اختصاص ۳۲۰ میلیون تومان کتاب به کتابخانه های مدارس آذربایجان غربی - Tasnim -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اختصاص ۳۲۰ میلیون تومان کتاب به کتابخانه های مدارس آذربایجان غربی - Tasnim ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

اختصاص ۳۲۰ میلیون تومان کتاب به کتابخانه های مدارس آذربایجان غربی - Tasnim
,اختصاص, 320, میلیون,[categoriy]

آکاایران: اختصاص ۳۲۰ میلیون تومان کتاب به کتابخانه های مدارس آذربایجان غربی

آکاایران: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: ۳۲۰ میلیون تومان کتاب به کتابخانه های مدارس آذربایجان غربی تخصیص می یابد تا با گسترش فرهنگ کتاب خوانی گامی مهم در جهت افزایش آگاهی های عمومی مردم برداشته شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حجت‌الاسلام محمدباقر کریمی عصر امروز در جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان آذربایجان غربی که در محل سالن شهیدنیکخواه استانداری برگزار شد اظهار داشت: تعداد کتابخانه‌های مدارس آذربایجان غربی پایین‌تر از میانگین کشوری است که باید سعی شود تا در چند مرحله برگزاری نمایشگاه کتاب به تجهیز آنها مبادرت شود.

به گزارش آکاایران: وی گفت: همچنین باید در ارتباط با کتاب‌های فعلی موجود در کتابخانه‌های مدارس بازنگری شده و برخی از کتاب‌های بلامصرف از گردونه امانت کتاب خارج شوند.

کریمی با تأکید بر لزوم برگزاری طرح ملی یاد یار مهربان در آذربایجان غربی عنوان کرد: با توجه به اینکه استان از نظر کتاب و کتاب‌خوانی پایین‌تر از میزان متوسط کشوری است بنابراین برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی ضروری به نظر می‌رسد تا ضمن قدردانی از ناشرین و مؤلفین حوزه کتاب در استان کتاب‌های حوزه مدارس نیز لیست شده و در قالب نمایشگاه در اختیار دانش‌آموزان قرار بگیرد.

وی افزود: باید براساس مقطع سنی و تعداد مدارسی که از داشتن کتابخانه محروم هستند بن کارت‌هایی تا مبلغ 500 هزار تومان برای گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی در اختیار دانش‌آموزان قرار بگیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی تأکید کرد: برگزاری نمایشگاه یاد یار مهربان سبب می‌شود تا با بهره‌گیری از اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بتوانیم صددرصد مدارس ابتدایی استان را از نظر کتاب تجهیز کنیم.

وی با دعوت از استانداری آذربایجان غربی و اداره کل آموزش‌وپرورش برای جذب اعتبارات ملی به‌صورت مشارکتی اظهار داشت: مبلغ 320 میلیون تومان کتاب به کتابخانه‌های مدارس آذربایجان غربی تخصیص می‌یابد تا با گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی گامی مهم در جهت افزایش آگاهی‌های عمومی مردم برداشته شود.

انتهای پیام/

.

منبع :

اختصاص ۳۲۰ میلیون تومان کتاب به کتابخانه های مدارس آذربایجان غربی - Tasnim گردآوری توسط بخش تسنیم سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات