.

روس نفت ۴۹ درصد سهام دومین پالایشگاه بزرگ هند را خرید -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد روس نفت ۴۹ درصد سهام دومین پالایشگاه بزرگ هند را خرید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: شرکت روس نفت روسیه برای تصاحب بیشتر سهم بازار خود در آسیا، ۴۹ درصد از سهام دومین پالایشگاه بزرگ هند را در حدود ۱۳ میلیارد دلار خریداری کرد.

به گزارش مهر به نقل از بلومبرگ انگلیسی،  «روس نفت» روسیه و یکی از شرکای آن یعنی «گروه ترافیگورا» قرار داد خرید پالایشگاه «اسار اویل» هند را به ارزش ۱۲ میلیارد دلار و ۹۰۰ میلیون دلار با طرف هندی نهایی کرد.  

 نهایی شدن این قرار داد بیش از ۱۰ ماه به طول انجامید. این خرید روس نفت باعث می شود تا بزرگ ترین تولید کننده نفت روسیه به مرکز تقاضای جهانی در آسیا دسترسی بیشتری داشته باشد؛ ضمن اینکه فروش این پالایشگاه از طرف گروه «اسار»  کمک می کند بدهی این پالاشگاه تا حدود ۱۱ میلیارد دلار کاهش یابد  و تمرکز گروه «اسار» را بر روی کسب و کار فولاد هدایت می کند.  

 گروه «اسار» ۴۹ درصد از سهام «اسار اویل» را به روس نفت روسیه و «کنسرسیوم ترافیگورا» واگذار کرد. همچنین مقامات روس نفت اعلام کردند خریداری سهام «اسار اویل» ورود ما به یکی از بازارهای جهانی که با سریع ترین رشد روبه حرکت است را مهیا می کند.  

این قراد دسترسی روزانه ۴۰۰ هزار بشکه از محصولات این پالایشگاه را برای روس نفت جهت تصاحب بیشتر سهم بازار در میان کشورهای تولید کننده نفت فراهم می کند.  

از جمله مشتریان خرید سهام پالایشگاه «اسار اویل» هند، شرکت های نفت ایران و عربستان سعودی بودند اما سرانجام پس از چند ماه شرکت روس نفت موفق به خرید آن شد.  

.

منبع :

روس نفت ۴۹ درصد سهام دومین پالایشگاه بزرگ هند را خرید

روس نفت ۴۹ درصد سهام دومین پالایشگاه بزرگ هند را خرید گردآوری توسط بخش خبرگزاری تابناک سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات