.

توقع داشتن از آمریکایی ها برای حمایت از ارتش لبنان یک فاجعه است/تقدیر از حمایتهای ایران و سوریه در نبرد با تکفیریها -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد توقع داشتن از آمریکایی ها برای حمایت از ارتش لبنان یک فاجعه است/تقدیر از حمایتهای ایران و سوریه در نبرد با تکفیریها ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته خبرگزاری تقریب از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

توقع داشتن از آمریکایی ها برای حمایت از ارتش لبنان یک فاجعه است/تقدیر از حمایتهای ایران و سوریه در نبرد با تکفیریها
,خبرگزاری، تقریب، خبر، مقاله، مصاحبه، گزارش تصویری، نگارخانه، ادیان، مذاهب، فرهنگ، سیاست، جامعه، نگاشته ها، با خبرنگاران,توقع,داشتن,[categoriy]

آکاایران: توقع داشتن از آمریکایی ها برای حمایت از ارتش لبنان یک فاجعه است/تقدیر از حمایتهای ایران و سوریه در نبرد با تکفیریها

آکاایران: به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، نصرالله جمعه شب در سخنرانی که به صورت زنده از شبکه تلویزیونی «المنار» پخش شد با بیان این مطلب افزود: جنگ ما در ارتفاعات مرزی به پشتوانه تجربه ای بود که به مدد جمهوری اسلامی ایران کسب کرده بودیم.
 
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: این پیروزی را به شهداء، مجروحان، رزمندگان واسیرانی که آزاد شدند و خانواده های آنها و همه مردم در لبنان و منطقه تبریک می گوییم.
 
به گزارش آکاایران: وی همچنین از همه کسانی که در روستاهای بعلبک به ویژه اهالی روستای القاع که از آزادگان استقبال کردند تشکر کرد.
 
نصرالله یادآور شد: هنوز پیکرهای برخی شهدای ما در اسارت دشمن است و یک اسیر و یک مفقود داریم و تلاش شبانه روزی برای آزادی آنها ادامه دارد.
 
دبیرکل حزب الله در ادامه سخنانش از تلاش ها و پیگیری های بی وقفه سرتیپ «عباس ابراهیم» مدیرکل امنیت عمومی لبنان در این قضیه تشکر و قدردانی کرد.
 
وی همچنین با اشاره به نقش ارتش و دولت سوریه در غلبه بر تروریست ها گفت: از همان ابتدا این جنگ با موافقت و تایید مقام های سوری روبرو شد و آنها تسهیلات مختلفی در اختیار ما گذاشتند و در میدان های ارتفاعات «فلیطه» در کنار ارتش سوریه جنگیدیم. کار در دو جبهه باعث تسریع در پایان جنگ شد چون جبهه النصره خود را در برابر دو جبهه دید.
 
نصرالله تصریح کرد: وقتی مذاکرات شروع شد مقام های سوریه در این قضیه همکاری از خود نشان دادند. از همان ابتدا همکاری مثبتی برقرار شد و بار این مساله از لبنان به سوریه منتقل شد اما طرف سوری با رفتار بسیار اخلاقی با این مساله برخورد کرد. آنها هیچ شرط و شروطی مطرح نکردند و نگفتند که باید درخواست رسمی انجام گیرد. اجازه دادند مذاکرات مسیر طبیعی خود را طی کند و فاقد هیچ کارشکنی با توافق انجام گرفته موافقت کردند.
 
دبیرکل حزب الله لبنان افزود: وظیفه اخلاقی خود می دانیم از «بشار اسد» رئیس جمهوری و دیگر مقام ها و مسئولان سوری تشکر و قدردانی کنیم.
 
نصرالله تاکید کرد این مذاکرات فاقد دخالت سازمان ملل و هلال احمر انجام شد و اداره کل امنیت عمومی لبنان در کنار حزب الله ضامن اجرای آن بود. از مرزهای لبنان تا نقطه «السعن» در داخل سوریه، اجرای کار بر عهده دولت سوریه گذاشته شد. نظام سوریه به تعهدات خود در انتقال این کاروان و مصالحه پایبند ماند.
 
نصرالله درباره جنگ علیه داعش که بخش هایی از لبنان را در اشغال خود دارد گفت: در حال حاضر داعش بر منطقه وسیعی سیطره دارد که برخی از آنها جزو اراضی سوریه به شمار می آید و برخی نیز در خاک لبنان قرار دارد. اجمالا کل منطقه تحت اشغال داعش به حدود 269 کیلومتر مربع بالغ می شود. طبیعت جغرافیایی این منطقه شبیه ارتفاعات عرسال است و پستی و بلندی های صعب العبور و رشته کوههای مرتفعی در آن واقع شده است.
 
وی افزود: ارتش لبنان کار آزاد سازی باقیمانده ارتفاعات مرزی را بر عهده خواهد داشت و مقدمات این کار از ابتدا فراهم شده بود. ما برای نابودی جبهه النصره و داعش در این منطقه در تابستان امسال، با ارتش سوریه هماهنگی کرده بودیم. اگر ارتش لبنان با تصمیم رسمی دولت اقدام به ورود در این جنگ کند یک تصمیم تاریخی و برجسته به شمار می آید. ارتش لبنان آمادگی و قدرت ورود به این جنگ و پیروزی در آن را دارد و افسران و نیروهای ارتش از آمادگی های بسیار بالایی برخوردار هستند.
 
نصرالله گفت: مشارکت آمریکایی ها و توقع داشتن از آمریکایی ها برای حمایت از ارتش لبنان یک فاجعه است و توهین به ارتش لبنان به شمار می آید و ما ضد چنین تصمیمی هستیم.
 
دبیرکل حزب الله در ادامه با رد برخی اتهام ها به حزب الله در کویت گفت: این حرف که ما به کویت سلاح فرستاده ایم یا سلاح قاچاق کرده ایم یا خرید سلاح داشته ایم درست نیست. حزب الله هیچ باند و تشکیلات و عواملی در کویت ندارد. البته ما دوستدارانی در کویت و مناطق دیگر دنیا داریم.
 
وی تاکید کرد: ما خواهان روابط نزدیک دولت و ملت لبنان و کویت هستیم و به حمایت های کویت از لبنان و نیت خوب این کشور اعتراف می کنیم. ما حاضریم از طریق کانال های دیپلماتیک در این زمینه با کویت وارد گفت و گو شویم. ما ترسی از هیچ چیز نداریم و نسبت به برقراری رابطه با کویت اهتمام داریم.
 
نصرالله افزود: حزب الله دست به تحریک کویتی ها علیه نظامشان نزده و این یک حرف مسخره است و اتهام زنی در این قضیه به حزب الله نادرست است. من خدا را در این قضیه گواه می گیرم. ما همیشه خواهان همکاری و برقراری وحدت در کویت بوده ایم و هر حرفی به جز این گفته شود غلط است. ما روی برخورد پدرانه و حکیمانه امیر کویت حساب می کنیم و برای کویت چیزی جز خوبی و امنیت نمی خواهیم.
 
.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله توقع داشتن از آمریکایی ها برای حمایت از ارتش لبنان یک فاجعه است/تقدیر از حمایتهای ایران و سوریه در نبرد با تکفیریها شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

توقع

توقع داشتن از آمریکایی ها برای حمایت از ارتش لبنان یک فاجعه است/تقدیر از حمایتهای ایران و سوریه در نبرد با تکفیریها گردآوری توسط بخش خبرگزاری تقریب سایت آکاایران
تبلیغات