​​بازدید سرپرست حجاج ایرانی ازعرفات، مشعر و منا -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ​​بازدید سرپرست حجاج ایرانی ازعرفات، مشعر و منا ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

​​بازدید سرپرست حجاج ایرانی ازعرفات، مشعر و منا
,خبرگزاری، تقریب، خبر، مقاله، مصاحبه، گزارش تصویری، نگارخانه، ادیان، مذاهب، فرهنگ، سیاست، جامعه، نگاشته ها، با خبرنگاران,قاضی,عسکر,[categoriy]

آکاایران: ​​بازدید سرپرست حجاج ایرانی ازعرفات، مشعر و منا

آکاایران: به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، در بازدید حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر، سرپرست حجاج ایرانی و چند تن از مسئولان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری از عرفات، نماینده ولی فقیه در چادر بعثه مقام معظم رهبری و چند چادر محل استقرار زائران ایرانی در سرزمین عرفات حضور یافت و با توضیحات غلامرضا رضایی، مسئول دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان از تسهیلات فراهم شده و نحوه ارائه خدمات حمل ونقل و تغذیه به حجاج کشورمان مطلع شد.
 
سرپرست حجاج ایرانی همچنین به مشعر و منا رفت و از محل اسکان زائران ایرانی دراین دو سرزمین بازدید کرد.
 
به گزارش آکاایران: وی بر لزوم مدیریت و هماهنگی هرچه بیشتر مدیران و روحانیون کاروان ها با برنامه ریزی های صورت گرفته برای اقامت زائران درعرفات، انتقال و اقامت در مشعر و منا و رفتن به رمی جمرات در روزهای دهم، یازدهم و دوازدهم ذی الحجه تاکید کرد.
 
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگاران شرایط فراهم شده در سرزمین عرفات را نسبت به سالهای گذشته متفاوت و مطلوب توصیف کرد و گفت: عرفات اوج حج است و تسهیلاتی فراهم شده تا زائر بتواند از طریق عبادت، بیشترین بهره را از حضور در این سرزمین مقدس ببرد.
 
وی با اشاره به اینکه در سال های گذشته بارندگی و طوفان در این سرزمین مشکلاتی را ایجاد می کرد، افزود: با طرح پیاده شده امیدواریم شاهد اینگونه مشکلات نباشیم، چادرهای نوین نسوز و دارای ارتفاع بلند است و از ورود هوای گرم جلوگیری می کند، کولر های گازی پر قدرت نصب شده در چادرها هم می تواند فضای مناسبی را ایجاد کند تا زائران در کنار هم دعای عرفه را زمزمه و از مراسمی که برگزار می شود بیشتر بهره برداری کنند.
 
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان طرح های درحال اجرا در عربستان از قبیل مونو ریل، توسعه حرم و موارد مشابه دیگر تصریح کرد: این گونه تحولات ایجاب می کند که براساس تجربیات گذشته عمل نکنیم و کارگزاران حج از طریق آموزش با برنامه ها و طرح های نوین عربستان آشنا شوند تا در حوزه حج و ایام تشریق مدیریت قوی تری را شاهد باشیم.
 
وی افزود: مکان مناسبی برای استقرار زائران ایرانی در مشعر فراهم شده و در منا هم کولرهای سلولزی در چادرهای حجاج کشورمان نصب شده است تا زائران راحت تر باشند. همچنین برای ارائه خدمات درمانی درمانگاه و کادر پزشکی پیش بینی شده و تعداد سرویس های بهداشتی نیز افزایش یافته است.
 
نماینده ولی فقیه از تلاش بی وقفه و جدی چند ماه اخیر کارگزاران حج و دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان برای فراهم کردن تسهیلات و امکانات مناسب در ایام تشریق و کاهش هزینه ها در مقایسه با سایر کشورها تقدیر کرد و گفت: با همکاری وزارت حج عربستان و موسسه مطوفین امیدواریم حج بهتری را برای زائران رقم بزنیم و حجاج با سهولت بیشتری به وظایف عبادی خود عمل کنند.
 
وی خطاب به زائران ایرانی گفت: روز عرفه و صحرای عرفات بهترین زمان ومکان برای عبادت است و در روایت داریم که امام زمان (عج) در این سرزمین در کنار حجاج حضور دارند و این بهترین فرصت برای دعاست.
 
سرپرست حجاج ایرانی در پاسخ به سوالی به زائران ایرانی توصیه کرد تا با توجه به گرمی هوا کمتر از چادرهای خود خارج شوند و از رفتن به بالای جبل الرحمه پرهیز کنند.
 
وی با اشاره به اینکه بیش از دوهزار نفر از زائران ایرانی بیش از 80 سال سن دارند و باید از آنها بیشتر مراقبت شود، اظهار داشت: شدت گرمای هوا ممکن است موجب بروز برخی بیماری های نهفته در زائران شود لذا حجاج با توجه به خدمات فراهم شده تلاش کنند از لحظه لحظه حضور در سرزمین استغفار و دعا بهره ببرند.
 
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در پایان این بازدید با توجه به فضای فراهم شده در عرفات، مشعر و منا در توصیه به مسئولان مربوطه گفت: زائر باید در فضایی آرام ایام تشریق را بگذراند و کارگزاران حج نیز تلاش کنند که از دغدغه های حجاج در این ایام به ویژه در روز عید قربان کاسته شود.
 
 عملیات انتقال و اسکان 86 هزار 500 زائر ایرانی از عصر روز هشتم ذی الحجه به سرزمین عرفات آغاز می شود.
.

منبع :

​​بازدید سرپرست حجاج ایرانی ازعرفات، مشعر و منا گردآوری توسط بخش خبرگزاری تقریب سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات