.

یکصدونود هفتمین نشست شورای عالی مجمع جهانی تقریب برگزار شد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد یکصدونود هفتمین نشست شورای عالی مجمع جهانی تقریب برگزار شد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

یکصدونود هفتمین نشست شورای عالی مجمع جهانی تقریب برگزار شد
,خبرگزاری، تقریب، خبر، مقاله، مصاحبه، گزارش تصویری، نگارخانه، ادیان، مذاهب، فرهنگ، سیاست، جامعه، نگاشته ها، با خبرنگاران,یکصدونود,هفتمین,[categoriy]

آکاایران: یکصدونود هفتمین نشست شورای عالی مجمع جهانی تقریب برگزار شد

آکاایران:  به گزارش خبرگزاری تقریب، آیت الله "محمد علی تسخیری" رئیس شورای عالی مجمع  تقریب در ابتدای این نشست طی سخنانی اظهار داشت: هرچند امت اسلامی در برخی از مراحل با مشکلاتی مواجه بوده اما همواره حرکتی رو به جلو داشته است.
 
وی افزود: یکی از این مشکلات تکفیری ها بودند متأسفانه آنها زخم های بسیار عمیقی در جهان اسلام ایجاد کردند و انواع جنایت ها را مرتکب شدند. جنایت هایی که بشر تاکنون همانند آنرا کم دیده بود.
 
به گزارش آکاایران: رئیس شورای عالی مجمع با اشاره به پیروزی جبهه مقاومت بر داعش، گفت: جبهه مقاومت نقش بسیار بزرگی در نابودی این حرکت سرطانی ایفا کرده است. البته یک سری گروههای کوچک از داعش باقی مانده اند که نباید به آنها اجازه رشد داده شود.
 
وی سپس به مسئله کردستان عراق اشاره کرد و ادامه داد: مسئله جدایی کردستان عراق یک مسئله مضر برای امت اسلامی و طرحی برای تقسیم منطقه بود و این جدایی می توانست آثار سوءیی بر منطقه و جهان اسلام ایجاد کند.
 
سپس آیت الله "محسن اراکی" دبیرکل مجمع جهانی تقریب طی سخنانی ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) وهمچنین فرا رسیدن هفته وحدت، اظهار داشت: پیروزی های اخیر جبهه مقاومت بر تکفیری ها زمینه های جدیدی را برای فعالیت تقریب ایجاد کرده است که ما باید از این زمینه ها بهره ببریم.
 
وی تأکید کرد: ما اکنون وارد مرحله جدیدی شده ایم که زمینه اش کار و فعالیت های تقریب است.
 
دبیرکل مجمع جهانی تقریب با اشاره به برخی از برنامه های مجمع جهانی تقریب، اظهار داشت: با توجه به سیاست ها و برنامه های پیش بینی شده ما در سال جاری نشست های زیادی را در نقاط مختلف جهان اسلامی از جمله ترکیه، لبنان، برزیل، انگلیس، روسیه، عراق، تونس و ... برگزار کردیم که با استقبال بسیار خوبی مواجه شد.
 
سپس "شیخ بدرالدین حسون" مفتی سوریه با اشاره به پیروزی جبهه مقاومت بر تکفیری ها و با بیان اینکه امروز پیروزی امت سوریه یک هدیه برای جهان اسلام است، گفت: این پیروزی برای مردانی بود که صادقانه با خدا معامله کردند.
 
وی تأکید کرد: آنچه در سوریه رخ داد درگیری بین شیعه و سنی نبود.
 
مفتی سوریه با تأکید بر ترویج اندیشه تقریب در جهان اسلام، اظهار داشت: در مکتب تقریب اگر خاری در پای مسلمانی رفت همه آنرا احساس می کنند.
 
وی سپس به اختلافات اخیر لبنان اشاره کرد و افزود: دشمنان در لبنان هم می خواستند درگیری ایجاد کنند ولی با تدبیر سید حسن نصرالله این توطئه برملا و خنثی شد.
  
"شیخ نعیم قاسم" معاون دبیرکل حزب الله لبنان نیز طی سخنانی اظهار داشت: ما بعد از شکست داعش وارد مرحله نوین شدیم که آن مرحله مقابله فرهنگی با پدیده تکفیر است ما باید در این مرحله فرهنگ تقریب را در دانشگاهها، حوزه ها و مراکز علمی و فرهنگی ترویج دهیم.
 
حجت الاسلام و المسلمین "محسن قمی" معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری نیز طی سخنانی ضمن تبریک پیروزی های اخیر جبهه مقاومت علیه تکفیر خاطر نشان کرد: ما نشست امروز را در شرایطی برگزار می کنیم که تفکر تکفیر نه تنها از لحاظ نظامی بلکه در اذهان هم شکست خورده و ابهت خود را از دست داده است.
 
وی با بیان اینکه تکفیری ها دیگر در میان امت اسلامی جایگاهی ندارند، افزود: کسانی که تا دیروز به تکفیری ها کمک می کردند امروز در ظاهر پرچم ضد تکفیر را به دست گرفته اند و این بدان معنا است که آنها دچار ذلت شده اند.
 
معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه امروز باید تقریب را مطرح کنیم، اظهار داشت: با توجه به شرایطی جدیدی که با آن مواجه هستیم امروز باید تلاش کنیم که افراد بیشتری را به خانواده تقریب دعوت کنیم.
 
حجت الاسلام و المسلمین قمی ضمن تقدیر از برگزاری اجلاس های مختلف توسط مجمع جهانی تقریب در نقاط مختلف جهان اسلام، گفت: برگزاری کنفرانس های تقریب در بسیاری از نقاط مختلف جهان نشان دهنده این است که مردم به تقریب توجه دارند.
 
وی افزود: پیشنهاد می کنم با توجه به اینکه بسیاری از گروههای تکفیری که از دهها کشور مختلف به سوریه و عراق اعزام شدند و اکنون بسیاری از آنها دستگیر شده اند لذا به جای اینکه آنها در دادگاههای کشورهای غربی محاکمه شوند برای محاکمه آنها محکمه های ضد ارهابی اسلامی راه اندازی شود تا در این دادگاهها به جرائم آنها رسیدگی شود.  
 
در ادامه این نشست آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان، سید علی فضل الله از لبنان، حبیب الله حسام از افغانستان، مولوی اسحاق مدنی و موسی آیدین از ترکیه طی سخنانی نکته نظراتی پیرامون تقریب ارائه کردند.
 
.

منبع :

یکصدونود هفتمین نشست شورای عالی مجمع جهانی تقریب برگزار شد گردآوری توسط بخش خبرگزاری تقریب سایت آکاایران
تبلیغات