لوازم آرایشی و بهداشتی بیشترین حجم کالای قاچاق گیلان را تشکیل می دهد - Tasnim -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد لوازم آرایشی و بهداشتی بیشترین حجم کالای قاچاق گیلان را تشکیل می دهد - Tasnim ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

لوازم آرایشی و بهداشتی بیشترین حجم کالای قاچاق گیلان را تشکیل می دهد - Tasnim
,لوازم, آرایشی, و,[categoriy]

آکاایران: لوازم آرایشی و بهداشتی بیشترین حجم کالای قاچاق گیلان را تشکیل می دهد

آکاایران: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با بیان اینکه ۷ ماهه نخست امسال بیش از ۴ هزار و ۵۸۹ مورد بازرسی حوزه قاچاق کالا در استان گیلان انجام شد گفت: بیشترین تخلفات در حوزه لوازم آرایشی و بهداشتی بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، فرهاد دلق‌پوش عصر امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه نظارت و بازرسی هوشمندانه عرضه محصولات صنفی و تولیدی در فضای مجازی دنبال می‌شود اظهار داشت: مقابله و جلوگیری از قاچاق کالا به‌طور ویژه در استان گیلان مدنظر است.

به گزارش آکاایران: وی با بیان اینکه با برگزاری دوره‌های آموزشی برای دست‌اندرکاران حوزه مبارزه با قاچاق کالا می‌توان فرآیند مطلوبی در جهت حمایت از حقوق مصرف کنندگان ایجاد کرد افزود: از بستر فضای مجازی باید به‌عنوان یک فرصت مناسب برای تبلیغات کالاهای دارای مجوز استفاده کرد.

دلق پوش زمینه قانونمندشدن تبلیغات و معرفی محصولات فعالان صنفی و تولیدی در فضای مجازی را یک ضرورت در جامعه امروز عنوان کرد و گفت: همراه با ارائه راهکارها و اقدامات پیشگیرانه باید از توزیع و فروش اجناس قاچاق و نامرغوب جلوگیری کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان توسعه تعاملات الکترونیکی را به‌عنوان چشم اندازی روشن در امر تجارت دانست و خاطرنشان کرد: فاقد شک در آینده‌ای نزدیک ارزش و جایگاه فضای مجازی در رونق کسب و کار به‌درستی مشهود می‌شود. 

دلق‌پوش با بیان اینکه سیاستگذاری مطلوب جهت استفاده از ابزار و تکنولوژی نوین نیازمند فرهنگ‌سازی و آموزش مداوم است تاکید کرد: بازرسی و نظارت بر کالاهایی که فرهنگ غیراسلامی را در استان گیلان تبلیغ می‌کنند تشدید می‌شود.

رئیس کمیسیون نظارت استان گیلان از کشف کالاهایی چون پوشاک با تصاویر و اشکال غیراخلاقی توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان خبر داد و گفت: این سازمان با متخلفانی که محصولات مذکور را در استان اشاعه می‌دهند به‌شدت برخورد می‌کند.

دلق‌پوش با اشاره به اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با افرادی که فرهنگ کشور را نشانه می‌گیرند به‌هیچ عنوان مماشات نمی‌کند تصریح کرد: امسال بیشترین تخلفات و کشفیات در استان گیلان مربوط به لوازم آرایشی و بهداشتی است.

 وی با بیان اینکه 7 ماهه نخست امسال 119 تخلف توسط واحد نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان در گشت‌های مشترک ثبت شده است افزود: این تخلفات نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته یک درصد افزایش داشته است.

رئیس کمیسیون نظارت استان گیلان با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون در حوزه قاچاق کالا  4 هزار و 589 مورد بازرسی در استان گیلان انجام شده است افزود: از تعداد مذکور 3 هزار و 285 مورد بازرسی معادل 71 درصد در بخش صنفی بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با تاکید بر اینکه 29 درصد بازرسی‌های مذکور استان گیلان تا‌کنون مربوط به بخش‌های غیرصنفی بوده است تاکید کرد: هزار و 304 مورد بازرسی غیرصنفی از آغاز امسال تاکنون در استان گیلان انجام شده است.

دلق‌پوش شفاف‌سازی در امر بازرسی و تشکیل پرونده در برخورد با تخلفات را از عوامل کاهش بروز تخلف در بازار عنوان کرد و افزود: واحد نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با متخلفان در راستای حمایت از حقوق شهروندان قاطعانه برخورد می‌کند.

رئیس کمیسیون نظارت استان گیلان خاطرنشان کرد: سامانه 124 سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان همواره پاسخگوی شهروندان به‌منظور دریافت گزارشات مردمی و جهت پیگیری تخلفات است.

انتهای پیام/

.

منبع :

لوازم آرایشی و بهداشتی بیشترین حجم کالای قاچاق گیلان را تشکیل می دهد - Tasnim گردآوری توسط بخش تسنیم سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات