امروز بیشتر از قطر نفت و گاز تولید می کنیم - Tasnim -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد امروز بیشتر از قطر نفت و گاز تولید می کنیم - Tasnim ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

امروز بیشتر از قطر نفت و گاز تولید می کنیم - Tasnim
,امروز, بیشتر, از,[categoriy]

آکاایران: امروز بیشتر از قطر نفت و گاز تولید می کنیم

آکاایران: نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: در حالی که سال ها آرزوی تولید نفت و گاز برابر با قطری ها داشتیم، امروز بیش از قطر تولید می کنیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در موافقت با بیژن زنگنه وزیر پیشنهادی نفت، گفت: در پارس‌جنوبی عملکرد وزارت نفت بسیار درخشان بوده است.

به گزارش آکاایران: وی در این باره افزود: پنج فاز از 11 فاز پارس‌جنوبی در دوره چهار ساله وزارت آقای زنگنه به بهره‌برداری رسید و در حالی که سال‌ها آرزوی تولید نفت و گاز برابر با قطری‌ها داشتیم، امروز بیش از قطر تولید می‌کنیم، همچنین در سال‌های گذشته شش میلیون لیتر گاز وارد کشور می‌کردیم، در حالی که امروز حدود 13 میلیون لیتر صادرات داریم.

لاهوتی با یادآوری رشد 24 درصدی در تولید محصولات پتروشیمی، اظهار داشت: با روند طی شده تا پایان سال جاری به خودکفایی در تولید بنزین خواهیم رسید.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با اشاره به این تحقق گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان که به یک آرزو تبدیل شده بود، گفت: همه شهرستان‌ها از نعمت گاز در حال حاضر برخوردارند.

وی با اشاره به تولید بنزین با کیفیت و مطابق با استانداردها در کشور گفت: به سمت خودکفایی در این محصول استراتژیک حرکت می‌کنیم که همواره یکی از ابزارهای فشار و تحریم علیه ما بوده است.

 نماینده موافق وزیر پیشنهادی نفت گفت: براساس قرارداد توتال 5 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی جذب کرده‌ایم و همه اینها در یک دوره کوتاه چهار ساله در وزارت نفت رخ داده است.

انتهای پیام/

.

منبع :

امروز بیشتر از قطر نفت و گاز تولید می کنیم - Tasnim گردآوری توسط بخش تسنیم سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات