بیش از ۳۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای مشاغل خانگی در کردستان اختصاص یافت - Tasnim -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بیش از ۳۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای مشاغل خانگی در کردستان اختصاص یافت - Tasnim ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

,بیش, از, 330,[categoriy]

آکاایران: بیش از ۳۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای مشاغل خانگی در کردستان اختصاص یافت

آکاایران: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان گفت: مجموع اعتبارات امسال برای اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی در استان ۳۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، احمد رشیدی پیش‌از ظهر امروز در سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان که در سالن دولت استانداری کردستان برگزار شد، با اشاره به شعار «اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغال» اظهار داشت: هدف اصلی دولت "اشتغال پایدار و تولید" است و باید درصدد اجرای برنامه‌های متعدد و جذب اعتبارات استان اقدام کنیم.

به گزارش آکاایران: وی گفت: اعتبارات مشاغل خانگی استان در سال گذشته جمعاً سه میلیارد و 500 میلیون تومان که از این میزان دو میلیارد و 300 میلیون تومان آن تخصیص یافت کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان تصریح کرد: 115 طرح مشاغل خانگی با اعتبار دو میلیارد و 530 میلیون تومان به بانک‌ها معرفی شده و از این مقدار 81 طرح با مبلغ یک میلیارد و 800 میلیون تومان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ک میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار برای اجرای طرح مشاغل خانگی اختصاص یافته که یک میلیارد و 351 میلیون تومان آن تخصیص پیدا کرده است، افزود: مجموع اعتبارات امسال برای اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی در استان 33 میلیارد و 600 میلیون تومان بوده که سهم برخی از بانک‌ها همچون صادرات 15 میلیارد، ملت 12 میلیارد و 600 میلیون تومان و بانک مسکن 3 میلیارد تومان است.

وی اظهار کرد: بررسی ظرفیت و پتانسیل‌ها، نیازمندی منطقه، بررسی طرح‌های توجیه‌پذیر، توانمندسازی متقاضی، اتصال به بازار فروش و بازاریابی لازمه اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی در استان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان گفت: بالغ بر 300 رشته در زمینه مشاغل خانگی براساس ظرفیت و نیازمندی منطقه تعریف شده است که باید نسبت به اجرا و عملیاتی شدن آن اقدام شود.

وی با بیان اینکه تاکنون 719 نفر فوق‌دیپلم، 5 هزار و 870 نفر کارشناسی، یکهزار و 324 نفر کارشناسی ارشد و دکتری و 22 نفر دکتری حرفه‌ای با مجموع هفت هزار و 955 نفر فارغ‌التحصیل استان در سامانه طرح کارورزی ثبت‌نام کردند، افزود: از فارغ‌التحصیلان ثبت‌نام شده در سامانه سه هزار و 17 نفر واجد شرایط بوده و اگر مشکلات به وجود آمده در سامانه تا هفته آینده حل شود این رقم احتمالاً افزایش می‌یابد.

وی گفت: تاکنون مجموعاً 476 کارفرما و بنگاه‌های پذیرش کارورز در سامانه کارورزی استان ثبت‌نام کرده‌اند.

رشیدی با بیان اینکه تسهیلات اختصاص یافته براساس تبصره 18 قانون بودجه برای پذیرش کارورز 20 هزار میلیارد برای کل کشور بوده که سهم استان از این میزان 3.4 دهم درصد است، افزود: باید جذب کارورز به‌عنوان اولین بسته اشتغال فراگیر در استان اجرا شود و شورای عالی اشتغال بسته‌هایی که بیشترین اشتغال را به خود اختصاص داده در قالب طرح تکاپو بررسی کنند.

انتهای پیام/

.

منبع :

بیش از ۳۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای مشاغل خانگی در کردستان اختصاص یافت - Tasnim گردآوری توسط بخش تسنیم سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات