بررسی صلاحیت «حبیب الله بیطرف»، وزیر پیشنهادی نیرو آغاز شد/ ادامه بررسی صلاحیت وزیران؛ فردا یکشنبه -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بررسی صلاحیت «حبیب الله بیطرف»، وزیر پیشنهادی نیرو آغاز شد/ ادامه بررسی صلاحیت وزیران؛ فردا یکشنبه ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

,[categoriy]

آکاایران: بررسی صلاحیت «حبیب الله بیطرف»، وزیر پیشنهادی نیرو آغاز شد/ ادامه بررسی صلاحیت وزیران؛ فردا یکشنبه

آکاایران: نمایندگان مجلس شورای اسلامی بررسی صلاحیت حبیب الله بیطرف وزیر پیشنهادی نیرو را آغاز کردند.
به گزارش «تابناک»؛ مجلس شورای اسلامی پس از بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، امور خارجه، بهداشت و درمان و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، دادگستری، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، راه و شهرسازی، صنعت معدن و تجارت، فرهنگ و ارشاد اسلامی و کشور و نفت بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی نیرو را آغاز کردند.
 
حبیب الله بی طرف شانزدهمین وزیر پیشنهادی کابینه دوازدهم است که کار بررسی صلاحیت آن توسط نمایندگان آغاز شده است.
 
این وزیر پیشنهادی، در پیشینه فعالیت های تخصصی و علمی حبیب الله بیطرف عضویت در انجمن های مدیریت پروژه ایران، مهندسین عمران، مهندسین منابع آب ایران و انجمن مهندسان راه و ساختمان ایران و همچنین رئیس شورای عالی انجمن مدیریت پروژه ایران، عضویت در کمیسیون دائمی شورای عتف، رئیس کمیسیون تخصصی انرژی شورای عتف و عضویت در هیأت مدیره انجمن نفت ایران دیده می شود.
 
در بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی نخست مخالفان و موافقان به بیان سخن می پردازند و سپس وزیر پیشنهادی از خود دفاع می کند.
 
گزارش مذاکرات مجلس در خصوص تعیین صلاحیت وزیر  نیرو در روز شنبه -28 مرداد؛
 
 
پایان هفتمین جلسه بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ - ۲۰:۱۱
هفتمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی برای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی پایان یافت
در جلسه علنی نوبت عصر امروز (شنبه) صلاحیت وزیران پیشنهادی کشور و  نفت بررسی شد.
به گزارش آکاایران: همچنین بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی نیرو ناتمام ماند.
نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت صبح امروز صلاحیت وزرای پیشنهادی راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی را مورد بررسی قرار دادند.
تاکنون صلاحیت 15 وزیر مورد رسیدگی قرار گرفته است.
در مخالف وزیر پیشنهادی نیرو؛
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ - ۱۹:۳۸
قاضی پور: ستاد احیای دریاچه ارومیه، ستاد مرگ آذربایجان شده
نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: ستاد احیای دریاچه ارومیه به ستاد مرگ آذربایجان تبدیل شده است. آقای بیطرف با زدن سدها، به جای اینکه ایران را گلستان کنید، گورستان درست کردید.
نادر قاضی پور در جلسه علنی امروز بعدازظهر (شنبه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی نیرو، گفت: شرایط زیست محیطی کشور هم از نظر مطالعاتی و هم از نظر عملیاتی محصول دوره مدیریتی آقای بیطرف است.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: ایشان در کمبود آب شرب سالم سهیم است. 14 استان کشور درگیر ریزگردهاست. جیره بندی آب در شهرها و روستاها و حمل آن با تانکر خجالت آور است. آیا مشکلات آبی کشور به دلیل کمبود بارندگی است یا مدیریت ناکارآمد است؟ آقای بیطرف با وضعیت بیماری و مدیریت شرکت های مولد نیروگاهی، تجارت و توسعه مولد نیروگاه جهرم، مدیریت راهبردی مهندسی مرام، زرین کالای مبین و ده ها شرکت دیگر می توانید در وزارت عریض و طویل نیرو موفق باشید؟
نماینده مردم ارومیه در مجلس فزود: با تخلفات نیروگاه ها که حضرتعالی رییس هیات مدیره آن بودید، می توانید برخورد کنید. اگر کارفرما و پیمانکار یکی باشد دزدی و رانت به وجود می آید. آقای بیطرف در بستن حقابه هیرمند توسط افغانستان شما آن دوران هیچ کاری نکردید و سیستان و بلوچستان را به این روز انداختید. برای مهار آب های مرزی چه برنامه ای دارید. آیا مثل سابق، مدیریت شما به نفع خارجی ها خواهد بود یا به نفع داخل؟ اعتقادی به جمع اوری آب های سطحی دارید؟
وی اظهار داشت: نمایندگان استان های گلستان، گیلان و مازندران با همت خودشان انتقال آب از خزر را در برنامه ششم منتفی کردند، آقای بیطرف شما می خواهید با آنان درگیر شوید؟ یقینا زورتان به این شیرمردان شمالی نمی رسد. احیای جریان دائمی زاینده رود اصفهان خواست عمومی ایران است، آیا توان مدیریت آن را دارید؟ البته که ندارید. استان خوزستان که هم اکنون با مشکلات عدیده آب و هوایی دست و پنجه نرم می کند، این وضعیت شایسته مردم جنوب کشور نیست. نیامده، برق اهواز قطع شده است.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: آیا سزاوار است تهرانی ها با دمای کمتر از 20 درجه برق دارا باشند و جنوبی ها برق نداشته باشند؟
قاضی پور مدعی شد: آقای بیطرف در زمان مدیریت شما در وزارت نیرو چندین دریاچه و تالاب خشک شد یا در حال خشک شدن است و دومین دریاچه نمکی جهان، دریاچه ارومیه که با جان میلیون ها ارتباط مستقیم دارد، در زمان مدیریت شما ارتفاع آب این دریاچه چهار متر کاهش یافت. در زمان احمدی نژاد سه متر کاهش یافت. به جای احیا و نجات دریاچه ارومیه فاضلاب و پساب شهرک های صنعتی، نیروگاه ها و پتروشیمی ها فاقد تسویه داخل دریاچه ارومیه می ریزند.
در مخالفت با وزیر پیشنهادی نیرو؛
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ - ۱۹:۲۱
مختار: بیطرف از دیپلماسی حیاتی آب چیزی نمی داند
نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: در ایران فقط شش درصد آب مرزی داریم که ساماندهی آنها کار واجبی است. وقتی می گویید مهار آبهای مرزی را انجام می دهید، معلوم است از دیپلماسی حیاتی آب چیزی نمی دانید. افغانستان با احداث سدهای متعدد، آب را بر مردم سیستان و بلوچستان بسته است. با چه زبانی با کشورهای افغانستان و ترکیه سخن خواهید گفت.
جلیل مختار در جلسه علنی امروز بعدازظهر (شنبه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی نیرو، گفت: میزان سنجش وزرای پیشنهادی بر اساس عملکرد و سوابق، برنامه های پیشنهادی، تطبیق برنامه ها با برنامه ششم و اقتصاد مقاومتی انجام می شود. آقای بیطرف در تحقیقات مهندسی، طرح های سدسازی و انتقال آب ها به عنوان مسئول بلندپایه در دولت های پنجم و ششم در اجرای طرح های مطالعاتی، در دولت هفتم و هشتم نیز حضور داشتید که این حضور موجب اجرای پروژه های منجر به تخریب زیست محیطی شد.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مدعی شد: در استان فارس، سد زرینه، سد مرند و سد زنوز با تصمیمات نادرست شما تخریب شده است. پروژه قمرود محرومیت مردم الیگودرز را شامل شده است. سد کوه های نمکی جزو فاجعه های جهانی است. آقای بیطرف شما در دیدار با اعضای فراکسیون امید نیز صادق نبودید و فاجعه سد گتوند را به گردن رییس جمهور قبل انداختید. البته در این مسئله شکی نیست اما اجرای سد چند مرحله دارد. مراحل مطالعه، اجرا و آبگیری است. شما در مرحله اول و دوم وزیر نیرو بودید سد گتوند یک اشکال دارد و آن جانمایی اشتباه است.
نماینده مردم آبادان در مجلس خاطرنشان کرد: وزیر پیشنهادی بحران خشک شدن ارومیه، زاینده رود، هامون، گاوخونی و بحران های فراآب را  مسبب شد. ریزگردها در ۱۴ استان گسترش یافته و باعث آن مهندس بیطرف است. چرا در برنامه پیشنهادی خبری از حل ریزگردها نیست؟ چون تصمیمات غیرعلمی بیطرف علت ایجاد این چالش هاست.
مختار با بیان اینکه انتقال آب از مناطق مستعد به مناطق کم آب بیانگر سیاست های غیر آمایشی و بی توجهی به مناطق جغرافیایی کشور است، گفت: این مسئله موجب تخریب اکولوژیک و زمین های ورزشی شد که مبنای آن در دوره مدیریتی آقای بیطرف بنیان گذاشته شد. مسئولان حق ندارند فقط استان خود را آباد کنند. آیا شما در سال ۹۱ در مصاحبه ای با روزنامه آفتاب یزد با انتقال آب های گسترده امکان ایجاد کارخانه های فولاد و سرامیک سازی یزد را فراهم نکردید؟ آیا اعتراف نکردید که موضوع انتقال آب را به عنوان یک دغدغه شخصی دنبال کردید؟ نتیجه این انتقال چه بود؟ غیر این بود که استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری از آب سالم محروم نشدند؟
وی تاکید کرد: اگر آقای بیطرف در دوره مدیریتی اش به صورت علمی رفتار کرده بود امروز گرفتار ریزگردها و کمبود آب نبودیم.
.

منبع :

بررسی صلاحیت «حبیب الله بیطرف»، وزیر پیشنهادی نیرو آغاز شد/ ادامه بررسی صلاحیت وزیران؛ فردا یکشنبه گردآوری توسط بخش خبرگزاری تابناک سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات