برنامه های قرآنی حرم رضوی در دهه اول ماه صفر تشریح شد - Tasnim -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد برنامه های قرآنی حرم رضوی در دهه اول ماه صفر تشریح شد - Tasnim ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

برنامه های قرآنی حرم رضوی در دهه اول ماه صفر تشریح شد - Tasnim
,برنامه, های, قرآنی,[categoriy]

آکاایران: برنامه های قرآنی حرم رضوی در دهه اول ماه صفر تشریح شد

آکاایران: رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی به تشریح برنامه های قرآنی حرم مطهر امام رضا(ع) در دهه اول ماه صفر پرداخت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدسبه نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی شجاع با بیان این خبر اظهار داشت: دارالقرآن الکریم حرم مطهر رضوی همزمان با فرا رسیدن ماه صفر، ماه اسارت و سختی خاندان پیامبر(ص) برنامه‌های قرآنی متنوعی را ویژه زائران و مجاوران تدارک دیده است.

به گزارش آکاایران: وی به برگزاری محافل قرآنی اشاره کرد و افزود: هر روز بعد از اقامه نماز جماعت صبح محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان برتر ملی و بین المللی همچون رضا گلشاهی و ابراهیم عقیلی در رواق بزرگ امام خیمنی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

‌شجاع به محفل قرآنی ویژه کودک و نوجوان اشاره کرد و گفت: پنج‌شنبه‎ها محفل قرآنی ویژه کودکان و نوجوانان با اجرای آقایان کاتبی و رمضانپور و قرائت قاری نوجوان سید محمد خانی از ساعت 18 تا 19:30 در دارالقرآن الکریم حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین جمعه‌های هر هفته محفل انس با قرآن در جوار عترت ویژه زائران خواهر از ساعت 8 تا 11 در دارالقرآن الکریم حرم مطهر رضوی برپا می‌شود.

رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی افزود: قرائت قرآن و اذان این دهه حرم مطهر رضوی را آقایان جلیل حسین زاده، مهدی یعقوبی، سید مرتضی سادات فاطمی، حسین پورکویر، مهدی تقی پور، سید جواد حسینی، محمد رضا شفیعی مومن، امید حسین نژاد، جواد کاشفی، حمید حق طلب، محمد جواد رجایی، هاشم روغنی، سعید بیژنی، کبیر قلندرزاده، جواد پناهی، ابوالفضل چمنی، مهدی شجاع، حمید شاکرنژاد، سید جلیل خلیق و حامد علیزاد بر عهده دارند.

وی بیان کرد: اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی در ماه حزن و اندوه مسابقات قرآنی متنوعی همچون آفتاب طوس، فرشتگان آسمانی، در محضر قرآن، ریحانه النبی(س)، در حریم نور، از قرآن بپرس، شکوه هشتم، مرسل و روشنای هدایت را ویژه گروه‌های مختلف سنی برگزار می‌کند.
شجاع به ویژه برنامه کارگاه‌های مهدالرضا(ع) اشاره کرد و افزود: در این ایام کارگاه‌های مهدالرضا(ع) در دارالقرآن الکریم، رواق حضرت زهرا(س) و صحن قدس حرم مطهر رضوی میزبان زائران خردسال خواهد بود.

وی با بیان اینکه در ماه صفر، کارگا‌ه‌های هنرهای قرآنی شامل خوشنویسی، نقاشی، معرق، تذهیب در دو نوبت صبح و عصر در دارالقرآن الکریم حرم مطهر رضوی دایر می‌شود، عنوان کرد: همچنین زائران خواهر می‌توانند در ساعت‌های 9 تا 11 صبح و 16 تا 18 با مراجعه به رواق حضرت فاطمه زهرا(س) در این کارگاه‌ها شرکت کنند.

 رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی به خدمات و فعالیت‎های واحد سمعی و بصری این اداره اشاره کرد و افزود: علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه به جز جمعه‌ها از ساعت 8 تا 13:30 و 16 تا 19 با مراجعه به اتاق 14 دارالقرآن الکریم از نرم افزارهای قرآنی، فایل‌های آموزشی قرآن کریم استفاده کنند.

وی تصحیح قرائت و اذکار نماز، جلسه آموزشی قرائت قرآن، کارگاه آموزش روان خوانی وتجوید، کارگاه مشاوره وتصحیح قرائت نماز و قرآن، کارگاه حفظ، مشاوره از دیگر فعالیت‌هایی است که در این ایام به همت اداره علوم قرآنی ویژه خواهران در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

.

منبع :

برنامه های قرآنی حرم رضوی در دهه اول ماه صفر تشریح شد - Tasnim گردآوری توسط بخش تسنیم سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات