.

ذخایر طلای روسیه و چین سلطه اقتصادی آمریکا را تهدید می کند -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ذخایر طلای روسیه و چین سلطه اقتصادی آمریکا را تهدید می کند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته خبرگزاری تابناک از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: در صورتیکه چین و روسیه طلای خود را روی هم بگذارند می توانند سلطه اقتصادی آمریکا در جهان را متزلزل کنند.

به گزارش آکاایران: به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، شرکت فلزات گرانبها «بولین استار» سنگاپور اعلام کرد که ترکیب ذخایر طلا روسیه و چین می تواند به عنوان بخشی از راهبرد عقب راندن تسلط دلار در تجارت بین الملل باشد.

مدتی است روسیه و چین با تغییر سیاست خود به ذخیره کردن طلا روی آورده اند تا در آینده از ارزهای خود بوسیله آن پشتیبانی کنند و تسلط دلار آمریکا که دیگر با طلا حمایت نمی شود را پایین بکشند.

اکنون روسیه و چین روی هم رفته ۳ هزار و ۶۷۰ تن ذخایر طلا دارند. هر کدام از این کشورها ۱۰ سال پیش ، کمتر از ۴۰۰ تن طلا در اختیار داشتند.

نکته جالب آن است که روسیه و چین بصورت علنی از ذخایر طلا به عنوان دارایی مالی  استراتژیک نام می برند و نکته محرمانه ای را در این مورد ندارند. در حالیکه آمریکا نقطه مقابل است و مرتب نقش راهبردی طلا را دست کم می گیرد.

طلا برای روسیه و چین تنها دارایی مالی استراتژیک است که با آن می توانند در برابر دلار استقلال دارا باشند. همچنین به گفته کارشناسان  «بولین استار» احتمال دارد ذخایر طلای دو کشور فراتر از آمار ذخایر طلای رسمی این دو کشور باشد و در صورتیکه چین و روسیه طلای خود را باهم یکی کنند، قادر خواهند بود تا تسلط و موقعیت اقتصاد آمریکا را در جهان پایین بکشند.

 

پسندیدم 0
.

منبع :

ذخایر طلای روسیه و چین سلطه اقتصادی آمریکا را تهدید می کند

ذخایر طلای روسیه و چین سلطه اقتصادی آمریکا را تهدید می کند گردآوری توسط بخش خبرگزاری تابناک سایت آکاایران
تبلیغات