صدور ویزای اربعین حسینی در ۱۷ دفتر زیارتی استان کرمانشاه - Tasnim -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد صدور ویزای اربعین حسینی در ۱۷ دفتر زیارتی استان کرمانشاه - Tasnim ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

صدور ویزای اربعین حسینی در ۱۷ دفتر زیارتی استان کرمانشاه - Tasnim
,صدور, ویزای, اربعین,[categoriy]

آکاایران: صدور ویزای اربعین حسینی در ۱۷ دفتر زیارتی استان کرمانشاه

آکاایران: مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه گفت: امسال در ۱۷ دفتر زیارتی دارای مجوز استان، ویزای زائران عتبات عالیات برای شرکت در مراسم اربعین حسینی (ع) صادر می شود.

حامد دارابی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با اشاره به اینکه 17 شرکت مجاز در استان کرمانشاه جهت ثبت‌نام همشهریان در زیارت کربلا فعال است، اظهار داشت: 17 دفتر زیارتی در استان کرمانشاه کار صدور ویزا را انجام می‌دهند که  از این تعداد 13 دفتر در شهر کرمانشاه، 2 دفتر در شهرستان کنگاور، یک دفتر در اسلام‌آباد غرب و یک دفتر نیز در روانسر قرار دارد که دفاتر شهرستانی معین شهرستان‌های همجوار خود هستند.

به گزارش آکاایران: مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه با بیان اینکه طبق مصوبه مرکزی ستاد اربعین کشور از 20 شهریور روند صدور ویزای اربعین حسینی در 17 دفتر زیارتی در حال انجام شود گفت: انجام مکاتبات با سرکنسول عراق در کرمانشاه جهت رایزنی با سفیر این کشور در تهران برای آغاز سریعتر صدور ویزا شروع شده و به محض اعلام آمادگی آنها کار صدور وبزا آغاز می‌شود.

دارابی با اشاره به اینکه به جز این 17 دفتر زیارتی بقیه دفاتر به هر عنوانی چه دفاتر گردشگری و ایران‌گردی غیرمجاز محسوب می‌شوند عنوان کرد: از مردم می‌خواهیم گول این دفاتر غبرمجاز را نخورند ثبت‌نام فقط باید بر اساس مصویه ستاد اربعین استان تحت سامانه سماح انجام شود که این سامانه فقط در اختیار دفاتر مجاز زیارتی است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود در هفته آینده کنسولگری عراق در کرمانشاه آمادگی صدور ویزا را داشته باشد  بیان کرد: تا بتوانیم وبزای زائران را هر چه سریع‌تر صادر کنیم که این امر به روزهای آخر موکول نشود و شاهد ازدحام و حجم ترافیک جمعیتی نباشیم.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه با بیان اینکه امسال چهار استان کرمانشاه، همدان، لرستان و کردستان در کنسولگری  کرمانشاه وبزا می‌گیرند گفت: دو استان آذربایجان غربی و شرقی به همراه استان زنجان به همراه این چهار استان فوق‌الذکر مرز خروجی آنها  از مرز خسوری خواهد بود. 

وی با بیان اینکه طبق مصوبه ستاد اربعین استان 40 دلار بابت هزینه صدور ویزا و 359 هزار ریال نیز بایت حق بیمه از زائران دریافت خواهد شد بیان کرد: این هزینه  شامل 188 هزار ریال بابت بیمه زائران، 62 هزار ریال بابت هزینه خدمات درمانی هلال‌احمر  و 109 هزار ریال حق‌الزحمه دفاتر زیارتی از افراد اخذ می‌شود.

دارابی اظهار کرد: هیچ یک از دفاتر زیارتی غیر از این مبالغ حق ندارند هزینه دیگری از زائران دریافت کند اما دفاتر غیرمجاز مبالغی اضافه را دریافت می‌کنند در حالی که خدمات انها قابل توجه نیست و مجوز هم ندارند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 50 هزار نفر از شهروندان از کنسولگری کرمانشاه وبزا گرفتند گفت: حدود 24 هزار نفر از آنها تحت سامانه سماح ثبت‌نام کردند و مابقی به صورت غیرقانونی ثبت‌نام شده که در طول سفر مشکلات عدیده‌ای برای آنها ایجاد شد.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه گفت: پیش‌بینی می‌شود 300 هزار نفر از استان کرمانشاه برای تشرف به کربلای معلی از مرز خسروی اعزام شوند.

وی با اشاره به اینکه زائران فریب دلالان را نخورند، گفت: در سامانه سماح توانمندی‌هایی از جمله ناوگان عمومی، موکب، اشیا و افراد گمشده، محل‌های اسکان، تجهیزات خدمات‌رسانی و مراکز درمانی در نظر گرفته شده ‌و برای تمامی متقاضیان ثبت‌نام شده در سامانه پس از تحویل مدارک در دفتر زیارتی و بعد از طی مراحل و پرداخت وجه به موقع ویزا صادر و تحویل سرگروه داده می‌شود.

دارابی افزود: بعد از ثبت‌نام در سامانه سماح به مدت دو تا سه روز ویزا آماده می‌شود و از طریق ارسال پیامک به سرگروه به دفاتر مورد نظر مراجعه کنند.

وی گفت: اهداف طراحی سامانه سماح مدیریت متمرکز اطلاعات مورد نیاز دستگاههای مسئول و ایجاد بانک اطلاعاتی وسیع، تسهیل و تسریع فرآیند ثبت‌نام و دریافت روادید و جلوگیری از فعالیت افراد غیرمجاز است و توصیه می‌شود زائران به طور حتم قبل از هر اقدامی به شرکت‌های زیارتی مجاز در استان مراجعه کنند.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه ارائه خدمات توسط دستگاه‌های همکار از مزایای طراحی سامانه سماح دانست و افزود: مزایا و ویژگی‌های سامانه شامل انتخاب دفتر خدمات زیارتی جهت تحویل مدارک توسط سرگروه در هنگام ثبت نام در تمام شهرستان‌های استان، انتخاب تاریخ رفت و برگشت و تعیین مرز خروجی برای استان‌ها به صورت جداگانه جهت جلوگیری از ازدحام در خروجی مرزها و تسهیل در روند پرداخت هزینه‌های ارزی است.

انتهای پیام/

.

منبع :

صدور ویزای اربعین حسینی در ۱۷ دفتر زیارتی استان کرمانشاه - Tasnim گردآوری توسط بخش تسنیم سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات