عربستان درصدر واردکنندگان تسلیحات آمریکایی است -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد عربستان درصدر واردکنندگان تسلیحات آمریکایی است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

عربستان درصدر واردکنندگان تسلیحات آمریکایی است
,خبرگزاری، تقریب، خبر، مقاله، مصاحبه، گزارش تصویری، نگارخانه، ادیان، مذاهب، فرهنگ، سیاست، جامعه، نگاشته ها، با خبرنگاران,تسلیحات,آمریکا,[categoriy]

آکاایران: عربستان درصدر واردکنندگان تسلیحات آمریکایی است

آکاایران: به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، مرکز تحقیقات صلح بین الملل استکهلم با انتشار یک اینفوگرافیک (داده نگاشت) تحلیلی، اعلام کرد: در 10 سال گذشته (از سال 2007 تا 2016)، عربستان و کره جنوبی بزرگترین واردکننده تسلیحات از ایالات متحده آمریکا به عنوان بزرگترین صادرکننده تسلیحات در جهان بوده اند.
 
بر اساس این گزارش، این داده نگاشت که مبتنی بر شاخص تی آی وی (trend-indicator values) و با محوریت هزینه های تولید تسلیحات در شرکت های سازنده این سلاح ها تهیه و تنظیم شده است، نشان می دهد که عربستان سعودی با وارد کردن تسلیحات آمریکایی به ارزش 7 هزار و 479 میلیون دلار در صدر وارد کنندگان سلاح از واشنگتن قرار دارد.
 
به گزارش آکاایران: بر اساس این آمار تحلیلی، امارات متحده عربی با 6 هزار و 672 میلیون دلار، عراق با 4 هزار و 47 میلیون دلار، ترکیه با 3 هزار و 424 میلیون دلار به ترتیب در رده های چهارم، پنجم و هشتم این آمار تحلیلی قرار گرفته اند.
 
بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی با وارد کردن تسلیحاتی به ارزش 2 هزار و 803 میلیون دلار پس از مصر، در رده چهاردهم این فهرست قرار گرفته است.
 
در همین خصوص، خبرگزاری رویترز از قول یک مقام کاخ سفید در این باره گزارش داد که در جریان سفر ترامپ به عربستان، بیش از 100 میلیارد دلار قرارداد تسلیحاتی برای فروش جنگ افزارهای آمریکایی با ریاض امضا شد.
 
این در حالی است که عربستان سعودی که یکی از پرهزینه ترین کشورهای جهان در زمینه خریدهای نظامی است، برای افزایش 6.7 درصدی هزینه های جنگی خود در سال 2017 ، 191 میلیارد ریال سعودی معادل 50 میلیارد و 800 میلیون دلار پیش بینی کرده است و به نظر می رسد ناکامی در جنگ علیه یمن و کمک به گروه های تروریستی در سوریه و عراق، آل سعود را به افزایش خرید تجهیزات نظامی ترغیب کرده است.
.

منبع :

عربستان درصدر واردکنندگان تسلیحات آمریکایی است گردآوری توسط بخش خبرگزاری تقریب سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات