سیاسی کاری، جناح بازی و غرض ورزی برای شوراها ممنوع - Tasnim -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سیاسی کاری، جناح بازی و غرض ورزی برای شوراها ممنوع - Tasnim ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

سیاسی کاری، جناح بازی و غرض ورزی برای شوراها ممنوع - Tasnim
,سیاسی, کاری, جناح,[categoriy]

آکاایران: سیاسی کاری، جناح بازی و غرض ورزی برای شوراها ممنوع

آکاایران: مبنای کار اعضای شوراهای اسلامی استان کردستان براساس سیاسی کاری، جناح بازی و غرض ورزی نباشد چراکه مردم عملکرد آنان را رصد می کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، امروز همزمان با سراسر کشور مراسم تحلیف اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا درتمام شهرستان‌های استان کردستان برگزار شد و شهرداران و اعضای هیئت رئیسه شوراهای نوین انتخاب شدند.

به گزارش آکاایران: شواراهای دهگلان منافع مردم را به منافع شخصی ترجیح بدهند

 یحیی نظری ظهر امروز در آئین تحلیف اعضای شورای این شهر و  بلبان‌آباد با اشاره به جایگاه ویژه شوراها در قانون اساسی، اظهار داشت: امروز بعد از گذشت 5 دوره از عمر شوراها، احساس می‌کنیم جایگاهی که قانون اساسی برای شوراها قائل است در نزد مردم موجود نیست و برخی از مردم نسبت به وجود شورا انتقاد دارند.

وی گفت: کاهش این فاصله و تغییر در نگرش مردم، بستگی به عملکرد اعضای نوین شوراها دارد و نگاه به عملکرد شوراهای دوره قبل و قضاوت مردم درباره آنها، می‌تواند چراغ راه شما باشد.

فرماندار شهرستان دهگلان تصریح کرد: اعضای شورای دوره‌ قبل نتوانستند ظرفی را که برای شورا پیش‌بینی کرده بودند به خوبی پُر کنند! و همین  سبب انتقاد مردم به وجود شورا شده است.

اعضای شورای دهگلان خواسته قرآن و قانون را برآورده کنند

وی با بیان اینکه ضعف‌ها و مشکلات تنها با حرکت مشخص می‌شود بر استفاده از تجربیات شوراهای قبل تأکید مجدد کرد و گفت: تلاش کنید بعد از 4 سال عملکردی از خود بر جای بگذارید که به وضعیت مطلوب نزدیک‌تر و آنچه که خواسته قرآن و قانون است برآورده کرده باشید.

نظری بر لزوم تعامل شوراها با مردم و دولت تأکید کرد و افزود: باید جهت‌گیری شورا در راستای تقاضا و درخواست مردم و همچنین برنامه‌های دولت باشد.

وی سیاسی‌کاری و جناح‌بازی را بزرگ‌ترین آفتی دانست که شوراها را تهدید می‌کند و اظهار کرد: با مشورت و تصمیم‌گیری بر اساس عقل و منطق، آنچه را انجام دهید که به خیر مردم باشد و احساسی عمل نکنید تا مردم متضرر نشوند.

فرماندار شهرستان دهگلان با اشاره به اینکه چگونگی خدمت مهم است، از شوراها خواست تا این فرصت 4 ساله را مغتنم بدانند و حضور موثری در عمران و پیشرفت شهر دارا باشند.

اعضای شورای دوره چهارم دهگلان "منافع شخصی" را دنبال می‌کردند!

وی ضمن تأکید بر اینکه بزرگ‌ترین چیزی که می‌تواند به عملکرد مطلوب شوراها کمک کند، «ترجیح منافع مردم بر منافع شخصی است»، گفت: بزرگ‌ترین آفت شوراهای دوره قبل منافع شخصی بود! بنابراین اگر کسانی به شما پیشنهادی می‌دهند تحقیق کنید که آیا بر اساس منافع شخصی یا منافع عمومی بوده است.

فرماندار شهرستان دهگلان با تأکید بر اینکه شوراها حرمت همدیگر را حفظ کنند، خاطر نشان کرد: عدم رعایت حرمت و احترام، بزرگ‌ترین ضربه را به شوراهای دوره قبل وارد کرد بنابراین باید اعضای نوین در طول چهارساله خدمت خود دوستانه و صمیمانه با یکدیگر برخورد کنند و برای حل مشکلات مردم تلاش کنید.

وی با دعوت از شوراها به وحدت و همدلی، گفت: تفرقه و تشطت، توان و انرژی حرکت روبه جلو را از شما می‌گیرد و حتماً یک بررسی تجربه‌گرایانه از عملکرد شوراهای قبل داشته باشید، نقاط ضعف آنها را پوشش داده و تبدیل به نقاط قوت کنید.

نظری خطاب به شوراها با بیان این مورد که دیروز منتقد بودید و امروز جزو مدیران هستید، افزود: امروز روز عمل است و این فرصت 4 ساله آزمایشی بوده تا مردم‌سالاری واقعی را به مردم نشان دهید.

پرسنل شهرداری شهرستان دیواندره ثبات شغلی ندارند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دیواندره، جعفر توان پیش‌از ظهر امروز در آئین تحلیف اعضای شورای این شهر اظهار داشت: کار شورا دسته جمعی و تیمی بوده و لازمه کار جمعی هم "همدلی و باهم بودن" است.

وی گفت: اگر برای پیشبرد اهداف مورد نظر تعامل و همدلی نباشد کارها متوقف و جلو نخواهد رفت چراکه کار کردن در شهرداری سخت است

فرماندار شهرستان دیواندره با بیان اینکه تعداد زیادی از پرسنل شهرداری ثبات شغلی ندارند و حقوق کمی دریافت می‌کنند، تصریح کرد: شورا باید دنبال جذب سرمایه‌گذار باشد چرا که بدنه شهرداری‌ها چاق شده و درآمد زیادی هم ندارند و با چنین شرایطی کار سخت است.

وی با بیان اینکه درآمد شهرداری به پروانه ساختمانی وابسته است و تعداد ساخت و سازها هم متفاوت است و نمی‌توان برای پیشرفت و توسعه شهر روی آن حساب کرد، افزود: عملکرد اعضای شورا زیرذربین است، بنابراین باید شوراها تلاش کنند و ذهنیتی که در مورد آنان در جامعه وجود دارد را اصلاح کنند.

وی اظهار کرد: در انتخاب شهردار هیچ دخالتی نخواهم داشت چراکه این جزو اختیارات اعضای شورا بوده و باید خودشان تصمیم بگیرند و پس از آن در جهت پیشبرد اهداف و توسعه شهر به آنان کمک می‌کنیم.

انتهای پیام/

.

منبع :

سیاسی کاری، جناح بازی و غرض ورزی برای شوراها ممنوع - Tasnim گردآوری توسط بخش تسنیم سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات