خطر دو برابری ابتلا به آنفلوآنزا در شهرهای آلوده -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد خطر دو برابری ابتلا به آنفلوآنزا در شهرهای آلوده ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه آلودگی هوا محیط را برای رشد میکروب‌ها و ویروس‌ها مساعد می‌کند، گفت: احتمال ابتلا به آنفلوآنزا و ذات‌الریه در شهرهای آلوده دو برابر سایر شهرها است.

به گزارش آکاایران: به گزارش فارس، پرویز طباطبایی در ارتباط با تأثیر آلودگی هوا در بروز بیماری‌های عفونی، اظهار داشت: آلودگی هوا محیط را برای رشد میکروب‌ها و ویروس‌ها مساعد می‌سازد بنابراین عفونت‌های تنفسی نیز گسترش می‌یابد.

وی افزود: گروه سنی پرخطر همچون کودکان و بزرگسالان مستعد ابتلا به عفونت‌های تنفسی هستند، گفت: در کودکان به دلیل اینکه سیستم ریوی آنها کاملاً رشد نکرده آلودگی هوا بیشتر سبب آسیب به آنها می‌شود.

فوق تخصص عفونی کودکان ادامه داد: در شهرهای آلوده احتمال ابتلا به عفونت‌های تنفسی همچون آنفولوآنزا و ذات‌الریه دو برابر چرا که محیط برای رشد میکروب‌ها و ویروس‌ها فراهم شده است.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: همچنین در شهرهای آلوده زمینه بروز بیماری‌های بدخیم همچون سرطان ریه نیز بیشتر از سایر شهرها است.

پسندیدم 0
برچسب ها
انفولانزا
.

منبع :

خطر دو برابری ابتلا به آنفلوآنزا در شهرهای آلوده

خطر دو برابری ابتلا به آنفلوآنزا در شهرهای آلوده گردآوری توسط بخش خبرگزاری تابناک سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات