۸۶ هزار کیلومترمربع اکتشاف پهنه های معدنی در سیستان و بلوچستان انجام شد - Tasnim -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ۸۶ هزار کیلومترمربع اکتشاف پهنه های معدنی در سیستان و بلوچستان انجام شد - Tasnim ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

۸۶ هزار کیلومترمربع اکتشاف پهنه های معدنی در سیستان و بلوچستان انجام شد - Tasnim
,86, هزار, کیلومترمربع,[categoriy]

آکاایران: ۸۶ هزار کیلومترمربع اکتشاف پهنه های معدنی در سیستان و بلوچستان انجام شد

آکاایران: استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از مجموع ۲۵۰ هزار کیلومترمربع اکتشاف پهنه های معدنی در کل کشور، ۸۶ هزار کیلومترمربع آن در سیستان و بلوچستان واقع شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سیب و سوران، علی‌اوسط هاشمی امشب در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان سیستان و بلوچستان که با حضور رئیس سازمان ایمیدرو در فرمانداری سیب و سوران برگزار شد، اظهار داشت: اراده دولت برون رفت سیستان و بلوچستان از شرایط سختی است که  در گذشته به دلیل نداشتن زیرساخت‌های مناسب آب, برق, گاز و بندر نتوانستیم با داشتن واحدهای تولیدی بزرگ به استان صنعتی تبدیل شویم اما امروز با رشد زیرساخت‌ها در بخش‌های مختلف سخن از پروژه‌های بزرگ در میان است.

به گزارش آکاایران: استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: اراده دولت بر احیای حق است و به همین منظور رئیس سازمان ایمیدرو به اتفاق مدیرانش به این منطقه آمدند که این حضور برای ما نقطه قوت است و باید آن را ارزش‌گذاری کنیم.  کرباسیان رئیس سازمان ایمیدرو مدیری عملگرا و توسعه‌گراست و در موقعیت‌های مختلف منشاء اثرگذاری بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع 250 هزار کیلومترمربع اکتشاف پهنه‌های معدنی در کل کشور، 86 هزار کیلومتر مربع آن در سیستان و بلوچستان واقع شده است. با توجه به اینکه 2 میلیارد و 400 میلیون دلار حجم مبادله تجاری با افغانستان داریم، انتظار داریم سازمان ایمیدرو پایه‌گذار تشکیل کنسرسیوم مشترک بین ایران و افغانستان باشد.

هاشمی گفت: از آنجایی که اهل سنت استان تمایل به گرفتن وام با سود و بهره به دلیل مسائل شرعی ندارند، از سازمان ایمیدرو می‌خواهیم که پیشاهنگ ایجاد چند کارخانه بزرگ معدنی مانند طلا، کرومیت و غیره در استان باشد؛ انتظار داریم از 143 پهنه امیدبخش معدنی در سیستان و بلوچستان حداقل 3 پهنه معدنی به مرحله بهره‌برداری برسد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شرکت‌های ایمیدرو و شستا اولین بار در منطقه ویژه اقتصادی "رامشار" منطقه سیستان چند واحد تولیدی  راه‌اندازی خواهند کرد. انتظار داریم وزارت صنعت و معدن 4 سال پیش رو را با اولویت استان‌های کمتر توسعه یافته برنامه‌ریزی کند. سازمان ایمیدرو برای صنعتی کردن واحد آنتیموان زاهدان ورود جدی داشته باشد.

انتهای پیام/

.

منبع :

۸۶ هزار کیلومترمربع اکتشاف پهنه های معدنی در سیستان و بلوچستان انجام شد - Tasnim گردآوری توسط بخش تسنیم سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات