وزیر دفاع آمریکا با مسعود بارزانی دیدار کرد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد وزیر دفاع آمریکا با مسعود بارزانی دیدار کرد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: وزیر دفاع آمریکا در سفر به «اربیل» با رئیس اقلیم کردستان عراق دیدار و رایزنی کرد.
به گزارش مهر به نقل از شبکه سومریه، «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه با سفر به اربیل با «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق دیدار و گفتگو کرد.
در همین راستا، ریاست اقلیم کردستان عراق در بیانیه ای اعلام کرد که وزیر دفاع آمریکا با مسعود بارزانی دیدار و بر ادامه حمایت از این اقلیم در جنگ با تروریسم تاکید کرده است.
 
وزیر دفاع آمریکا با مسعود بارزانی دیدار کرد
,آمریکا و عراق،جیمز مانیس،وزیر دفاع آمریکا،سفر به عراق،مسعود بارزانی،کردستان عراق,[categoriy]

آکاایران: وزیر دفاع آمریکا با مسعود بارزانی دیدار کرد

 

به گزارش آکاایران: بر اساس این گزارش، وزیر دفاع آمریکا در خصوص همه پرسی جدایی اقلیم کردستان نیز گفت که این همه پرسی برای کشورش دور از انتظار بوده و واشنگتن این اقدام را مانعی در مسیر جنگ با داعش و ایجاد مشکلاتی در برابر همکاری مشترک علیه تروریسم می داند.
ماتیس در عین حال بر حمایت آمریکا از گفتگو بین بغداد و اربیل تاکید کرد.
گفتنی است که وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه پس از دیدار با مقامات عراقی در بغداد وارد اربیل شده بود.
وزیر دفاع آمریکا در دیدار با حیدر العبادی نخست وزیر عراق بر حمایت آمریکا از وحدت این کشور و مخالفت با هر گونه اقدامی با هدف تجزیه و بی ثباتی آن مخالفت کرده بود.
دفتر حیدر العبادی نخست وزیر عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: حیدر العبادی نخست وزیر امروز در دفترش با جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا و هیات همراهش دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار تقویت همکاری میان دو کشور در زمینه های نظامی، آموزشی و تسلیحاتی مورد رایزنی قرار گرفت. همچنین در این دیدار جنگ ضد تروریسم و پیروزی های به دست آمده نیروهای عراقی بر داعش مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در این بیانیه آمده است: وزیر دفاع آمریکا بر حمایت کشورش از جنگ عراق ضد تروریسم تاکید و پیروزی های به دست آمده را مورد تمجید قرار داد. وی اعلام کرد که آمریکا حامی وحدت عراق و مخالف هر اقدامی که به تجزیه و بی ثباتی آن منجر شود، است.
برچسب ها:
آمریکا و عراق ، جیمز مانیس ، وزیر دفاع آمریکا ، سفر به عراق ، مسعود بارزانی ، کردستان عراق
.

منبع :

وزیر دفاع آمریکا با مسعود بارزانی دیدار کرد گردآوری توسط بخش خبرگزاری تابناک سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات