گرد و خاک؛ میهمان ناخوانده ۵ استان کشور -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد گرد و خاک؛ میهمان ناخوانده ۵ استان کشور ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از وزش باد شدید، گرد و خاک و غبار رقیق در نوار شرقی، زابل، سمنان، قم، مرکزی و اصفهان خبر داد.
احد وظیفه در گفت وگو با تسنیم درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که در روزهای گذشته وارد کشورمان شده بود و بارشهای باران و کاهش دما را در برخی نقاط کشور پدید آورده بود، رفته رفته تا اواخر وقت از کشورمان خارج خواهد شد و وضعیتی پایدار، غالب نقاط کشور را در برمی گیرد.
 
وی ادامه داد: فقط عصر امروز برخی از نقاط کشورمان با ناپایداریهایی مواجه می شود و بخشهایی از جنوب شرق کشور، دامنه های زاگرس جنوبی، هرمزگان، فارس و ارتفاعات البرز مرکزی با بارش پراکنده باران، رعد و برق و وزش باد شدید مواجه خواهند شد.
 
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی دو روز آینده در نوار شرقی کشور گاهی وزش باد شدید به وقوع می پیوندد که در برخی نقاط به ویژه زابل پدیده گرد و خاک به وجود خواهد آمد.
 
وظیفه اظهار کرد: امروز شاهد افزایش سرعت وزش باد در برخی نقاط سمنان، قم، مرکزی و اصفهان خواهیم بود که باعث ایجاد گرد و غبار رقیق در مناطق ذکر شده خواهد شد.
وی ادامه داد: در سایر مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی خواهد بود و روند افزایش نسبی دما در نوار غربی کشور و سواحل دریای خزر پیش بینی می شود؛ این وضعیت تا اواسط هفته آینده ادامه خواهد یافت.
 
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، اردبیل با هشت درجه بالای صفر را خنک ترین و اهواز با 50 درجه بالای صفر را گرمترین نقطه کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرم ترین لحظات به 35 درجه بالای صفر رسید و روند افزایشی دما از روز چهارشنبه در پایتخت آغاز خواهد شد.
.

منبع :

گرد و خاک؛ میهمان ناخوانده ۵ استان کشور

گرد و خاک؛ میهمان ناخوانده ۵ استان کشور گردآوری توسط بخش خبرگزاری تابناک سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات