۱.۵ میلیارد دلار سرمایه خارجی در استان اصفهان جذب شد - Tasnim -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ۱.۵ میلیارد دلار سرمایه خارجی در استان اصفهان جذب شد - Tasnim ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

۱.۵ میلیارد دلار سرمایه خارجی در استان اصفهان جذب شد - Tasnim
,1, 5, میلیارد,[categoriy]

آکاایران: ۱.۵ میلیارد دلار سرمایه خارجی در استان اصفهان جذب شد

آکاایران: استاندار اصفهان گفت: استان اصفهان طی یکی دو سال گذشته ۱.۵ میلیارد دلار جذب سرمایه خارجی و ۲ میلیارد دلار مذاکرات سرمایه گذاری داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در دیدار با هیئت اقتصادی فرانسه در تالار تاریخی اشرف، اظهار داشت: اصفهان شهری بسیار ویژه و خاص است و با سابقه 10 هزار ساله 4 دوره پایتخت سیاسی ایران بزرگ بوده است و امروز نیز پایتخت فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی است و ما به این عنوان افتخار می‌کنیم.

به گزارش آکاایران: وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و فرانسه دارای مراودات بسیار خوبی در بخش‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی هستند، افزود: پس از برجام نیز این ارتباطات و مبادلات رشد قابل توجهی یافت و در شهر اصفهان طی دو سال گذشته مقامات سیاسی و اقتصادی زیادی از کشور فرانسه حضور یافتند و این نشان از ارتباطات سیاسی رو به رشد دو طرف است که طی چند سال گذشته رشد مضاعف داشته است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه چند پروژه مهم در استان توسط شرکت‌های فرانسوی در حال اجرا و پیگیری است، افزود: توسعه فرودگاه اصفهان از جمله این پروژه ها است که توسط شرکت وینسی فرانسه اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران یک بازار 80 میلیون نفری است، افزود: با توجه به نفوذ و اقتدار و ارتباطات قوی ایران با کشورهای همسایه می‌توان گفت که ایران یک بازار 300 میلیون نفری است و سرمایه گذاری در این بازار برای سرمایه گذاران باهوش بسیار مورد استقبال و سودآور است.

زرگرپور با بیان اینکه استان اصفهان طی یکی دو سال گذشته 1.5 میلیارد دلار جذب سرمایه خارجی و 2 میلیارد دلار مذاکرات سرمایه گذاری داشته است، گفت: این میزان طی مدت کوتاه پس از برجام قابل توجه است.

وی افزود: در طول 1.5 سال گذشته بیش از 120 هیئت بازرگانی به اصفهان سفر کرده‌اند و مذاکرات بسیار مثبتی با اتاق بازرگانی اصفهان داشته اند.

مدیر ارشد استان با بیان اینکه صنایع ما از جمله فولاد، صنایع صادراتی هستند که به اروپا صادر می‌شود، گفت اصفهان در حوزه کشاورزی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و محصولاتی که در این استان تولید می‌شود در کشور رتبه‌های اول تا سوم را دارد و از این استان به دیگر استان‌ها نیز صادر می‌شود.

وی بیان کرد: اصفهان در بخش دانشگاهی پس از تهران جایگاه ویژه‌ای دارد و اصفهان بیش از 6 دانشگاه در رنکیگ‌های بین المللی دارد و بیش از 330 هزار دانشجو و 7 هزار دانشجو در مقطع دکترا در این استان تحصیل می‌کنند و بسیاری از دانشگاه‌های ما با بسیاری از دانشگاه‌های اروپا و دیگر کشورها مبادلات فرهنگی دارند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه بیشترین شهرت اصفهان به گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی باز می‌گردد، افزود: در ادبیات گردشگری اصفهان جزو یکی از 10 شهر دیدنی دنیا تلقی می‌شود.

انتهای پیام/

.

منبع :

۱.۵ میلیارد دلار سرمایه خارجی در استان اصفهان جذب شد - Tasnim گردآوری توسط بخش تسنیم سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات