رسوایی تخم مرغ در کره جنوبی -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد رسوایی تخم مرغ در کره جنوبی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: رئیس جمهور کره جنوبی روز دوشنبه با عذرخواهی درباره رسوایی تولید تخم مرغ های آلوده در این کشور خواستار اتخاذ تدابیر اصولی برای افزایش امنیت غذایی در این کشور شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مون جائه این در نشست کابینه خود اعلام کرد به خاطر تولید تخم مرغ های آلوده در کشور که موجب نگرانی شهروندان شده است بسیار متاسفم و این مسئله نه تنها مصرف کنندگان بلکه کشاورزان ، مالکان رستوران ها و تولید کنندگان مواد غذایی را نیز نگران کرده است.
به گزارش آکاایران: وی به تلاش ها برای کاهش این نگرانی ها اشاره و در عین حال تایید کرد نبود هماهنگی میان نهادهای مربوطه و برخی اشتباهات در رسیدگی به این مسئله نگرانی شهروندان را دوچندان کرده است.
مون جائه این همچنین تاکید کرد مسئله امنیت غذایی به طور مستقیم با سلامت شهروندان در ارتباط است و اطمینان داد مقامات این کشور می توانند با ارائه اطلاعات دقیق درباره تلاش ها برای حل این موضوع بار دیگر اعتماد شهروندان را جلب کنند.
دولت کره جنوبی هفته گذشته اعلام کرد تخم مرغ های تولید شده در دو مرغداری این کشور آلوده به حشره کش های سمی و خطرناک است.
به گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی از سئول ، بر اساس اعلام وزارت کشاورزی و امور روستایی کره جنوبی، برخی تخم مرغ های تولید شده در مرغداری در شهر چئوروان در هشتاد کیلومتری شمال سئول با حشره کش فیپرونیل آلوده شده بودند. در کره جنوبی کاربرد فیپرونیل که برای کشتن شپش و کنه به کار می رود در مرغداری ها ممنوع است.
برچسب ها:
رسوایی تخم مرغ ، کره جنوبی
.

منبع :

رسوایی تخم مرغ در کره جنوبی

رسوایی تخم مرغ در کره جنوبی گردآوری توسط بخش خبرگزاری تابناک سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات