتوبوس‌های درون شهری مشهد اشاره و بیان کرد: فقط در 6 ماهه اخیر، 34 درصد کاهش را در میزان تصادفات اتوبوس‌های شهر به نسبت مدت مشابه سال قبل شاهد بودیم.

وی با اشاره به فعالیت یک هزار اتوبوس بخش خصوصی و 700 اتوبوس سازمانی تحت نظارت سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد اظهار کرد: بین 2 هزار و 500 تا 3 هزار اتوبوس نیز در شهر مشهد وجود دارد که در مالکیت سازمان نیست و تنها برای 85 مورد از آن ها مجوز تردد در محدوده ترافیکی صادر شده است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد همچنین با تاکید بر این که تنها یک سوم بهای تمام شده خدمات را از طریق من کارت از مردم دریافت می‌کنیم، تشریح کرد: میانگین هزینه تمام شده بهای خدمات بیش از یک هزار تومان است که در همین راستا ماهیانه بیش از 4 میلیارد تومان مابه التفاوت بلیت اتوبوس به شرکت‌های خصوصی پرداخت می‌کنیم.

انتهای پیام/

.

منبع :

تنها یک سوم بها خدمات اتوبوسرانی مشهد را از مردم دریافت می کنیم - Tasnim گردآوری توسط بخش تسنیم سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات