تعیین جریمه میلیاردی برای شکارچی متخلف در سیستان و بلوچستان - Tasnim -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تعیین جریمه میلیاردی برای شکارچی متخلف در سیستان و بلوچستان - Tasnim ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

تعیین جریمه میلیاردی برای شکارچی متخلف در سیستان و بلوچستان - Tasnim
,تعیین, جریمه, میلیاردی,[categoriy]

آکاایران: تعیین جریمه میلیاردی برای شکارچی متخلف در سیستان و بلوچستان

آکاایران: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان گفت: یک شکارچی متخلف پرنده "هوبره" در شهرستان ایرانشهر ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال جریمه شد.

نیره پورملائی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: یک شکارچی متخلف پرنده "هوبره" در شهرستان ایرانشهر 2 میلیارد و 600 میلیون ریال جریمه شد.

به گزارش آکاایران: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: از این شکارچی متخلف 13 قطعه پرنده هوبره زنده به همراه یک قطعه "عقاب سارگپه" زنده کشف شد.

وی با اشاره به اینکه این شکارچی متخلف برای شکار غیرمجاز عقاب سارگپه 2 میلیون ریال جریمه شد، بیان کرد: هوبره از گونه‌های نادر و زیبای پرندگان بومی سیستان و بلوچستان است که نسل آن به علت شکار و زنده‌گیری بیش از حد شکارچیان سودجو در معرض نابودی قرار گرفته است.

پورملائی ادامه داد: این پرنده نادر در فصول پاییز و زمستان از مناطق سردسیر دوردست به سیستان و بلوچستان گرم و بیابانی سفر می‌کند و عموماً در دشت‌های شهرهای دلگان و ایرانشهر سکنی می‌گزیند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: هوبره در مناطق شنی، تپه ماهورها و ریگزارها با بوته‌های پراکنده، علف‌های کوتاه و حاشیه گندمزارها به سر می‌برد و آشیانه خود را روی زمین می‌سازد.

وی اظهار داشت: علاقه اعراب کشورهای حاشیه خلیج فارس به شکار هوبره سبب شده همه ساله تعدادی از افراد سودجو و فرصت طلب به زنده‌گیری و صید این پرنده دلپذیر و کمیاب اقدام کنند.

انتهای پیام/

.

منبع :

تعیین جریمه میلیاردی برای شکارچی متخلف در سیستان و بلوچستان - Tasnim گردآوری توسط بخش تسنیم سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات