طلا در انتظار بیانیه بانک مرکزی آمریکا ۴ دلار افزایش یافت -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طلا در انتظار بیانیه بانک مرکزی آمریکا ۴ دلار افزایش یافت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: به علت نوسانات ارزش دلار و با توجه به احتیاط سرمایه گذاران در آستانه انتشار نتیجه نشست دو روزه فدرال رزرو، قیمت طلا در معاملات امروز 3.96 دلار افزایش یافت.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، به علت نوسانات ارزش دلار و با توجه به احتیاط سرمایه گذاران در آستانه انتشار نتیجه نشست دو روزه فدرال رزرو، قیمت طلا در معاملات امروز اندکی افزایش یافت.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 3.96 دلار افزایش 1315.11 دلار فروخته شد.

یک تاجر ساکن سیدنی گفت: «اظهارات دونالد ترامپ در شب گذشته در مورد کره شمالی قطعا بر پیچیدگی وضعیت طلا افزوده اما در آستانه انتشار بیانیه فدرال رزرو بازار آرام است.» البته دلار اندکی سبب تقویت قیمت طلا شده است.

ترامپ شب گذشته کره شمالی را به تخریب کامل این کشور تهدید کرد و رهبر این کشور را مورد تمسخر قرار داد.

خطرهای ژئوپلتیکی، خاصیت امنیت طلا را جذاب می کند و سبب تقویت تقاضا برای این فلز گران بها می شود.

ارزش دلار در برابر سبدی از ارزهای بین المللی و ین ژاپن کاهش یافت. ارزش بازارهای بورس آسیا  نیز اندکی تغییر کرد.

انتظار می رود که بانک مرکزی امریکا برنامه های کاهش ترازنامه تجاریش و همچنین چشم انداز افزایش نرخ بهره تا پایان سال میلادی را اعلام کند.

ادوارد میر، تحلیلگر اف سی استون در این باره گفت: «ما شک داریم که بانک مرکزی آمریکا موضع ملایمش را تکرار کند و احتمالا ارزش دلار را تضعیف کند.»

«ما فردا یا پس فردا شاهد یک افزایش ملایم قیمت طلا خواهیم بود اما هیچ چیز قیمت طلا را از محدوده به نسبت بسته معاملات برای مدتی خارج نخواهد کرد.»

تقویت ارزش دلار، قیمت طلا را برای مالکان دیگر ارزها گران تر می سازد. افزایش نرخ بهره به افزایش اوراق قرضه منجر خواهد شد که تقاضا برای سایر دارایی هایی غیربهره ای نظیر طلا را افزایش خواهد داد.

به گفته تاجر اهل سیدنی، «اکثریت اتفاق نظر دارند که امسال یک افزایش نرخ بهره دیگر داریم و طلا هم هنوز با توجه به اتفاقات ژئوپلتیکی به خوبی تقویت می شود.»

وی افزود: «من فکر می کنم که 1300 دلار و 1290 دلار قیمت پایه خوبی برای طلاست مگر اینکه فدرال رزرو، پیام خود در مورد تعداد افزایش نرخ بهره در ماه های آتی تغییر دهد.»

.

منبع :

طلا در انتظار بیانیه بانک مرکزی آمریکا ۴ دلار افزایش یافت

طلا در انتظار بیانیه بانک مرکزی آمریکا ۴ دلار افزایش یافت گردآوری توسط بخش خبرگزاری تابناک سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات